*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008!! (398)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

mor de foame dar nu m-am rabdat sa nu scriu intai


apropo de eficienta si gradul de incredere in testele psihologice gasite pe net...

1.cele "oficiale", serioase, profesioniste, nu le veti gasi niciodata free pe net. pe specialist il costa bani GREI (zeci de milioane un instrument la cumparare si apoi pentru unele se foloseste pt fiecare "subiect") fapt pentru care nimeni nu-l va pune de gratis la folosirea tuturor.

2.rezultatele unui instrument sunt ca rezultatele medicale... se interpreteaza intr-un context, in corelatie cu alte teste sau cu interviul sau cu observatia sau... orice alege specialistul.


3.amintiti-va ca la analizele medicale, exista corelatii intre rezultate si interpretarea se face doar asa, global. cu atat mai mult in domeniul psihologiei unde este usor de interpretat si de denaturat prin subiectivismul uman. de aceea este nevoie de o formare specifica a celui care interpreteaza datele, pentru a elimina pe cat posibil erorile. testele POT fi aplicate/interpretate doar de un specialist format in aplicarea/interpretarea lui. asta iar se face pe bani. deci nu se va "primi" de gratis on-line.

luati tot ce gasiti pe net ca amuzament.

mananc si mai vin

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

No Clexane ( no hash-hash, no heroin dupa cum graia Dr. Alban ) M-am simtit ca in filme, cu raport medical facut la calculator de ditamai Conf.Dr. , istoric medical , wow! A fost super-tare, trafic lejer de tot ( am nimerit taman orele alea "bune" ), si am primit si vesti ok. Ma rog, feritina destul demult sub, dar nu e de mirare, pentru ca alaptez, sunt si gravi...dar asta se rezolva mai lesne!

Am ajuns acasa, mananc capsuni si imi astept copilul de la bunici ! Sper sa apuc sa citesc din urma.

Pana atunci, va Olga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Olga, ma bucur ca totul e bine, nu avea cum sa fie altfel Tu mai alaptezi? Asta nu o stiam. Bravo mami

Mihatp cam asa cred si eu. Ce e bun, e 'ascuns' si costa

Dau o capsuna de aripa/ persoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ooo, super Olgutza, ma bucur tare ca toate sunt bune


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Pana incarc niste filmulete, tre'sa injur vremea asta nasoala, ca in loc sa alergam pe afara stam in casa ( unii pe balcon - adica Luca)

Matei iar a mancat azi doar o felie de paine cu unt si dulceata si ATAT. Nu vrea nimic si nu are semne de vreo boala. a dormit azi aproape 4 ore, e vesel, sper sa nu pregateasca ceva...

Olga. ma bucur ca esti ok. Dar cat mai poti alapta peste sarcina? Intrebare si pt Zoze

Simo, La multi ani sotului si ma bucur ca esti mai odihnita datorita ajutorului primit. Isi face efectul Fenobarbitalul?

Apropo, NICOL ce o mai face? N-a mai scris de mult...

http://www.onetruemedia.com/shared?p=abee29f1fc85c1a46f50a1&skin_id=701
http://www.onetruemedia.com/shared?p=abee432c5d30a8fa283e4b&skin_id=701



Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

La multi ani, sot de Simo. Sa iti traiasca, sa fie sanatos!!!

Saru'mana, fetelor . Da, mai alaptez, dar ma chinui sa o intarc. Habar nu am cat se poate alapta in sarcina, cred ca atat car vrei si poti...eu lapte am mult, sanii nu ma dor...dar am atins limitele rabdarii . Am reusit sa nu ii mai dau DELOC ziua, am ramas cu suptul de dinainte de culcare si eventual ceva peste noapte. Urmeaza si ala sa il sistez, desi e cel mai greu....Cred ca pana nasc, se intarca si Sof Zoze l-a intarcat pe Mihai de pe 26.03

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miradi spune:

LA MULTI ANI,ANTONIA !

Sa va traiasca buburuza mica ,sanatoasa ,fericita si mult norocoasa !

Olgutza ma bucur ca esti bine
Simo ,sotiorului sa fie sanatos si sa va bucurati de copilasi!

Ce frumosi sunt ursuletii!Sunt asa dulci !

Vali ,ce frumos se joaca Matei !Bravo !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Vali, am ramas masca!! Tare Juniorul!!

------------------------------------
A venit primavara! A plecat primavara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

hey! am puiul acasa, ca sunt dupa masa maine, asa ca mami a stat cu el pana acum, a 'eliberat-o' la 3 pe soacra-mea, a venit si tati meu , au papat bine si s-au jucat
kya f tare Ina cu inversatul!
Mufa se uita la ursulet si repeta ce zice el, va dati seama ce iese
LMA sot de Simo!
olgu, sa citez un 'clasic' in viata(Muffy):yeeeeeeii!!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Olga, ma bucur mult ca totul este in regula! Abia astept sa ne spui ce e bebe, cand vei afla! Vai, asa m-a ajuns o melancolie... De fapt la orice pui nou de pe crenguta, altii decat randunicile noastre, m-a apucat melancolia...

------------------------------------
A venit primavara! A plecat primavara!

Mergi la inceput