Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(46)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Sal

Este momentul oare sa incepem sa folosim creme cu protectie impotriva razelor soarelui? Am observat ca de cateva zile ne intoarcem imbujorati din iesiri in natura.
Ce experiente aveti in acest sens?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neeko spune:

Multumesc mult Clara de incurajari!!! Doamne, intr-adevar, doctorii astia se joaca cu inimile noastre..ne "testeaza" sa vada cat putem duce..
La mine as putea spune ca e a doua "abatere", pentru ca la 16 saptamani am vrut neaparat sa merg la ecograf sa vad sexul copiilor, nu de-alta dar se apropia ziua mea si nu voiam alt cadou . Atunci mi-a facut si prima morfologie..le-am vazut toate oscioarele, inima impartita in 4 camere.., ce mai, eram topita! La sfarsit insa imi da toata bucuria peste cap spunandu-mi ca am colul foarte scurtat, de doar 2,7 cm si ca exista riscul de pierdere a sarcinii..ca ar trebui sa merg sa-mi faca cercalj. . Cu mine era si sotul..si el foarte speriat si intristat de vesti.. Ecografia am facut-o la CMU, la Dr.Adina Bosneac.
Bineinteles ca a doua zi eram de urgenta la medicul ginecolog (Ion Ionut, Giulesti) care imi face o eco transvaginala si imi spune ca totul e bine si frumos, colul e de min. 3,5 mm, orificiul e inchis..deci nu am motive de ingrijoarare..
Dupa nici o luna traiesc episodul de la spital..Credeti-ma ca nu stiu ce sa ma zic! Acum stau cuminte in pat, cu perna sub fund, asteptand morfologia de maine..
Multumesc msemcu!
Va pup pe toate si va tin la curent! Pana atunci va doresc multa sanatate la mamici si bebici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

Clara mult ai mai tras si tu cu nasterea. Unii dr sunt dobitoci rau. Bine ca s-a terminat cu bine. Referitor la creme de protectie nici eu nu am folosit iar piticii mei sunt bronzati bine. Seamana la ten cu sotul . el numai ce vede soarele si se inegreste.

Neeko imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa spaime. De ce nu iti cauti un dr serios si care stie ce sa faca nu sa te sperie. Stai linistita in pat si incerca sa nu te stresezi prea tare. Iti doresc sarcina usoara si la termen.


Pupici fetelor


elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Celor care azi isi sarbatoresc ziua le spunem si noi: LA MULTI ANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Fetelor,
Va cer o parere.

Mi-a incoltit mie in cap ideea ca avand valorile beta f mari as putea avea sarcina gemelara. Poate aveti mai multa experienta voi. Nu avem in familie pe nicio linie.

Ziua 26 de la UM valoare 140
Ziua 35 de la UM valoare 4733
Ziua 37 de la UM valoare 8266

Progesteronul a iesit si el peste limita (53 si limita e 49).

Ce parere aveti?

Liana

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Liana, eu nu mai stiu ce valori aveam la varsta aia, ca nici nu am monitorizat atat de des. Orice ar fi, sarcina usoara si sanatate multa! Cred ca numai o ecografie iti poate da raspunsul cautat.


La multi ani Gheorghe, Ghita, Georgiana, George si toti ceilalti care isi serbeaza azi ziua numeluiSanatate si fericire!



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Laura25,
Luni merg la eco. Se va vedea oare la 6 saptamani?



6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liana.berbec

Laura25,
Luni merg la eco. Se va vedea oare la 6 saptamani?



6+

Da, cu sigurantza! Ar trebui sa se auda si inimioara/inimioare.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Liana, eu am fost la echo la 6 saptamani si se vedeau bine, mai ales ca au fost in saci diferiti.
Sanatate multa si sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

clara

iaca hunisorii mei dragi aici

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"



Sa-ti traiasca! Sunt de-a dreptul bestiali...sper sa nu te deranjeze adjectivul .


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5

Mergi la inceput