"Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010(68)"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Alinette, Ioana , va multumesc si voua! Ai dreptate Ioana cu "simtitul", pe acest criteriu am cumparat si apartamentul in care stam

Dar hai sa va pun un link, sa vedeti despre www.eurolux.ro/index.php/detalii/1112" target="_blank">ce vorbesc. Am negociat la sange (daca nu eram blonda ziceam ca m-a facut mama cu un tigan ) si au fost de acord sa il lase la 50.000 , oricum cred ca se vor mai duce inca 20.000 pe amenajare, desi e el renovat noua nu ne place...

Fetele, de cateva ore bune am BH una dupa alta, si la 2 minute - tin aprox 30-40 de secunde... Am luat nospa, m-am plimbat m-am intors in pat si degeaba. Presiunea mare o simt parca pe stomac si coaste, cand stau in pat, in picioare mai mult pe bazin. Mamicilor, cand vrea bebe sa vina contractiile sunt dureroase, nu? Pot sa stau linistita? Cred ca ma sacaie din cauza felului in case se tot impinge iubiricea prin burtica...

Nana 35+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Ruxi , mersi si tie si pentru felicitarile pentru apartament, si pentru cele 35 de saptamani! Au scazut preturile mult de tot si aici; oricum nu au fost niciodata ca si in Cluj, din cauza asta ne-am si stabilit in Arad, ca in Cluj nu ne-am fi permis mai mult de o garsoniera. In "vremurile bune" fara 75.000 de euro nu l-am fi luat...

Nana 35+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Ruxi,replica sotului a fost:"la ce te asteptai?nu stii ca nu o duce capul?noi stim ca o sa avem baiat sanatos,nu o baga in seama"
Apropo de sot,aseara se plimba cu bagajul meu de spital prin casa,isi pusese geanta pe mana,ca si o cucoana si facea ture prin camera:"hai iubita,esti gata?"
Vivela replici de genul "cine o fi tatal,ca nu seamana?" am mai auzit..dar varianata soacrei tale e chiar noua

poze



Cristina36+ cu Sebi
AMR 4 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Alinette, Ioana , va multumesc si voua! Ai dreptate Ioana cu "simtitul", pe acest criteriu am cumparat si apartamentul in care stam

Dar hai sa va pun un link, sa vedeti despre www.eurolux.ro/index.php/detalii/1112" target="_blank">ce vorbesc. Am negociat la sange (daca nu eram blonda ziceam ca m-a facut mama cu un tigan ) si au fost de acord sa il lase la 50.000 , oricum cred ca se vor mai duce inca 20.000 pe amenajare, desi e el renovat noua nu ne place...

Fetele, de cateva ore bune am BH una dupa alta, si la 2 minute - tin aprox 30-40 de secunde... Am luat nospa, m-am plimbat m-am intors in pat si degeaba. Presiunea mare o simt parca pe stomac si coaste, cand stau in pat, in picioare mai mult pe bazin. Mamicilor, cand vrea bebe sa vina contractiile sunt dureroase, nu? Pot sa stau linistita? Cred ca ma sacaie din cauza felului in case se tot impinge iubiricea prin burtica...

Nana 35+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -5

Foarte frumos apartamentul!Sa-l stapaniti sanatosi!Stai linistita...lasa ca sunt alte fete inaintea noastra la nascut!

Anamaria,mami a lui Denis(22.04.2003)&35+cuMELISSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Alinette, Ioana , va multumesc si voua! Ai dreptate Ioana cu "simtitul", pe acest criteriu am cumparat si apartamentul in care stam

Dar hai sa va pun un link, sa vedeti despre www.eurolux.ro/index.php/detalii/1112" target="_blank">ce vorbesc. Am negociat la sange (daca nu eram blonda ziceam ca m-a facut mama cu un tigan ) si au fost de acord sa il lase la 50.000 , oricum cred ca se vor mai duce inca 20.000 pe amenajare, desi e el renovat noua nu ne place...

Fetele, de cateva ore bune am BH una dupa alta, si la 2 minute - tin aprox 30-40 de secunde... Am luat nospa, m-am plimbat m-am intors in pat si degeaba. Presiunea mare o simt parca pe stomac si coaste, cand stau in pat, in picioare mai mult pe bazin. Mamicilor, cand vrea bebe sa vina contractiile sunt dureroase, nu? Pot sa stau linistita? Cred ca ma sacaie din cauza felului in case se tot impinge iubiricea prin burtica...

Nana 35+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -5


Nana scumpa, nu cred ca e in regula cu contractiile asa dese... la 2 minute! Eu stiu ca si daca sunt nedureroase, daca sunt mai mult de 6 pe ora ar trebui sa suni doctorul!

Cristina, fericita 31+ cu Patricia

AMR 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Nana - e fain apartamentul, mare, spatios si nu arata rau ca finisaje. Bineinteles ca fiecare si-l face cum vrea, bani sa fie. Bravo pentru talentele de negociator. Cu contractiile, ai grija ca am mai auzit povesti cu travaliu incipient fara dureri... oi fi si tu o norocoasa...poate daca nu te lasa in vreo ora doua, nu strica un tel la doctor, de siguranta.

Ruxi - nu te ingrozi! Si eu eram terorizata la inceput, cu Luca, dar te obisnuiesti si cu decalotatul. Asta sa va fie problema! Am mai vazut pe forum ca si la fetite poate fi mai delicata problema...

Anca 32+ cu Maya Sophia si mamina lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

Madamarstai linistita la tine nu cred ca este cazul de pete...nici eu nu am avut la baiat,pt ca la gravidutele cu baieti nu ies pete...si nu e musai nici la toate gravidutele cu fetite sa iasa...doar ca eu sunt una dintre cele care au avut acest ghinion!Sincer...ar trebui sa fiu mandra ca se vad din ce in ce mai putin,fata de ce am vazut la alte femei!

Anamaria,mami a lui Denis(22.04.2003)&35+cuMELISSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Dar hai sa va pun un link, sa vedeti despre www.eurolux.ro/index.php/detalii/1112" target="_blank">ce vorbesc. Am negociat la sange (daca nu eram blonda ziceam ca m-a facut mama cu un tigan ) si au fost de acord sa il lase la 50.000 , oricum cred ca se vor mai duce inca 20.000 pe amenajare, desi e el renovat noua nu ne place...

Fetele, de cateva ore bune am BH una dupa alta, si la 2 minute - tin aprox 30-40 de secunde... Am luat nospa, m-am plimbat m-am intors in pat si degeaba. Presiunea mare o simt parca pe stomac si coaste, cand stau in pat, in picioare mai mult pe bazin. Mamicilor, cand vrea bebe sa vina contractiile sunt dureroase, nu? Pot sa stau linistita? Cred ca ma sacaie din cauza felului in case se tot impinge iubiricea prin burtica...

Nana 35+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -5


E super bun pretul.
Acum la vremuri de criza e de facut miscari de-astea.

Da sunt dureroase alea de nastere, cu durere de spate ca la ciclu.
Tu nu mai iei gynipral? ca mie tare bine imi face, dar iau si no-spa si scobutil.
Le iau pe toate dupa un anumit orar, preventiv, chiar daca nu ma doare nimic si nu am BH.
Pt. linistea mea, sa fie relaxat uterul.

Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

FETELEnu va mai speriati in legatura cu igiena baietilor...la Denis,baietelul meu de 7 ani...am facut o igiena normala,era totul ok,dar tinand cont de faptul ca l-am botezat in religia musulmana,pt ca tatal lui era musulman,la 4 ani jumate i-am facut circumcizia,la medic in C-ta,nu ma intrebati ce si cum pt ca eu nu am fost...dar s-a vindecat fff frumos si repede...ce e drept,mai mult sotul s-a ocupat de igiena lui dupa aceea ca mie imi era mila...dar a fost luna august si i-am facut 2 camasute lungi la croitoreasa si a umblat numai in ele pana s-a vindecat...am facut chestia asta inainte cu 2 sapt de botez..si la botez era super ok!Deci daca trebuie sa faceti treaba asta,nu va speriati,totul v-a fii ok!

Anamaria,mami a lui Denis(22.04.2003)&35+cuMELISSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Vaccinul BCG stiu ca se gasea si in farmacii. Bubu30, tu ce stii? Am vazut ca spui ca lucrezi intr-o farmacie si de-aia te intreb pe tine. Eu chiar imi pusesem in cap sa cumpar pt bagajul de maternitate asa ceva. Din cate stiam eu se gasea in farmacii, doar ca se dadea la cutie (adica 5 vaccinuri). Nu ma deranja sa platesc 4 doze in plus pe care le-as fi daruit in maternitate altor 4 bebei. Dar daca nu se mai gaseste nici in farmacii, incep sa ma infior. Nu de alta, dar bantuie din ce in ce mai tare TBC-ul... ca sa nu mai vorbim de formele rezistente

Madamar, eu zic ca nu ii face rau lui Dominic ca sunt activa... profesional! Mai ales ca Nu e o activitate solicitanta fizic. Si unde mai pui, ca eu ajung prima pe sectie, dupa raport . Toata lumea se inghesuie si asteapta liftul, iar eu urc 6 etaje inainte de a urca prima "transa" cu liftul.

Fug sa imi iau flacaul de la gradi....

Mami de ANTONIO (12.05.2007) si 36+ www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/05/11/2010.png" target="_blank">DOMINIC

Dumnezeu a vrut ca el sa existe

Mergi la inceput