Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

la mine inca nu se vede..dar eu cand sunt nu suport deloc ceva cu talie mai inalta..deloccccccc simt ca ma sufoc si asta inca dinainte sa am burta..si eu vreau fetitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...dar pana la urma sanatoasa/sanatos sa fie fetita sau baiat....





Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

miruna felicitari ptr cele 10 sapt...
fetelor vreau sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi...m-am racit foarte rau si ma simt ingrozitor...am puroi in nas si in gat, febra nu am facut dar nu stiu ce sa fac si ce sa iau. poate sa il afecteze pe bebe??? sunt chiar ingrijorata..

Mami Andreea 8sapt+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Eu ma uit in toate oglinzile sau vitrinele, se vede ceva-ceva. Seara mai ales, fiindca ma balonez f tare. Si voi aveti probleme cu balonarea?

Simona 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Andreea, ceai mult(dar nu de menta, negru sau verde), cu lamaie si miere, Oscilococcinum si sirop Stodal. Verifica sa nu ai temperatura mare, dar chiar daca faci temperatura poti lua paracetamol, dar nu sinus. Ai grija de tine!

Simona 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Citat:
citat din mesajul lui MSymo

Alinushca, este o analiza de sange care va fi corelata si cu o ecografie facuta in aceeasi zi sau la 2-3 zile distanta.
Eu fac aceasta eco marti si mi-a zis dr ca pot face analiza pana vineri.

Simona 11+

la TT asa stiam si eu ca e... dar la DT m-a trimis la 10 saptamani iar la eco la 12 saptamani ... deci aparent nici un fel de legatura... asta ca sa nu mai zic ca e de doua ori mai scump acolo unde m-a trimis decat la synevo de exemplu...


Mami de (28.10.2008) si bb2 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Si la mine se vede putin.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Citat:
citat din mesajul lui MSymo

Eu ma uit in toate oglinzile sau vitrinele, se vede ceva-ceva. Seara mai ales, fiindca ma balonez f tare. Si voi aveti probleme cu balonarea?

Simona 11+

Imhi . Cat despre burta la mine inca nu se vede. Dar in mod interesant a inceput pielea de la cezariana sa iasa in afara asa ca o buza


Mami de (28.10.2008) si bb2 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui sashenka_h

miruna felicitari ptr cele 10 sapt...
fetelor vreau sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi...m-am racit foarte rau si ma simt ingrozitor...am puroi in nas si in gat, febra nu am facut dar nu stiu ce sa fac si ce sa iau. poate sa il afecteze pe bebe??? sunt chiar ingrijorata..

Mami Andreea 8sapt+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)


Multumim

Sashneka, am experienta a doua raceli...

Pentru gat cu puroi: cartof crud ras, amestecat eventual cu spirt, aplicat direct pe gat si acoperit cu o punga de plastic si un prosop. In paralele gargara cu sare, multa sare si ceai de musetel, este foarte eficienta.
Ca si pastile: Homeovox sau bomboane mentolate de supermarket. Eu luasem unele cu cirese si mentol, nu stiu denumirea, foarte foarte eficient.

Pentru tuse: Plantusin, Stodal sau Coghned. Ultimul e de la plafar.

Pentru febra: pana in 38 poti merge pe suportat si frectii cu otet, spirt sau auzeam la fete de tuica. Peste 38 e periculoasa pentru bebe asa ca iei Paracetamol simplu, cel mult 2/zi. Poti lua pentru febra usoara si Paragrippe sau Oscilococcinum, ultimul e mai bun.

Pentru nas: ser fiziologic sau apa de mare.

sa te faci bine!

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu stiu ca DT inseamna analiza de sange corelata cu o ecografie, nu mai veche de 2 saptamani. eu la Arianna am facut DT in aceeasi zi cu ecografia, ca sa nu mai fac un drum in plus. am facut la Medlife. Alinushca, esti sigura ca tie nu-ti face defapt si eco acolo? Asa ma gandesc, ca dc spui ca e dublu. eu stiu ca am platit numai pt sange 190lei, acum 2 ani, plus cateva sute (parca 270, nu mia stiu exact) ecografia. a...stiti ca, conteaza f mult cum completai fisa aia care o primiti. In functie de ce scrieti acolo, iese rezultatul la DT.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 10+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Offf. sashenka_h multa sanatate.

8+

Mergi la inceput