Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Luna, de ce sa nasti in mai ca vad ca ai doar 22 de sapt?
nu mai ai zile de concediu de odihna? eu asa imi iau ..toate zilele de conced pe anu asta, adica jumatate, apoi intru in prenatal.
tu ai putea sa iti iei 2 sapt medical, apoi concediu odihna..si apoi..iar conc. medical si apoi prenatal..hai ca ti-am facut ditamai schema..:):)

joi merg si eu sa vizionez grasunu..

Paula cu Mihai 27+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Bine v-am gasit gravidutele dragi.
Incerc sa tin pasul cu voi, sunteti tare vorbarete.
Voiam sa va intreb daca stiti cind este babyexpo in Bucuresti?



Catalina 21+
Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui katalina

Bine v-am gasit gravidutele dragi.
Incerc sa tin pasul cu voi, sunteti tare vorbarete.
Voiam sa va intreb daca stiti cind este babyexpo in Bucuresti?



Catalina 21+
Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)


Babyexpo va fi pe 27,28,29,30 mai la Sala polivalenta. Program 10-19, duminica pana la 16.(date luate de pe site-ul lor).


Cris 26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

Luna, de ce sa nasti in mai ca vad ca ai doar 22 de sapt?
nu mai ai zile de concediu de odihna? eu asa imi iau ..toate zilele de conced pe anu asta, adica jumatate, apoi intru in prenatal.
tu ai putea sa iti iei 2 sapt medical, apoi concediu odihna..si apoi..iar conc. medical si apoi prenatal..hai ca ti-am facut ditamai schema..:):)

joi merg si eu sa vizionez grasunu..

Paula cu Mihai 27+ si Stefan (30 oct. 2007)


Luna, si eu m-am gandit la asta, dar n-am apucat sa scriu. Poate ai scris gresit ca nasti in luna mai???

Eu de pe 1 iunie intru in concediu de odihna pana pe 22 iulie. Daca nasc pe 17 cum e DPN intru dupa aia direct in postnatal, banuiesc ca pot sa-l iau pe tot -126 de zile ca e platit mai bine, dupa care CIC.


Cris 26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Tocmai am aflat ca fata unei colege de serviciu va naste joi la filantropia cu dr. meu. Face cezariana ca are probleme cu ochii. De abia astept recenziile de dupa.


Cris 26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mousel spune:

vorbarete mai sunteti
mutumesc de raspunsuri...ma-am mai linistit cand vad ca mai sunt care l-au simtit pe bebe tarziu

acum am alta problema...ce valoare trebuie sa aiba glicemia in sarcina? si ce inseamna oxilati de calciu in urina (ceva infectie urinara)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

Am scris ca nasc in mai?? Daca da, cred ca a fost o greseala. In august am DPN-ul, dar din cauza problemelor pe care le-am avut pana acum vreau sa stau acasa pana la prenatal.

Victo, cred ca voi face cum zici tu: concediu medical mai am pana vineri, dupa care imi bag concediu de odihna si apoi iar medical.
Eu ma gandeam sa discut cu doctorul meu sa-mi dea o scrisoare medicala sau ceva cu care sa ma prezint la medicul de familie care sa-mi dea concediu medical unu’ dupa altu pana la prenatal. E posibil asa ceva?

Cris2010 (sau fetele care ati mai fost pe la baby expo) cum sunt preturile acolo? Mai mici ca in magazine?


22 S cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Am fost la morfotetala si e totul fff bine si normal!
bb e mai mica cu 5 zile decat varsta sarcinii are 370g si e o miscareata!


Dr a spus ca nu are de facut nici un comentariu ca este totul cat se poate de normal!

Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

Am fost la morfotetala si e totul fff bine si normal!
bb e mai mica cu 5 zile decat varsta sarcinii are 370g si e o miscareata!


Dr a spus ca nu are de facut nici un comentariu ca este totul cat se poate de normal!

Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca




Felicitari, Anca!


Cris 26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

Am fost la morfotetala si e totul fff bine si normal!
bb e mai mica cu 5 zile decat varsta sarcinii are 370g si e o miscareata!


Dr a spus ca nu are de facut nici un comentariu ca este totul cat se poate de normal!

Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)

POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Felicitari pentru bebelina! si al meu era la fiecare eco cu 5-6 zile mai mic... sa vedem si la asta de maine... dar nu imi fac griji pentru ca asa tb sa fie noi stim exact cand l-am conceput si in acest caz corespunde ecografic, chiar e un piculet mai mare...
oi vedea maine... am citit pe net si cica dr la care fac eco e tare ursuz... sper sa am noroc sa aiba o zi buna fiindca al meu sot e tare glumet si n-as vrea sa ma stresez aiurea, ca vb mult si dc nu ne arata ce este o sa il frece la creieri pe dr ca sa afle...
21+ cu bebic (inca) rusinos
Pozici

Mergi la inceput