sa ne numaram binecuvantarile (4)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

O fi ceva cu vremea asta, ca si eu ma simt cam aiurea zilele astea. Imi vine asa, sa dau cu cutitu'n piatra
Fara motiv aparent, toate sint ca si pina acum, dar imi vine asa sa fac precum copii la doi-trei ani de se arunca pe jos si urla. Ei, asa imi vine sa fac in fata Vietii. Fara motiv...poate doar sint obosita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si eu as urlaaa , ioi si inca cum, din tot sufletul si toti nervii

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Daria, ia-o ca pe un sfat, detaseaza-te de lucrurile rele din lumea asta. Cand vei putea sa faci asta, vei putea zambi. Fa un efort, pentru tine si Giulia, nu pentru altii.

Album 1 + Album 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Mamagiuliei, nu-ti ajuta la nimic, gandeste-te ca esti tu singura cu fata si ca faci (oricum) tot ce-ti sta in putere sa fie bine. Exact prin starile astea am trecut si eu, adica ok, ai ce ai cu mine, dar sa treaca cu lunile si sa nu stii de copil?? Mai ales ca el a crescut-o pe cea mica, de la 0 la 2 ani, cred ca in doi ani nu m-am atins de copil, eram numai cu cea mare. Vorba unei prietene...si strain sa fie, te atasai de copil, mai intrebai ceva...ce mai face? mai traieste?
Dar cred ca e o faza foarte fireasca, eu o citeam candva ...demult, pe AdinaIulia care zicea ca dupa 1 an se calmeaza lucrurile. La mine maine-poimaine se face anul si uite ca nu mai simt asa cu patos.
Stii cum m-am linistit eu? M-am gandit ...asa cum legile nu l-au putut obliga sa ma iubeasca/respecte etc... ot asa acum nici mama legilor nu-l pot obliga sa-si iubeasca nici copiii. Simplu ca buna ziua, nu? La fel ca si cu minunata casatorie.... si la biserica si in fata lui sfantu' sisoe si tot degeaba, daramite cu copilul...
Mai degraba te ajuti cu un strain, cu o prietena, lasa-l in pace, eu la un moment dat ma gandeam ca face asa (adica nu se intereseaza de copil) doar ca sa ma pedepseasca pe mine. Stie ca doar de copii ma doare, in rest...mi se rupe, poate sa ma picteze pe la prieteni, sa faca ce vrea, nu ma intereseaza.

Sunt copii orfani, cresc la casele de copii... si sa stii ca ies oameni din ei, asa ca nu-ti face griji ca un terchea berchea nu vrea sa-si joace rolul de tata. Sanatoasa sa fie fata, ca in rest are tot ce-i trebuie. Esti tu cat 100 de tati de alde taica-su.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Am citit subiectul absolut intamplator, ca te-am vazut pe tine Gabi ca tot scrii aici, zic ia sa vad care-i treaba.
Apropos de prima postare a conchitei eu nu m-am simtit absolut deloc discriminata, cel putin in grupul de cunostinte, prieteni etc. Dimpotriva! Compatimita la greu, ceea ce nu mi s-a mai intamplat pana acum in viata mea, tot timpul eram invidiata si pentru praful de pe toba.. Acum toata lumea se poarta ffff frumos cu mine, ma ajuta, efectiv ii vad ca au zile proaste dar se straduiesc sa-mi zambeasca.
Am o banuiala despre o familie de pe strada ca nu prea isi mai lasa copilul pe la noi acum, dar ce-i drept e doar o banuiala. Iar eu le inteleg foarte bine pe femeile care le tin deoparte si la mare distanta pe "single" de familia lor. Si eu evitam pe cat se poate cand eram maritata, ca sa mai sar niste umilinte. Ca daca inviti o prietena single si al tau sta numai cu ochii pe curul ei, eventual o si complimenteaza non stop, atunci, da, e o umilinta pentru tine.
Asa ca nu ma supar pe cele care pun bariera intre mine (single acum) si familia lor, pentru ca sincer sincer le compatimesc (si inteleg).

Nu am reusit sa citesc toate capitolele, dar m-am socat, in fiecare poveste ma recunosc, am ceva in comun absolut cu fiecare din cele care au scris aici, asta mi s-a parut incredibil, mai putin cu Gabi care are un super tip misto. Eu nu prea mai cred asa, in feti frumosi, in orice caz, nu ma mai marit niciodata, asta e foarte clar (nici eu!!). Am fetele, am banii mei, sper sa imi revin si eu cu banii cum necum.... juna sunt, frumoasa si desteapta nu mai zic, nu ma mai prinde pe mine nici dracq cu stiloul la primarie. Imi pare doar foarte rau ca nu am facut al treilea copil. Asta e regretul meu cel mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Si eu sunt intr-o dispozitite de tot.... ktul de catve zile.
Am avut o mare sansa la ceva frumos si am stricat tot din teama si lipsa de incredere in mine.
Ex a sunat azi, voia sa verifice dc scot fetele la aer, nesimtitul. Si cica vrea sa le vada in weekend, am mai auzit asta de vo 2 ori si nu a mai sunat.
Il urasc, asa cum zice si Daria, l-as ucide cu mainile goale pt ce le face fetelor, pt toate privarile financiare pe care le suporta ele, pt toate datoriile pe care mi le-a lasat, pt. mersul meu pe la banci sa iau credite sa ies din rahatul financiar si refuzurile pe care le primesc pt ca sunt pfa si am venituri fluctuante. Pentru milioanele date pe taxi ca inca n-am de ales, pt rusinea de a plati la gradi 30% ca nu am reusit sa fac rost de mai mult... numai necazuri si nefericire mi-a adus acest personaj detestabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Martie, nu stiam ca si tu faci parte din grupul asta, vazusem ca nu prea mai scrii pe forum dar nici nu mi-am imaginat vreo clipa...imi pare foarte foarte rau sper sa fiti ok! Of Doamne.

Fii-mea nu plimba haine dintr-o parte in alta decat in mod exceptional, are haine in toate locurile. I-a mai cumparat si tata-su, i-am mai trimis eu. El nu-i cumpara multe, dar ii ia doar de fite (deh, meteahna lui). Eu completez cu ce mai are nevoie. Mie mi-e groaza de boccelute si minuni din astea de carat dintr-o parte in alta, nu suport.

cand pleaca in concedii ii fac eu bagajul, oricum. Are valijoara ei, nu-mi ia mai mult de 10-15 min sa i-o fac, nu ma bazez deloc pe bagajele facute de altii (adica tata, bunica etc) Lasa, ce fac eu e bun facut stiu exact ce-i trebuie si cum sa fac un bagaj optimizat la maxim, macar la atata lucru sa ma pricep si eu dupa atatia ani de plimbat pe coclauri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

eu v-am zis...de unde aveti atata putere?Si curaj....am citit cautand pe cineva dar....ma cutremur.....astia nu merita nimic..

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

moamaaaa, fetelor, ce e cu depresia asta????
Io-s foarte fericita, ieri a fost ziua mamei mele, am reusit sa-i organizam o petrecere la care nici nu s-a asteptat, ba mai mult, a venit matusa si verisoara mea din germania- mama a fost foarte emotionata saraca abia si-a revenit
Vineri ii mai organizam o alta petrecere, care va fi o surpriza si mai mare...sunt tare curioasa sa vad cum iese.

Mi-a placut acel video, pacat ca nu stiu sa aplic, tare as trata-o pe fosta soacra

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

martie, nu stiam...imi pare nespus de rau.

Adinag, mi se pare ca ecsul tau are asteptari de la tine ca si cand i-ai fi inca sotie. numai ca el alege partea buna si utila pentru el, restul responsabilitatilor nu-s valabile. crizele de "suparare" sunt santaj emotional, stie ca asta e punctul tau sensibil si oricum vei ierta, vei accepta, vei merge mai departe cum vrea el, doar ca sa-i fie bine copilei. tu faci cum vrei, eu am rupt cercul vicios.

Morgano, drumul spre rai trece prin iad, iti garantez ca va fi bine. stiu prin ce treci, dar crede-ma ca vei reusi sa iesi la suprafata. ma gandesc de ce esti tu lasata cu toate datoriile, instanta ce spune, ati ajuns pana acolo sa decida un judecator? de ce le-ai luat asupra ta si de ce nu-s impartite echitabil? el nu plateste pensie alimentara?

Happy, lasa-mi numarul tau de telefon pe PM daca vrei sa te sun sa te inviorez nitel. pai cine dadea aici startul zilele trecute la voie buna si speranta, nu tu? sunt zile si zile, trebuie sa le luam ca atare si sa fim mai bune cu noi insine. o sa treaca, toate trec.

Gabi, asa te vreau, La Multi Ani mamei tale si petrecere frumoasa in continuare, suna a revelion de trei zile. :-))

si eu am zile bune, planuiesc o vacanta in doua saptamani cu sonia, dar nu stiu unde - ma gandeam la pesterile din nordul californiei sau cu cortul pe muntele Palomar unde e observatorul astronomic sau la muzee in los angeles sau sau sau...ca as vrea sa le fac pe toate, dar trebuie sa aleg doar una.

aveti grija de voi.

Mergi la inceput