Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (154)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

laura, muult successs si baaaftaa mare luni si recuperare rapida! Luni dim. scoatem majoretele


fetelor, is singura de aici care nu mai dau caciula fetei de cateva zile?


ciooorba de perishoaaare? . Buna idee - sa fac si io miine.


o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78



fetelor, is singura de aici care nu mai dau caciula fetei de cateva zile?



Nu, cleo, nu esti singura. eu nu ii mai dau de cand erau minus grade. nici atunci nu vroia caciula. acum dimineatza sunt 4-5 grade, dar nici gand de caciula. isi mai trage ea gluga pe cap cand bate vantul tare.

problema mea cea mai mare cu faptul ca nu vrea nimic pe cap este la vara, cand bate soarele. bine, nu in olanda, ci in frantza unde o sa ne ducem la mare.
cum o conving eu atunci sa puna palarie pe cap? pot sa o leg eu cat oi lega-o, tot o da jos. sa o lipesc?

in alta ordine de idei, am mai pus ceva poze de primavara aici . dar mai vine, ca mi s-a umplut contul pe picasa si tb sa fac alt cont. curand.

pup


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

Laura, tzinem pumnii luni. sa fie totul lin si intalnirea cu Ilincutza (frumos nume!) minunata. o sa stam cu sufletul la gura sa auzim veshtile bune.

si, da, nu uita ce au zis fetele: cadou pt mirci din partea surioarei. noi i l-am dat la spital, cand a venit sa o vada prima data. v-am mai zis ca seara, cand s-a intors acasa cu tati si s-a jucat cu cadoul a zis: "tati, o iubesc tare pe teodora!".

eu sunt super aglomerata si la munca si acasa. la munca... ca la munca, iar acasa am casa plina de copii. adica pe langa ai mei, mai sunt si doi baieti ai unei prietene care a venit sa isi sustzina teza si sta la noi cateva zile. nu ma vait, copiii sunt cumintzi. cu ocazia asta vad si eu cum e cu mai multzi copiii, desi..... tot degeaba.

pup si mai vin eu.



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Avemdoi sarbatoriti pe ziua de azi

La multi ani pentru doi ani minunati puiului mic Andrei Razvan de Analisa. I doresc o viata minunata, ocrotire, dragoste si noroc

Si de asemenea urez cu mult drag La multi ani mamicii de M&M, Elenuca Sanatate multa, fericire in familie, toti cei dragi aproape, veselie multa!


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

La multi ani elenuca! sa fii sanatoasa si la punga groasa!
La multi ani pui de analisa!Andrei Razvan. Sa creshti mare, pui!


DanaH, nici fiica mea nu accepta usor palarie pe cap. Noi am stat asta vara mai pe la umbra, dupa ora 11-12 nu mai stateam la soare, pana pe la 4-5. Ii puneam palarii mai mari, care sa nu o strnaga, si sa nu remarce ca e ceva pe cap.
Vazui si torturili. ... nu am mancat nik de dimineatza

o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Salutare,

Andrei Razvan sa cresti mare si frumos!!!

Elenuca sa ne traiesti mamico fericita alaturi de printesa ta mica.

Laura: tinem pumnii stransi pentru luni!!!

DanaH: ce frumosi sunt!!! Seamana amandoi si cu tine si cu sotul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Noi avem baticut. Palaria este greu, greu de acceptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Elenuca draga mea, La Multi ANi si adaptare usoara Lizucai la cresa!!!O sa fie bine, ai sa vezi. Te pupa cuscra ta.

N-am timp sa scriu mai mult, Matei e super-racit si e acasa cu mine. Sper sa-l pun repejor pe picioare.

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

LA MULTI ANI ,Andrei Razvan !!!

LA MULTI ANI , Elenuca !!

SIMO sa se faca bine si repejor,Matei!

vad ca v-au distrat nebuniile piticilor mei.
monument de rabdare nu sunt nici eu ,ma mai enervez,ma mai calmez...
Important e ca nu fac mereu asa,au si ei zile,fac si ei ce apuca,ma pandesc sa ii las 5 minute si cxand ii prind se ascund sub masa !
dar in rest sunt cuminti,se joaca intre ei cu jucariile .
nu ii las chiar sa isi faca de cap ,mai ales ca eu daca nu am curat in casa fac depresie.


22+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

La multi ani, ELENUCA!!! sa fii Fericita!!!

La multi ani puiutz Andrei Razvan!!!


Palarii ziceti voi acolo, a mea e mare fan. Zau, pe cuvant e onoare..;asta spre deosebire de anul trecut. Ea s-a indragostit in toiul iernii de palaria pe care o primise de la Vianne ii placea ca are boruri foarte largi si culoarea..cred. De la aia a ajuns la altele si acum cum vede o palarie cum hop in cap, ca trebuie ca nu. Nu i le dau jos ca mi-e frica sa nu se lase de ele tocmai acum cand a aparut soarele. Asta e evident echivalent cu inainte s aintre in vara toate palariile ei (si are vreo 5) sunt patate...inclusiv preferata. Acu' tre' sa o spal serios ca mergem la nunta pe 8 mai si desi am cautat nu am gasit o alta rochie care sa ma satisfaca, asa ca mergem cu tinuta de la...Vianne evident, asa ca tre' sa fie macar in primele 5 minute prezentabila.

esme

Mergi la inceput