Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Alexa_teo, mare realizare cu olita. Si noi ar trebui sa ne obisnuim fara pampers. Sper sa si reusim pana la vara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Ce triplete frumoase ... sa-ti traiasca mami mari.


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

jocurban Las' ca se fac ele maricele...nu te mai stresa. Cred ca ti-e greu sa fii departe de ele dar gandeshte-te ca mai trebuie sa rabzi doar un pic. Noua ne-a dat drumul acasa cu 2050 si 2070 grame deci mai putzin decat la nashtere (2100) si asta la 6 zile. Dar puteam pleca si dupa 3 zile, dar eu am vrut sa mai stau 2 zile ca sa se mai intremeze un pic.


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

Jorcuban iti doresc multa putere sa iti cresti puiutii mari. Sa fiti cu totii sanatosi si sa ajungeti acasa cat mai repede.

Noi azi facem 9 luni. Asa repede mai trece timpul.
Ieri in parc ne-am intalnit cu Lara si cu dmnisoarele ei superbe.
Daca vreti sa vedeti poze cu noi su cu gemenasele Larei o puteti dace aici http://s435.photobucket.com/albums/qq74/elenada/Piticii%20mei%20scumpi/

Pupici tuturor


elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Elenada, dragalasi foc puiutii tai si ai Larei. Am vazut pozele din parc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

Noi azi facem 9 luni. Asa repede mai trece timpul.
Ieri in parc ne-am intalnit cu Lara si cu dmnisoarele ei superbe.
Daca vreti sa vedeti poze cu noi su cu gemenasele Larei o puteti dace aici http://s435.photobucket.com/albums/qq74/elenada/Piticii%20mei%20scumpi/




La mai mmulte lunitze! Ce "picnic" frumos...... superbi picii.. toti 4...Si verdeatza mi-a placut la nebunie.


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salutare lume buna! Ce mai faceti? LA noi a fost un we frumos.

Elenada si Lara, aveti niste picnicari frumusei. Ce bine ca aveti posibilitatea sa va mai intalniti!

Luminita, asa as fi procedat si eu in locul tau... Probabil asa o sa si procedez. Mi se pare o idee f buna cu acomodarea pana esti si tu free. Si macar in aceste cateva ore mai faci si tu prin casa cate ceva... ca atunci cand vin de la cresa cred ca nu iti mai ramane timp nici sa speli o furculita...
Sa stii ca o sa abordez problema cu sotul..din septembrie, cand fac ele un an jumate sa le ducem si noi asa cateva ore, ca in februarie, in semestrul II, ma intorc si eu la servici.
Cum e cu trezirea dimineata ? Se pot trezii baietii? Cum ii duci ?singura?
Apropo ... de mult nu ne-ai mai aratat hunosi frumosi...

Dalina, 3 in 1 ce mai faceti voi?

Bogdana, partyurile astea de ziua lor asa erau de obositoare ca gandul deja la nunta ma cam sperie ...

Intrebari: ati dat careva dintre voi copiilor Imunorezistan Junior? Au mai racit? Dar Vitam sau fier, fara indicatia medicului?
Multumesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

clara

iaca hunisorii mei dragi aici

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Luminita, asa as fi procedat si eu in locul tau... Probabil asa o sa si procedez. Mi se pare o idee f buna cu acomodarea pana esti si tu free. Si macar in aceste cateva ore mai faci si tu prin casa cate ceva... ca atunci cand vin de la cresa cred ca nu iti mai ramane timp nici sa speli o furculita...
Sa stii ca o sa abordez problema cu sotul..din septembrie, cand fac ele un an jumate sa le ducem si noi asa cateva ore, ca in februarie, in semestrul II, ma intorc si eu la servici.
Cum e cu trezirea dimineata ? Se pot trezii baietii? Cum ii duci ?singura?
Apropo ... de mult nu ne-ai mai aratat hunosi frumosi...



eu am procedat asa ca sa se acomodeze treptat cu toate, inclusiv cu racelile, mai ales ca eu n-o sa ma pot invoi de la job asa usor...
si da, ma ajuta ca pot sa mai fac una-alta prin casa, apoi nu mai e chip sa stam nelipiti unii de altii. se vede ca le-a fost dor si ca le e oarecum teama sa mai plece de langa mine...

cu trezirea la noi e usor, caci niciodata nu s-au trezit mai tarziu de ora 08.00. iar daca eu ma trezesc pe la 07.00 si m-apuc sa le pregatesc micul dejun si misun prin casa, ei ma simt imediat si pe la 07.15 sunt in picioare. la 08.10 plecam, la 08.20 suntem acolo, la 08.30 eu am iesit pe usa cresei. f rar s-a intamplat sa-i trezesc ca sa mergem la cresa. iar seara adorm ceva mai devreme, daca se trezesc devreme, deci iar e ok.
de dus ii duc cu sotul, la intoarcere ii iau cu socrul sau cu soacra, care cum poate. la intoarcere de regula ne oprim in parc, e chiar langa cresa si fie stam cateva ore pe-acolo, fie, daca e urat afara, mergem prin parc direct acasa. dureaza o jumatate de ora.
sunt impacata cu toate, mai putin cu racelile, nush cum o sa depasim situatia/perioada asta... azi ii tin acasa, poate si maine, de ieri dupa-amiaza Robi imi face febra 38.3... nu tu muci, nu tu tuse, doar febra!!


Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Intrebari: ati dat careva dintre voi copiilor Imunorezistan Junior? Au mai racit? Dar Vitam sau fier, fara indicatia medicului?
Multumesc.



eu le-am dat SEPTILIN sirop ptr imunizare, la sfatul medicului. am inceput o cura de 2 luni in martie. + 1 tub de Oscillococcinum pe saptamana de fiecare hun. cam atat pentru imunizare.
le mai dau VIUSID sirop, un complex de vitamine si minerale, tot la sfatul medicului, ca sa mai reparam din ce-am stricat cu antibioticul luna asta.

de capul meu le-am dat Fe si Ca. Fe HAUSSMAN si OSTEOCARE, pe o perioada de 3 luni fiecare, cu pauza intre ele (deci nu amandoua in acelasi timp). Fe in iarna, Ca in primavara. inca nu le-am facut analizele sa vad cum stam.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Buna, dragi mamamici de bucurii duble si triple!
Noi am avut un weekdend foarte frumos, la bicu la munte. pun poze maine si ma laud cu ce am mai facut pe acolo.
Oana, iti multumesc pentru aprecieri! Eu am avut mare noroc ca mama s-a mutat inapoi la noi de cand au venit fetele si am gasit si o bona tinerica si curajoasa, care rezista cu 3 copii de peste un an si jumatate! Sper sa ramana cu noi pana mergem la scoala!

Mady, si la Iasi e mare problema cu gradinitele, dar noi am avut noroc sa gasim loc la una cu program scurt de aici, de langa noi. Si mergem la gradi inca de toamna trecuta! A fost cea mai buna solutie pentru noi: nu e nici schimbarea prea mare (ca mancam si dormim acasa) dar invatam si sa socializam cu alti maturi si copii de varsta noastra. Iti tinem pumnii sa gasiti si voi ceva bun pentru cei mici!
Clara, foarte frumoase portretele celor mici. O sa ma inspir de la tine sa fac si eu un album cu cele mai reprezentative fotografii.
Luminita, multumesc mult pentru aprecieri.
Alexa si pe noi ne-au chinuit dintisorii cand au iesit! Dar daca ati scapat de canini, mai aveti un hop mic la maselute si gata! La noi doar la Petra au iesit greu maselele, caci la Mara si Maia parca nici nu stiu cand ne-am trezit cu ele.
Larisel si multumesc.
Elena am admirat gazele mici in iarba! Sunt super! As vrea si eu sa ma intalnesc cu alta gasca de tripleti! Stiu ca sint mai micuti, care au abia cateva luni, poate ii zarim prin Copou la plimbare!
Multa sanatate si noroc la toate mamicile si puii mici de aici!

Mergi la inceput