Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

a...stiti ca, conteaza f mult cum completai fisa aia care o primiti. In functie de ce scrieti acolo, iese rezultatul la DT.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 10+

POZE CU PRINTESA
BEBE2


haha, stiu si am de gand sa mint cu nerusinare

am sa le scriu acum un mail si am sa ii intreb daca e si cu eco sau doar testul de sange. dar m-as cam minuna sa fie si eco.. chiar daca asa e logic.

Mami de (28.10.2008) si bb2 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinushca

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

a...stiti ca, conteaza f mult cum completai fisa aia care o primiti. In functie de ce scrieti acolo, iese rezultatul la DT.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 10+

POZE CU PRINTESA
BEBE2


haha, stiu si am de gand sa mint cu nerusinare

am sa le scriu acum un mail si am sa ii intreb daca e si cu eco sau doar testul de sange. dar m-as cam minuna sa fie si eco.. chiar daca asa e logic.

Mami de (28.10.2008) si bb2 9+


Bitestul este un test de sange iar ecografia este cea de scrrening fetal de 12 saptmani. De regula se fac impreuna insa bitestul nu include ecografia. Eu cel putin asa am inteles...

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

au si mailul si pagina de web bushite... mari intrebari am in legatura cu aceasta "firma"...

Mami de (28.10.2008) si bb2 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Buna dimineata burtici!
Ce active sunteti! Dar am citit tot, si din cap 9 si din acesta.
Si eu ma duc la DT joia viitoare.
Care sunt intrebarile din acel formular de care spuneti ca trebuie completat la DT?

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanast spune:

Sa vedeti ce am patit aseara pe la 23.30. Chioara de somn m-am dus la toaleta si cand ma uit pe hartie am gasit niste secretie din aia alba- cred ca leucoree se numeste, dar era amestecata si cu ceva un pic colorat mai inchis, o urma asa. Apoi nu s-a mai repetat. In plus de ieri am niste apasari asa prin burta, ciudate, nu dureri ca de ciclu.Voi ati avut asa ceva?

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

La mine cred ca incepe sa se vada burtica, sau mai mult o vad eu pentru ca inca port aceleasi haine.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

ioanast eu una nu am nici scurgeri nici urme mai inchise. Daca este putin nu ar trebui sa intri in panica dar cel mai bine este sa-ti anunti doctorul si el iti spune cel mai bine.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanast

Sa vedeti ce am patit aseara pe la 23.30. Chioara de somn m-am dus la toaleta si cand ma uit pe hartie am gasit niste secretie din aia alba- cred ca leucoree se numeste, dar era amestecata si cu ceva un pic colorat mai inchis, o urma asa. Apoi nu s-a mai repetat. In plus de ieri am niste apasari asa prin burta, ciudate, nu dureri ca de ciclu.Voi ati avut asa ceva?

7+

Asa am avut eu toata sarcina cu Maria ,fara sa am vreo infectie sau ceva de genul asta

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Neata fete! Mai ce active sunteti, eu nu o sa pot tine pasul cu voi. Sa o iau in ordine inversa si sa ma scuzati daca imi dau si eu cu parerea despre subiecte de acum... 6 pagini .
Ioana, si eu am avut 2 zile scurgerea alba nuantata cu putin rosu (de fapt nu era rosu, era portocaliu inchis), m-am cam speriat si am lasat-o mai moale cu smotruiala si gatitul de Paste si nu s-a mai repetat. Tu progesteron iei?
JoAnn, eu mi-am facut analizele sapt trecuta, am imunitate la toate mai putin toxo si sunt foarte dezamagita. Am avut toata viata animale in casa, as fi putut sa fac si eu boala asta nenorocita si sa stau acum linistita. Si mie imi plac animalele, in prezent am doi caini superbi si o matza neagra, dar incerc sa ii mangai cat mai putin, pe pisica chiar deloc, dar nu ma indur sa o expulzez la mama deocamdata. E mai bine sa te abtii de la mangaiat animale macar pana iti ies analizele sa stii cum stai. Toxo e cauza clara de avort, ar fi pacat sa patim ceva dintr-o prostie.
Fetelor nici nu stiti cat ma bucur ca nu se potrivesc rezulatele calculatorului de sex. Inseamna ca mai am o sansa sa fie baiat!!!! celor care au confirmat/infirmat.
Cat despre roz, in cazul in care-i fata... sotul meu este efectiv alergic la culoarea asta, il apuca mancarimile si a spus clar ca in casa noastra culoarea asta nu va exista. Ma intreb cat vom rezista asaltului roz...
Cat despre viata sexuala... ce sa zic, trist subiect. Noua Dr ne-a dat interzis si mi se pare crud al naibii. Noi ne-am iubit cu foc sa iasa bebe si acum sa stai asa pe bara... Eu recunosc ca sunt mai horny decat sotul meu si desi mi-e frica de mor am gasit "alternative" foarte placute. Alea pe care pana acum nu le foloseam ca erau "neproductive". Scuze daca jignesc pe cineva cu limbajul.

8+
"Babies are such a nice way to start people."
-- Don Herold

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Rala rezisti asaltului de haine roz ,eu pentru Maria nu stiu daca am 3 tinute roz si alea primite asa ca nu aveam ce face .In schimb are multe haine ,lila,mov,maro si chiar negre

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput