Copilasi din 2002 *74* Acum scolari !!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

In 15 Euro, poqate pana-n 20 intra un lego mijlociu (asta numai daca ii place lego, Stefan poate sa-l intrebe sau poate sa afle ce-l pasioneaza!). Acum au aparut niste serii noi, printre care si acei Bionicle noi, mai mici decat cei vechi. Si sunt jocurile acelea de lego de 10 Euro (Lego Spiele, Robert a primit cadoul de la un copil unul anul trecut). Inca un cadou dragut a fost o carte si un hot wheels, ultimul racnet. O carte chiar ar merge, ca sunt scolari de acum si inca o chestie mica, o masinuta sau un animalut moale, poate un breloc haios. Eu pun mereu si o felicitare.


Cristina_C, si noi punem intotdeauna cate o felicitare, indiferent cui luam cadou, copil, doamna, buni, de cand e in clasa I, le scrie chiar Andrei...de fapt si anul trecut le scria, dar cu niste litere imense de tipar, acum scrie frumos si normal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Nina, vacanta zici?? Fain de voi! Eu a trebuit sa il duc pe Stefan la scoala azi, cu remorcuta-Matei dupa mine, fireste! Si primul autobuz nu a venit la timp, am luat-o pe alta parte... acolo primul autobuz pe care il schimbam era plin ochi... Dar tot am ajuns la timp la scoala! Stefan abia asteapta sa intre in clasa! Asa ma bucur sa il vad ca-i place!

Katty, ma voi uita prin magazine azi, maine si poimaine, sper sa reuseasca Stefan sa il intrebe pe coleg ce i.ar placea (ieri nu a venit la scoala fiindca a fost bolnav).

Sa aveti o zi buna si cui ii prisoseste sorele, sa se indure si de noi, ca nu l-am mai vazut de muuult timp...

------------------------------------
A venit primavara! A plecat primavara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

'neatza!
Nico-la noi parca e mai luminos, nu e soare, dar...parca e o vreme mai "optimista" oleak.
Scump tare Matei si descurcaret.
Btw, imediat e ziua lui.Asa e??

Katty-buna ideea cu Egiptu' si mumiile.Si Andrei e innebunit.Din colectia asta si-a luat "Mumiile" sau cam asa ceva.M-am ingrozit cand citea el ca un pas al mumificarii era extractia creierului prin nas.Si era reprezentat si instrumentu' care facea chestia...iaksss.Lui i s-a parut firesc, ca nu l-am vazut sa aiba vreo reactie...

Gabi-da' cat poate fi de scumpa Lili!! Si incantata
Pana la urma a mers la scoala cu ei?

Nina-si Andrei e liber.
Macar va avea timp de plimbat iepurele.


Cristina-si mie imi place ideea cu felicitarea.In ultima vreme nu mai vrea Andrei.Pana a inceput scoala, scria el felicitarile, vorba lui Katty

C+C=Andrei

Cel mai greu lucru de pastrat e echilibrul.
(Jean Grenier)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina22

Katty-buna ideea cu Egiptu' si mumiile.Si Andrei e innebunit.Din colectia asta si-a luat "Mumiile" sau cam asa ceva.M-am ingrozit cand citea el ca un pas al mumificarii era extractia creierului prin nas.Si era reprezentat si instrumentu' care facea chestia...iaksss.Lui i s-a parut firesc, ca nu l-am vazut sa aiba vreo reactie...



Ai reusit sa ma binedispui!!! HiHiHi!
Ai vz cat era cartea asta pe site? Noi am luat-o din car...four, cu 21,90, nestiind pretul ei, deci mai putin de jumatate cat scrie acolo! A avut bafta!

Nico, noua nu ne prisoseste soarele, vremea e ca ieri, nici soare, nici innorat, nici intunecat, indescriptibila! Chiar, cand e ziua lui Matei? Stai ca ma uit in telefon, ca mai am mesajul tau de-atunci...25, am gasit (La ora 15.15 s-a nascut Matei, 3.750 kg), recunosti???

Vrem cald, vrem soare...cerem prea mult?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Neata!

Ma bucur pentru copilasii care au azi liber la joaca - doar Kiki si Andrei al Cristinei, restul nu?
Andrei pe unde plimba iepurele?

Si Robert e pasionat de Egipt, vrea sa mergem candva si la piramide si e pasionat si de mumii - chiar are una de la Playmobil (la lego nu sunt serii cu mumii) si a facut odata si o poza de Halloween cu o "mumie" care il tinea de dupa gat, eu nici n-as fi lasat-o sa ma atinga.

