Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (154)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Elenuca sa fii sanatoasa sio tot ce-ti doresti!!!
Ali perisoarele ies obligatoriu. dar sa iei carne pe care ti-o toaca in fatza ta, sa nu o iei de-a gata, ca e plina de oase...
Cleo, Belleane, Dana H merci de incurajari!
DAnaH am vazut torturile si eu parca sunt in criza, as manca orice, non stop. Copiii sunt frumosi foc...ce-mi place cum sta Teodora cu mana in capul tau hihi, parca ea e mamica!

Eu am renuntat la caciulite de ceva vreme, cea de ieri e ca o foita de ceapa si o pusesem pt ca era f curent acolo, la locul de joaca intre blocuri. de obicei umblu cu ea in rucsac.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 38+ Ilinca Sabina

AMR 5 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Saluti!

Elenuca! Sa fii fericita si sanatoasa!

Andrei Razvan! Sa cresti mare!

Laurita iti tin pumnii!Ce putin mai e pana o vedem pe Ilinca...Imi place numele si sunt sigura ca o sa fie o frumusete de fata...doar e sora cu Mirci!

Am avut o noapte...de vis...Venea Eli la noi in dormitor ca ea vrea acolo si cand se culca ne cara la picioare...s-a enervat husband si a luat-o pe sus si a dus-o in patul ei...am prins si noi vreo 2-3 ore de somn.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Elenuca, sa ai parte numai de bucurii alaturi de cei dragi!

Andrei Razvan, sa te faci mare, sa fii sanatos si sa-i bucuri pe parinti!

Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

La multi ani!!! Elenuca
La multi ani!!! Andrei Razvan

Revin cu un mesaj optimist .
Ieri, dupa o pauza de 2 sapt jumate am reinceput gradinita, si am lasat-o cand papa si i-am spus ca plec dar ma intorc.Dupa ce-a terminat de rontait, a urlat dupa mine urat de tot si imediat dupa ce-am ajuns langa ea a vomat.Cred ca a si mancat prea mult, dar s-a speriat ca nu stia ce i s-a intamplat.Apoi nu am mai indraznit sa plec.
Astazi, dupa ce-am ajuns, am plecat dupa 5 minute si-am stat pe coridor pana m-am plicitisit Fata mea nu plangea Cand au plecat la masa a marait si a zis de cateva ori mami, mami.La masa a fost ok, doar catre sfarsit m-a strigat de vreo cateva ori si eu am aparut ca sa vada ca nu apar doar cand urla.Si-am laudat-o ca a fost cuminte.Si ea mi-a zis ca am fost sa cumpar paine si apa(asta era motivul fictiv pt care plecasem ).
Apoi a venit un magician unde-a participat si ea, desi ar fi vrut sa mearga sus in sala la jucarii.Apoi a fost fascinata de ce facea magicianul.La un moment dat se arunca in bratele mele si ii zambea educatoarei.Apoi a stat in bratele ei cuminte.Dupa spectacol, a mai stat fara mine aproape o ora si-am gasit-o dansand si jucandu-se.
Julia avea nevoie de acomodare cu mediul, cu educatoarele si sper sa fi depasit hopul cel mare.
Eu as incerca maine sa plec de tot, sa nu mai pandesc pe coridoare, dar sa vad ce vor zice educatoarele.

laura cum mai poti sa-l duci pe Mirci in brate? Mie mi se pare f grea Julia si pana ajung acasa de la gradinita (cam 8-10 minute daca am merge cu caruciorul) ma dor mainile de numa, si nici nu am burta de 9 luni O mai las si pe jos, dar sunt portiuni unde trebuie sa mergem pe strada din cauza masinilor parcate si-acolo o iau in brate.
Voi intra neaparat inainte de luni sa bag niste majorete Pt cosmetica nu e nevoie de majorete, asa-i?

alysh si eu fac rar ciorba de perisoare, dar eu fac perisoare din piept de pui.Pun in robot pieptul de pui intreg, un galbenus de ou, patrunjel si ce alte verdeturi mai am si imediat e gata compozitia.Apoi mai pun orez, sare si la fiert cu ele in ciorba.

danah ce copii frumosi ai.

luminel Julia e mai cooperanta la adormit la amiaza de cand o trezesc dimineata la 8 ca sa o duc la gradinita.

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Eu inca mai pun caciulita, subtirica, dar ii pun.....cel putin saptamana asta mi s-a parut tare frigut chiar si pentru mine, si eu imi mai puneam gluga.....o sa vina ea si vremea cand eu o sa ma dau cu fundu' de pamant ca ea nu vrea caciulita....deocamdata ne intelegem cu astea legate sub barbie...

Alish, sigur ies mai perisoarele, n-au cum sa nu iasa. Asa cum zicea si Laura, si eu cumpar carne si o toc eu acasa...

Luminel, si fiica-mea a avut un episod de adormit in scaunul de calculator......tare comica era

Simonacip, multa sanatate lui Mateias, sa se faca repede bine!

Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Lilly, hai ca uosr-usor se acomodeaza si Julia. Succes!

Mihaser, imi pare rau de noaptea alba. La noi inca nu se intampla sa ne vizitreze ca doarme in sac.

Aldaesme, sigur va fi o cocheta pitica......la ce tinute stie sa faca Vianne....

Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik16 spune:

Elenuca!!!

Multa sanatate si tot ce iti doresti!



MAMI DE PRINTESA Sara-Maria - 29.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik16 spune:

ANDREI RAZVAN!


MAMI DE PRINTESA Sara-Maria - 29.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Mihaser, Lily merci si voua
Mihaser draguta ELi, dar ea doarme de obicei in patutul ei, nu??
Lily nici eu nu stiu cum, dar uite ca se poate sa -l mai car in brate. Nu e f gras, oricum, are 12,5. Pe Matei al soramii nici sa-l imbrac nu pot, hihi, ca e prea grasun!!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 38+ Ilinca Sabina

AMR 5 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Cleo, esti curajoasa, eu n-am avut tupeu sa-l las cu capul descoperit, i-am dat totusi un fesulet subtire.

Dana, ai 2 copii superbi, sunteti o familie foarte frumoasa, mi-au placut mult pozele.

Esme, pe Lorelei cea cocheta.

Elenuca, la multi ani cu sanatate si tot ce iti doresti.

Simonita, multa sanatate lui Matei.

Aelita, uite asta astept eu, sa-i vad jucandu-se impreuna.

Mihaser, imi pare rau de noaptea … de vis. Asa face Vlad de cand l-am “abandonat” pentru 2 zile, pe la 3-4 dimineata plange si nu vrea decat cu tati. Eu o iau pe Andra si ma mut ori in camera copiilor ori in sufragerie ca sa-i las pe ei sa doarma impreuna.

Lilly, ma bucur ca se adapteaza usor-usor Julia la gradi. Bafta maine.

Va imbratisez cu drag. Papaaaaaaaaa ...










Dani, mami de

Vlad Andrei 23.06.2008 si Andra Elena 31.03.2010

Mergi la inceput