Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(46)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisana01

Buna multumesc de urari!
Va pun linkul de pe picasa:
http://picasaweb.google.com/crisana01
Multa sanatate la bebici



Sunteti o familie foarte frumoasa...si fericita... BB-linele sunt grasunele, bravo!



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G.Nico.S spune:

Multumec mult de raspunsuri.Am vazut si eu ca e mai complicat cu 2 bebelusi dar cum vad ca voi a-ti reusit sa ajungeti cu bine pana la final sper sa ajung si eu.Eu fac 12 saptamani vineri si nu prea am burtica de ingrasat nici pomeneala din cauza greturilor.In schimb am mai avut ameteli si dureri de cap sper ca sunt normale, de oboseala nu mai vorbesc.Pe 24 o sa aflu si eu ce sex au.:)Doamne ajuta si sanatate voua si bebeilor vostri restu nu mai conteaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Buna dimineata,

Iata un citat din odiseea mai_iunie:

Ruxi(Bubu30) " In 02.05.2010, la ora 21, au venit pe lume Alexandra Maria si Alexandru Andrei,sanatosi cantarind fiecare2350 gr,si ne-au facut cei mai fericiti parinti "

Bun venit Alexandra Maria si Alexandru Andrei!!!
Felicitari BUBU!!! Refacere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisana01 spune:

Multumesc! Intr-adevar sunt grasunele, sunt 2 mancacioase, mananca cate 200 ml de lapte la o masa si cam 4 mese/zi plus o masa de suc sau ceai. Eu le-am dat de la inceput sa manance cat au vrut asa mi-au spus si in maternitate si nu-mi pare rau.
Ptr colici si noi am folosit infacol, a fost foarte bun, le dadeam la fiecare masa timp de cateva zile apoi faceam pauza. Am avut cavteva nopti nedormite la inceput, ele nedistigand ziua de noapte dormeau ziua si noaptea se agitau, dar acum de vreo 3 sapt s-au reglat si dorm toata noaptea si pana dimineata tarziu cu o trezire la 5 dimineata ptr masa. Eu intotdeauna le-am dat masa la amandoua odata, le-am culcat la aceeasi ora tocmai ptr a mai ramane timp si ptr altceva. Oricum, cand am incercat sa le dau separat cea care dormea o auzea pe cea care manca si automat se trezea, chiar si din cealalta camera se simteau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Bun venit proaspetelor burtici si mamici!

Ce de bebei frumosi am admirat in pozucile voastre.

Noi am absentat motivat . De azi oficial am intrat in prenatal

La eco de saptamana trecuta domnisoarele aveau 1727 gr, respectiv 1648 gr. Evolutie conform graficului. Toate cele la locul lor.
Cezariana va fi, daca nu ne pregatesc ele vreo surpriza, la jumatatea lui iunie.

Sunt tare agitate, si abia daca isi gasesc locul in burtica, care se duce tot in fata, nici de cum in lateral....i`m am going to explode .




32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna tuturor mamicilor, burticilor si ingerasilor!

Bun venit noilor mamici si copii sanatosi!

In legatura cu hernia ombilicala si noi am avut aceasta problema cu Ana. Si noua o pediatra ne-a zis sa ii punem o moneda de 50 Bani si legata cu un eleastic sau leucoplast. La un moment dat se marise si cand plangea era cel mai rau. Pana la urma am mers la un chirurg pentru ca ne-a zis ca este destul de mare si este posibil sa trebuiasca operata . Nu va spun ce spaima am tras ca avea doar cateva luni. Cand am mers la spital doctora a zis sa nu chinuim copilul cu monede sau alte cele ca nu are nici un rost. Pana la un an se va retrage de la sine. A zis ca de vina este faptul ca muschii abdominali nu s-au sudat inainte de nastere si ca pe masura ce creste se va rezolva de la sine. Numai dupa un an se pune problema unei interventii chirurgicale daca nu se retrage. Si a avut dreptate. Pe la 6 - 7 luni nu mai avea nimic si acum are un buric foarte frumos. Asa ca nu chinuiti copilul. Monitorizati evolutia si daca chiar e nevoie mergeti la un chirurg.

Imi cer scuze ca pozele de care v-am zis se lasa asteptate dar bineinteles ca mi s-a stricat calculatorul si incerc sa recuperez ce se mai poate.

Va pupam,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna dragi mamicute de gemeni sau burtici!

Sunt si eu insarcinata in 9 saptamani, gemenasi.

Am o intrebare referitoare la ecografii/vizite la medic. Pe voi cat de des v-a chemat sa va vada in sarcina? Odata la doua saptamani? Mai rar? La ce interval?

Va pup si multumesc anticipat!

sugubina +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumy_Clt

Buna dimineata,

Iata un citat din odiseea mai_iunie:

Ruxi(Bubu30) " In 02.05.2010, la ora 21, au venit pe lume Alexandra Maria si Alexandru Andrei,sanatosi cantarind fiecare2350 gr,si ne-au facut cei mai fericiti parinti "

Bun venit Alexandra Maria si Alexandru Andrei!!!
Felicitari BUBU!!! Refacere usoara!



Bine ati venit pe lume! Sa creshteti sanatosi si voiosi!



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumy_Clt

Bun venit proaspetelor burtici si mamici!

Ce de bebei frumosi am admirat in pozucile voastre.

Noi am absentat motivat . De azi oficial am intrat in prenatal

La eco de saptamana trecuta domnisoarele aveau 1727 gr, respectiv 1648 gr. Evolutie conform graficului. Toate cele la locul lor.
Cezariana va fi, daca nu ne pregatesc ele vreo surpriza, la jumatatea lui iunie.

Sunt tare agitate, si abia daca isi gasesc locul in burtica, care se duce tot in fata, nici de cum in lateral....i`m am going to explode .




32+ cu




Odihneste-te mai mult si rasfatza-te cat potzi! Dormi mai mult ca sa incarci bateriile pt cand or veni bb-linele!



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Buna dragi mamicute de gemeni sau burtici!

Sunt si eu insarcinata in 9 saptamani, gemenasi.

Am o intrebare referitoare la ecografii/vizite la medic. Pe voi cat de des v-a chemat sa va vada in sarcina? Odata la doua saptamani? Mai rar? La ce interval?

Va pup si multumesc anticipat!

sugubina +9



Sarcina ushoara si bb-i sanatosi!

Eu mergeam lunar (la 4-5-6 saptamani) pana la 8 luni, apoi la 2 saptamani.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput