Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(46)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutari.... bun venit noilor mamici si pitici


Lumiita2008, am vazut pozele cu tine cand ii hraneai pe huni simultan si , vreau sa te intreb daca tu ai fost joi cu hunii la medlife....

si eu incerc sa-i hranesc pe cat posibil simultan, in scoici sau sprijiniti de perne pe o canapea.... acum si-au cam facut acelasi program la masa si e mai usor, dar a fost o perioada in care eva papa mai mult si la 4 ore, iar dragos mai putin si la 3 ore... parca mereu trebuia sa hranesc pe cineva...

acum, ca incepem sa ne diversificam, e musai sa pape simultan...

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Buna, mamici!

Am vrea si noi sa aparem in listuta: Anastasia si Radu, 23.11.2008.

Multumim

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Am si eu o intrebare pt mamicile "mai mari": de la ce varsta e nevoie de jucarii identice? Adica de cand incep bb-ii sa-si doreasca jucaria fratelui/sorei?



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

salutari tuturor mamicilor,

Ma numesc Elena si vineri 7 mai 2010 am aflat ca voi fi mamica de gemeni. Vestea a socat pe toata lumea, dar suntem fericiti si ii asteptam cu cea mai mare dragoste.

V-as fi recunoscatoare daca mi-ati impartasi din experientele voastre privind sarcina gemelara.

Bebeii mei sunt in saci diferiti, deocamdata ma simt foarte bine si sunt in saptamana a 7 a de sarcina.

Multumesc tare mult,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G.Nico.S spune:

Mersi Larisel.Abia astept sa scap sa scap de ele.Inca o intrebare mai tabu asa...cum e cu sexul in sarcina gemelara?A-ti avut interdictii?Pana in ce luna poti vea relatii fara sa afecteze sarcina?Multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenacatalin

salutari tuturor mamicilor,

Ma numesc Elena si vineri 7 mai 2010 am aflat ca voi fi mamica de gemeni. Vestea a socat pe toata lumea, dar suntem fericiti si ii asteptam cu cea mai mare dragoste.

V-as fi recunoscatoare daca mi-ati impartasi din experientele voastre privind sarcina gemelara.

Bebeii mei sunt in saci diferiti, deocamdata ma simt foarte bine si sunt in saptamana a 7 a de sarcina.

Multumesc tare mult,


Felicitari!
Sanatate multa si sarcina usoara!
Si bebeii mei au fost in saci diferiti si totul a decurs bine. Chiar nu am avut probleme pe perioada sarcinii cu exceptia unei raceli de care am scapat cam greu numai cu ceaiuri si lamaie.
Asa ca ai mare grija de sanatatea ta si odihneste-te cat mai mult. Acum bebeii sunt pe primul plan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G.Nico.S spune:

Bun venit Elena ,ca si mine si tu esti noua pe aici.Sper sa ai o sarcina usoara si bebei sanatosi si succes cu greturile cand o sa inceapa sau poate o sa ai noroc si nu o sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Multumesc pentru incurajari,

Sarcina aceasta m-a luat cu totul prin surprindere, mai ales cand am auzit si de gemeni.

Dupa prima ecografie, care ar fi urmatorul pas? habar nu am de nimic despre sarcina si copii.

Multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G.Nico.S spune:

Trebuie sa ti se dea sa faci un set de analize,sa incepi deja sa iei acid folic sau vitamine prenatale si sa ai mare grija de tine...sa te odihnesti, sa nu faci eforturi prea mari,fara stres si sa papi sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Crisana, luminitza, multumesc de raspunsuri si poze. Daca o sa ii hranesc in acelasi timp ca voi devin superman. Plus ca ai mei vor sa doarma la san. Mina e si calica, hap hap, asa de repede mananca si se si ineaca mai des.
Luminitza, sper sa nu le fie frig la botez, ziceam sa iau un feon sa ii incalzesc imediat, da mama mi-a zis ca dupa baia de botez niciodata nu se raceste. Vom vedea.
Elenacatalin sarcina usoara si la termen.


mami de  Mina Anita si  Ara Ioan

Multumesc Doamne!

Mergi la inceput