FIV in Ungaria 102

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

adipapazi: am vazut cazul tau si mi-ai dat sperante ca se poate, sincer. Noi, din pacate, avem probleme si cu oligoastenoteratozoospermie severa (dupa ce vreme de 5 ani am stiut ca avem azoo). Asa ca sunt curioasa daca K. o sa-mi recomande ICSI cu sotul sau cu donator, dat fiind ca nici ovocitele mele nu sunt multe la numar sau de calitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Eu am gasit o lista de preturi de la Szeged si pretul unui IVF complet este 380.000 huf+110000 huf ICSI. Dar IVF complet inseamna in afara de ovulometrie, punctie, Et si analize hormonale, citologice, spermograma, hormonale. Nu inteleg de ce se taxeaza si pt analizele astea cu care noi mergem din tara.
A platit cineva 432.000 huf cu ICSI la Budapesta?
Maine ar fi culmea sa ma cert cu astia la clinica!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Hellooo,

Tamy, eu imi amintesc de la prima consultatie ca pt a plati mi s-a dat un fluturas pe care erau incercuite consultatia si echografia. Am platit fix suma celor 2 de pe lista cu preturile pe care am rugat-o pe fata de la facturi sa mi-o dea. Iti trimit pe mail lista scanata.

Tabitha, sa dea DD sa treaca odata norul asta de cenusa sa poti ajunge la K. Succes!



mutatie A1298C homozigota


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Feli76: se pare ca deocamdata se incearca sa se deblocheze traficul aerian. Sper ca pana o sa am eu zborurile sa intre totul in normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Fetele mele dragi sunt cu ochiul pe voi
Pamy, Tamy, Felixule...

*************************************************
Madutz
sufletulmeu
days... iar sunt optimista
"I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi i-a durerea.Dumnezeu mi-a zis :''Nu, nu Eu trebuie sa ti-o iau ci tu trebuie sa o parasesti.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare .Dumnezeu mi-a zis:''Nu ,rabdarea apare in urma necazurilor,nu se ofera ,se castiga.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa ma elibereze de suferinta.Dumnezeu mi-a zis:''Nu,suferintele te indeparteaza de ambitiile lumii si te apropie de mine.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea toate lucrurile de care am nevoie sa ma bucur in viata,Dumnezeu mi-a zis:''Nu,iti dau viata ca sa te bucuri de toate lucrurile."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

luck, mailul l-am trimis in engleza la korall, daca nu imi raspund azi, voi scrie si in romana

mi-au raspuns cei de la helios, au pastrat oferta trecuta 3 nopti + 1 gratis, dar pretul standard este de 60 euro/noapte; daca stau 16 nopti, voi plati 710 euro, adica aprox 45 euro/noapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Fetelor, m-am intors! Am 2 embrionasi f frumosi si inca 3 la congelat! A spus ca ii congeleaza azi!
Am platit 452.000 huf, adica exact suma care iese daca aduni sumele de pe prima pagina(ovulometrie, punctie, ET, ICSI si congelare.
tuturor!
daca am facut ovitrelle azi, peste cat timp se elimina?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Tamaryllis sa fie embrioni lipiciosi si sa vii cu beta mare, cat pt. . Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

oau....tamyyyyyyyyy...
ce ma bucur ptr tine.2 bebeiiiii.ce tratam tia dat dupa ET ??????

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

tamaryllis: Te asteptam cu beta maaaareeeee

Mergi la inceput