Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

MAMIDEPUIUTI unde e? sau a zis ca e plecata si am ratat?
ALEXUTZZA, Bine ati revenit!
RUXITA, ema da cu mana cam aiurea, dar zambeste daca nimereste jucariile; una e favorita si incearca sa o atinga, ca foshnaie, ii zambeste, vorbeste. nu i-am pus in mana, tot din cauza de pumn incleshtat.

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

cristies,multumesc de intrebare .Eu tocmai am terminat de calcat (ca de obicei),dar nu am vrut sa va mai plictisesc cu asta ,printesa doarme in carut in curte si akm sincer nu mai am nimic de facut,poate un fotbal cu Mario k m-a batut la cap toata ziua.Aseara am lucrat ceva pentru birou,de sfarsit de martie(cam tarziu ).aaa si am papat stevie

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Lorex, Cris M, Cris D multumim de incurajari

Lorex, am admirat finuta superba

Ema!!!!Multumim de tratatie
Andrei!!!(mai stiti ceva de Nicolcriss???)
Edoardo!!!

Am vazut si botez frumos de bb Teodorsa cresteti mari si sanatosi

Bea, si Maia e de multe ori fornaita si nu pot sa aspir nimic, dar ii pun ser si inghite mucii. Nu prea imi da laptic afara....si multumesc si eu pentru retete

Al3csa, ce-a crescut Yannis...bravo!



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

La multe lunite pufuletilor de 13!
la multi ani analessya!

Cris.d nici eu n-am observat sa fi zis mamidepuiuti ca pleaca. Poate s-a intors puiutul mare de la bunici si este busy.

Deci azi este marti 13. Mai este cineva cu superstitii?
Fetita mea este iar la ora de vorbit cu frunzele, asa ca ma apuc si eu de strans de prin casa.



Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Uitasem sa intreb daca mai este vreun bebel caruia sa-i curga multe, multe balutze si care face spumitze la gurita. Marei i s-au iritat gusile de la atatea bale si nici nu-i place sa fie stearsa.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Uitasem sa intreb daca mai este vreun bebel caruia sa-i curga multe, multe balutze si care face spumitze la gurita. Marei i s-au iritat gusile de la atatea bale si nici nu-i place sa fie stearsa.

Mirela fericita de Mara Ioana



IDEM!!! Si eu patesc la fel. Mama radea de mine la un moment dat ca ii dau dintii . Da ii curg bale si face balonase la guritza si mai nou scoate limba si se joaca

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR) 23.01.2010


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
Povestea nasterii



O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Uitasem sa intreb daca mai este vreun bebel caruia sa-i curga multe, multe balutze si care face spumitze la gurita. Marei i s-au iritat gusile de la atatea bale si nici nu-i place sa fie stearsa.

Mirela fericita de Mara Ioana


Noi facem balutze (ploicica zice mamaia mea) si banditul meu fura servetelul... ori cu mana ori cu gura...



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

cristies,multumesc de intrebare .Eu tocmai am terminat de calcat (ca de obicei),dar nu am vrut sa va mai plictisesc cu asta ,printesa doarme in carut in curte si akm sincer nu mai am nimic de facut,poate un fotbal cu Mario k m-a batut la cap toata ziua.Aseara am lucrat ceva pentru birou,de sfarsit de martie(cam tarziu ).aaa si am papat stevie

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...




Eu am o tona de lucruri de calcat... dar acum plec la cumparaturi. Le-am promis baietilor ca le cumpar storcator de fructe si aparat de gatit cu aburi. Si merg si la posta sa trimit concediul. Asa ca diseara... se stie... calc pana sta vantul.



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

cristies,multumesc de intrebare .Eu tocmai am terminat de calcat (ca de obicei),dar nu am vrut sa va mai plictisesc cu asta ,printesa doarme in carut in curte si akm sincer nu mai am nimic de facut,poate un fotbal cu Mario k m-a batut la cap toata ziua.Aseara am lucrat ceva pentru birou,de sfarsit de martie(cam tarziu ).aaa si am papat stevie

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...




Eu am o tona de lucruri de calcat... dar acum plec la cumparaturi. Le-am promis baietilor ca le cumpar storcator de fructe si aparat de gatit cu aburi. Si merg si la posta sa trimit concediul. Asa ca diseara... se stie... calc pana sta vantul.



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

offf,eu m-am cam saturat de calcat ma dor picioarele si mijlocul de nu mai pot
spor la cumparaturi,sa gasesti ceea ce iti place
sii spor diseara

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Uitasem sa intreb daca mai este vreun bebel caruia sa-i curga multe, multe balutze si care face spumitze la gurita. Marei i s-au iritat gusile de la atatea bale si nici nu-i place sa fie stearsa.

Mirela fericita de Mara Ioana



IDEM!!! Si eu patesc la fel. Mama radea de mine la un moment dat ca ii dau dintii . Da ii curg bale si face balonase la guritza si mai nou scoate limba si se joaca

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR) 23.01.2010


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
Povestea nasterii



O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"


si la noi bale, spume, balonase... joaca cu limbutza, si ros deget si pumn nonstop si noaptea in somn!!!
mai noi roade scutece, carpe, ce prinde

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput