FIV in Ungaria 102

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

tamy.,...lasa totul in mana domnului si a dct, stiu ei cei mai bine de facut cu puiutii ramasii..parerea mea...

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Hello,

Tamy, daca-i utro de 200 o sa-mi iau din ala. Ce face Pamy de nu zice nici un cuvintel? Tace chitic, hmmmm, cloceste outele bine! Zi-i tu ca ma gandesc la ea, de fapt ma gandesc la voi amandoua ca sunteti acum in focuri mari

Gabrielarusu, ma bucur ca ti-a placut PK. I-au placut pana si sotului meu ochii lui albastri. Super sanse de reusita! Tot la el sunt si eu, voi incepe in forta dupa ce termin folia de marvelon pe care inca nici nu am inceput-o ca nu a aparut rusia. Probabil ca va veni pe joi-vineri...

Yarina, la urmatorul echo vei vedea si celalalt puiut. Hai, curaj!

Paunas, stiu ca AMH-ul se face in orice zi a cm. Eu l-am facut la synevo, dupa ce am citit aici http://www.synevo.ro/hormon-anti-mullerian-amh/

Mairis



mutatie A1298C homozigota


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Am venit de la clinica. K era f ocupat, dar am reusit sa vb si cu el.
Am avut mai multe pe cap, asa ca am uitat sa intreb de AH. Dar banuiesc ca daca e cazul, fac ei fara sa ma mai intrebe, nu?
Am in continuare 5 embrionasi frumosi. Cica maine stim daca vom congela sau nu.
Paunas, am uitat sa intreb. Dar poti sa-i trimiti mail lui K si sa-i zici ca trebuie sa stii daca e sau nu acolo, pt a-ti programa concediul. Sigur iti va raspunde!
Gabriela, bafta maine! sa ai valoare buna! Am uitat sa-ti zic ca prolactina e f sensibila. Eu mi-am facut acu' ceva timp prolactina dupa ce cu o zi inainte luasem un metoclopramid si, pe fondul oboselii, mi-a iesit o valoare tripla fata de valoarea maxima. La cateva zile dupa, rezultatul era OK. Trebuie sa ai grija sa nu iei pastile inainte de recoltare si sa fii odihnita.
Felix, Pamy e ok, dar aseara eram obosite si nu a mai venit la mine in camera la laptop.
Vio,
Sami, hello!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

tamaryllis, pamy, unde stati si care este costul? eu vreau sa-mi gasesc cazare de pe 11 mai pana pe 27 mai, am cerut o oferta de la helios, unde am mai stat si au un cost pe noapte de 60 euro/noapte

va tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Stam la Korall cu 30euro/noapte cu mic dejun inclus.

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

waw, tamy, ce mai super veste! 5 fertilizaciosi! bravo! iti zice inainte de ET cate celule are fiecare si de ce clasa e. tot atunci iti zice ce propune embriologul. eu cred ca ti-i congeleaza de z3, ca daca i-ar lasa la z5, atunci ti i-ar pune tie de z5.oricum, important e sa faci et si sa se prinda si sa faci burta mare mare!

paunas, in orice zi faci amh, la synevo e cel mai acceptabil ca pret.

samiro, te-ai suparat?

va tin pumnii, pamy si tamy
Adi,6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

tamaryllis
felicitari pentru embrionasi si imi pare rau daca din cauza retetei mele ai uitat sa intrebi de AH
Oricum sunt sigura ca fac AH daca considera necesar.
roxi25
ia sa fac si eu o incercare la Helios sa vad ce pret imi da tot pt luna mai.
pamy
te asteptam cu vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

roxi
si mie imi da un pret de 59 eur/noapte pt apartament.
Stiu ca fetele care au fost cazate acolo au beneficiat de oferta
3 nopti+1 gratis.
Oare beneficiem de oferta numai in momentul in care facem rezervarea?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

luck, eu am beneficiat de oferta respectiva la sfarsitul lunii martie, cred ca acum nu mai este, i-am rugat sa-mi trimita o noua oferta tinand cont de perioada lunga pe care o petrecem acolo - 16 nopti, astept sa vad daca imi trimit ceva

eu am cerut o oferta si de la korall, astept sa vad ce pret imi dau, te anunt

tamaryllis, felicitari pt embrionasi

Mergi la inceput