Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(46)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui liana.berbec

Laura25,
Luni merg la eco. Se va vedea oare la 6 saptamani?



6+


Daca sunt 2 saculeti sigur se vede. Eu am facut prima eco la 6 sapt si 2 zile si le-am auzit si inimioarele. BB-linele mele au fost biamniotice si bicoriale. Sarcina ushoara si bb sau bbi sanatos(i)!


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Liana eu la ziua 12 de la embriotransfer adica cam la 30 de zile de la UM(cred ca am socotit bine) am avut beta 332. la ecografia de control la 6 saptamani nu s-a vazut decat un singur sac. al doilea a fost ascuns in spatele primului. Abia la 7 saptamani s-a vazut si al doilea si asta cu greu pt ca nu se vedea bine si parea mai mic decat primul. a insistat atunci dr pana la prins si pe el intr-o pozitie unde s-a vazut tot si s-a auzit si inimioara. sarcina usoara iti doresc si la termen.

Pupici tuturor


elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Multumesc de raspuns, Elena,
Ai facut transfer cu embrioni de cate zile?

Ca sa poate imi dau seama mai bine.

Liana

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:



am lipsit putin, am fost in spital cu Robi. diagnostic la internare: mastoidita. adica o otita nedescoperita si netratata la timp. ultimul diagnostic pus de dr pediatru (altul decat cel la care mergeam in mod normal) a fost de laringo-traheita (inflamatie a laringelui, a traheei + amigdale, tot...). o fi avut mititelul si asta, nu zic nu, dar trebuia recomandat si un consult ORL, mai ales ca avea multi muci si se stie prea bine cum si pe unde migreaza astia, cu tot aspiratul din lume. am primit antibiotic, cu asta am titnut otita in frau, de asta mititelul nu plangea si nu parea sa-l doara nimic, de-asta n-am suspectat absolut nimic timp de o saptamana. la 2 zile dupa terminarea tratamentului a inceput din nou febra, s-a inrosit dupa ureche, s-a umflat urechea si a inceput usor sa se departeze de cap. deja ma gandeam la otita cand l-am dus la ORL-ist, dar nu credeam ca e de fapt mai grav, mastoidita insemnand puroi in spatele timpanului... am fost la un pas de operatie. am primit antibioc IV, internare in spital pana cand infectia a inceput sa cedeze, adica pana vineri. de atunci mergem la 12 ore la tratament, maine ne vede din nou ORL-istul sa stim cum am evoluat. poate reusim sa scapam de branula, e groaznic cu ea, suntem deja la a treia, daca se infunda si asta nu stiu unde-l mai inteapa.
Edi e bine sanatos, a stat cu tati acasa, cat am fost noi in spital.
cam asta despre noi...

citesc din urma si revin.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

Buna fetelor

Luminita ce mari au crescut hunii tai. sunt superbi amandoi.
Sa stii ca si pe mine ma bate gandul sa ii duc din toamna pe pitici la cresa. sa socializeze si ei si sa se obisnuiasca cu cresa. Sotul meu ma speriat pt ca zice el daca ii duc la cresa e posibil sa imi pierd indemnizatia. Ai idee daca e posibil sa se intample asta?



multummim pentru aprecieri.
teoretic, daca-i duci la o cresa de stat, ar trebui sa nu mai primesti indemnizatia, intrucat statul subventioneaza mare parte din cheltuielile cu cresa si daca-ti mai da si indemnizatia, ar insemna sa-ti dea practic de 2 ori. legal cam asa e, dar nu se aplica legea mai pe nicaieri. mie directoarea mi-a spus clar ca nu o priveste ce fac eu, daca ma intorc sau nu la job.
daca-i duci la particular, legea asta nu se mai aplica, caci tu vei suporta integral toate cheltuielile.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

va multumesc mult pentru aprecierile la adresa hunisorilor mei dragi!
au crescut frumos si sunt tare, tare mandra de ei! (zise cioara)


Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Liana eu am facut transfer la 3 zile.

Luminita as vrea sa ii duc la o cresa de stat ca la particular nu imi permit. Oricum in toamna ma bate gandul sa incep ca imi caut un job mai bine platit decat pe cel pe care il am.
sanatate multa lui Robi. Of cat v-ati chinuit.


elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Citat:
citat din mesajul lui liana.berbec

Fetelor,
Va cer o parere.

Mi-a incoltit mie in cap ideea ca avand valorile beta f mari as putea avea sarcina gemelara. Poate aveti mai multa experienta voi. Nu avem in familie pe nicio linie.

Ziua 26 de la UM valoare 140
Ziua 35 de la UM valoare 4733
Ziua 37 de la UM valoare 8266

Progesteronul a iesit si el peste limita (53 si limita e 49).

Ce parere aveti?

Liana

6+


eu in Z 10 dupa ET... am avut BHG-ul 116 ... Z29 de la Cm
Z13 dupa ET... 772 ... Z 32 de la Cm

Z 12 dupa Et am fost al eco, dr. a vazut ca sunt 2, nu erau saci inca, efectiv a avzut implantatia in endometru...apoi la 3 sapt. de la Et s-au vazut saculetii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Multumesc pentru raspunsuri,

Eu azi merg la eco si sper sa ma lamuresc ce si cum. Intru oricum si va anunt.

Sa aveti o zi buna si o saptamana si mai buna,

Liana

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Robitza pui, sa te faci bine!

Lumi, cand Anto a avut otita asociata cu puroi pe amigdale si laringita simultan, i s-a prescris Augmentin cu Biotics, dar in paralel i-am dat Formula Complexa 1 si Heparsulfur.
Iulia cand a avut otita a luat numai acestea din urma, dar nu era asa de grav, doar timpan congestionat si un pic de rosu in gat, fara alte chestii... Poate ar merita sa studiezi problema daca gasesti un homeopat OK.
Homeopatul nostru e din Cluj-n, dar lucreaza doua saptamani aici si doua la Bucuresti, insa nu stiu acolo unde. La ceva clinica presupun. Se cheama Dr. Rares Simu, imunolog, alergolog si ... nu mai stiu exact ce mai.
La noi a tinut f bine acest gen de tratamente. Fetele au fost adesea racite in ultimele 3-4 luni... si uneori destul de grav, dar numai odata am ajuns la antibiotic, cu Anto.
Va pupam!

Liana... strangem pumnii pt controlul de azi! Eu mu am stiut niciodata beta HCG.

Bogdana, voi ce mai invartiti? Cum sunteti?
............................................................
....................................................
Clara, mami binecuvantata de mamarute minunate - Antonia si Iulia (19 martie 2009)


PORTRETE DE FETE CUCUIETE

2010 CU SUCCESE

Mergi la inceput