Katty, am salvat linkul la cartea aceea, vreau s-o iau la vara, ca n-avem inca una despre Egipt in romana.
Mi-am cumparat o geanta cu dr. House: http://www.shop.dirktrogisch.de/xanario/product_info.php?cPath=126&products_id=1138

Ieri, spre seara, Robert a plans pentru ca i-a aparut, nu stiu de la ce, un fel de afta in gura, intr-o parte, si il ustura. I-am facut un ceai foarte concentrat de musetel ca sa dezinfecteze inainte de culcare si vad ca dimineata n-a mai zis nimic, la spalat pe dinti n-a comentat, si nici eu n-am vrut sa-i mai aduc aminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Daaa, si noi scriem felicitari (Stefan doar semna de cele mai multe ori). Noi am fost neplacut surprinsi la petrecerile de ziua lui Stefan cand multe dintre cadouri erau fara felicitare (si ne mai si intrebau apoi daca ne-au placut, de parca noi am retinut dupa punga sau cum?) sau si mai ciudat... a primit de cateva ori cadouri de genul: pulover cu inimioare, pantaloni de 10 ani (ups), jucarii sparte (tin minte cat de fericit era ca a primit un aparat de facut baloane! desi era in ambalaj, era crapat - si credeti-ne ca umblam cu cadourile parca ar fi oua! sau o masinuta cu o roata strambata rau si vizibil...). El s-a bucurat oricum... dar nu poti sa nu te miri!

------------------------------------
A venit primavara! A plecat primavara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

(am inceput azi o cura de slabire, nu stiu cat ma va tine, dar macar imi antrenez vointa... am multe kg de dat jos, sper sa pot macar jumatate sa le dau jos, in prima faza) (nu ma laud, ca la subiect sunt numai si numai silfidute, caut sustinere si poate intelegere pentru mesajele mai ciudatele care vor urma )

------------------------------------
A venit primavara! A plecat primavara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Neata!

Katty, am salvat linkul la cartea aceea, vreau s-o iau la vara, ca n-avem inca una despre Egipt in romana.
Mi-am cumparat o geanta cu dr. House: http://www.shop.dirktrogisch.de/xanario/product_info.php?cPath=126&products_id=1138



Cristina_C, te invidiez deja, vreau si eeuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
Daca mai merg in carrefour si mai gasesc cartea tot la banii astia, ti-o iau daca vrei!
Pentru afte in gurita, stiu ca poti sa-l dai cu glicerina boraxata, parca...mai ma interesez, e bine si cu ceaiul de musetel, ca dezinfecteaza. Sper sa-i treaca repede!
Uite ce-am citit pe un site, pentru afte:
Desigur, exista si niste remedii, simple si la indemana dvs, pe care vi le recomand mai jos:
- Striviti 2 prune acre, cu tot cu samburi, apoi introduceti-le in 400ml apa clocotita, adaugati si putina sare si lasati sa se raceasca;se fac gargare de 3-4 ori pe zi;
- in cazurile cronicizate, se poate folosi sucul obtinut din 3 dovlecei Carambole, de 2 ori pe zi;
- Faceti gargare zilnice, dimineata inainte de micul dejun, cu un amestecin parti egale de miere si apa distilata, in total, cam 100 ml.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, ce urat ca ati primit jucarii stricate sau cadouri nesemnate! Pai, logic, daca primesti zeci de cadouri, si nu stii de la cine, cum sa multumesti, pentru ce?
Cat despre cura de slabire, tinem pumnii!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Vin si eu, cu www.capriinn.com/images/coffe.jpg" target="_blank"> o cafea, la povesti !
N-avem soare, nici noi.
Nico, multumim pt. filmuletul cu Matei ! E un scump ! Bravo pt. reusita lui !
La cadouri, noi suntem cu...cartile, pe langa cate altceva. Pe carte ne semnam, sub felicitarile adresate sarbatoritului.
Dar si Cristina, daca a primit vreo carte, a primit-o fara semnatura sau urare si am scris noi, pe ea, de la cine era si cu, ce ocazie.
Cristina22, tot din cauza de zi metodica la cadrele didactice, e liber si la voi ?
Cristinuca s-a trezit la ora 10, iar acum isi scrie tema la mate, ca sa fie libera mai tarziu. Maine are evaluare la mate.
Gabi, mai rar copii care sa vrea sa poarte ochelarii asa ca Lili a ta. Bravo, ei ! Si sa fie nevoita sa-i poarte doar pana la toamna !
Cristina_C, e faina geanta ! Sportiva !
Sa o folosesti sanatoasa !
katty, abia astept sa ne spui ce ti-a povestit Andrei, cum a fost in excursie si mai ales la fabrica de cioco.
Multumim ca ne-ai amintit data de nastere a lui Matei !
Parca si tu, Nicoleta, esti nascuta in aprilie, nu ? Mai avem mamici nascute in aprilie ?
Francisca, a iesit soarele, la voi ?
Haide, soare, haide !
O zi cat mai faina, tuturor !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput