FIV in Ungaria 102

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

tamy...........ce ma bucur ptr tine...ai vazut ca Dd tea ajutat si embrinoo sunt lipiciosi....

va multumesc de informatii..daca august e inchis la clinica..at eu voi fi sigur in lotul de FIV din septembrei al budapesta....caci daca ma opreez abia in mai dupa data de 15 si calculez 2 luni apoi , deci pica exact la sf lui iulie...si e concediu..


si asa treb sami fac tot dosarul din nou de analize ptr FIV dupa operatie...

abia astept sa treaca timpul si sa aj si eu ca voi cu burticutaaa si fericitaaa

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hopefull spune:

Fetelor, va multumesc mult pentru informatii! Astept sa-mi vina nesuferitul si apoi ma programez la operatie. Va tin pumnii tuturor! Sa dea DD anul asta sa fim toate cu burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Buna,
Tamy super veste deci s-au fecundat toti, nu te mai stresa lasa totul sa decurga asa cum vrea DD, fii optimista pana la capat o sa fie ok, sa-mi lasi si mie o lingurita de tocanita sa nu o mananci pe taoata. ca te ajung din urma.
Tamy cand ai timp , poti sa-mi spui cum a decurs punctia?
Tamy si Pamy mult mult succes maine.

sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Buna,
Vin si eu cu vesti bune, am avut pe 15 aprlie prima consultatie cu K, este super de treba mi-a placut f mult de el, ne-a dat foarte mari sperante cica avem 65% reusita dc outele sunt de calitate mai ales ca eu sunt ok sotul e problema la noi ,asa ca la sf lunii aprilie daca o sa-mi iasa bine prolactina (mi-a iesit un pic marae si treb sa o repet) incep AC , dc nu o sa i-au tratament pt sacderea prolactinei o luna dupa care start .





sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

buna fetelor !

tamy-bravo si Doamne ajuta in continuare !
o rugaminte am poti intreba pe dr PK (exact)cand pleaca si cand revine la clinica,am nevoie sa stiu exact de acum,tb sa programez de acum concediu,altfel nu pot.

adina -in ce zi se face AMH? cat costa in ungaria?am citit un raspuns al tau in care spune-ai ca dr PK este super.

va pup pt toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Eu am fost sambata, la 17 zile de la ET si s-a vazut un singur bebe, 3.4 mm si endometru 22 mm. A ramas sa ma duc din noua sambata sa vedem daca ramane doar asta sau apare si celalalt. Mi-a zis dr ca conform beta-ului pot fi 2 dar e posibil ca unul sa fi evoluat mai lent si e inca foarte mic. Oare e prea mic 3.4 mm?

fericita!!


Nu fii suparata degeaba! Scot bata si te bat.... Esti gravida, asta conteaza!
Ti-a masurat saculetul embrionar - de 3,4 mm si e foarte bine! Nu e mic deloc.... Eu am avut 4 mm (in z17 de la ET), am o prietena care avea 2,2 si e bine....
Exista riscul ca un embrion sa nu sa dezvolte, dar e bine ca ai unul sanatos si frumos! Daca mai apare si celalalt, cu atat mai bine.
Ai grija de tine si relaxeaza-te!
Pupici!

Irina, cu +10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor!
Tamy super! O sa vezi ca va fi bine! Doamne-Ajuta
pamy si tie bafta multa la punctie. La cat mai multe ovocite

Pupici la toate fetele

Dumnezeu si Maicuta Domnului au grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

felix vad ca incepi si tu la sf . lui aprilie AC, s-ar putea sa fim colegute , dc o sa-mi iasa ok prolactina, maine i-au rezultatul abia astept sa vad dc este valoarea normala.
Felix ce Ac ti-a dat ? cu ce faci stimularea? tot la dr K esti?

sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

O intrebare am: daca maine am transferul si embrionasii ceilalti merg bine, cand ii congeleaza? Pot sa cer sa-i congeleze la 3 zile? Sau e mai bine ca blastocisti daca rezista? Daca vor sa-i mai tina pt blasto, cum se procedeaza cu banii? Ma suna si imi spun ca pot veni sa platesc congelarea?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Mairis multumesc ca m-ai linistit. Abia astept sa ma duc sambata sa vad exact cum stam.

fericita!!

Mergi la inceput