Gravidute cu trombofilie -cap1-

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Nu Rocris,m-am exprimat aiurea.Pe 28 cand sunt programata la dublutest va avea 13,desi dupa ultima menstruatie ar trebui sa fie 12saptsi 3 zile.


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Miki, vezi ca Andrutzac a nascut de cateva luni bune, are doua fetite, sa-i traiasca si sa fie sanatoase amandoua!

Felicitari pentru subiect, sper sa te vedem si pe tine pe listuta cat mai urgent!

Sarcini usoare, gravidutelor, duse la termen si copilasi sanatosi va doresc! Se poate sa avem copii si cu trombofilie!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

Multumim, sa-ti traiasca minunile si sa fie sanatoase!


2 sarcini oprite din evolutie la 6, resp. 8 s; MTHFR 1298-heterozigot, PAI-1-4G/5G-homozigot
Graviduta a treia oara - sa speram cu noroc! 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Buna Ariadna, sa-ti traiasca bbii cei dulci. Eu doar am deschis subiectul, nu ma voi ocupa de prima paginuta pt ca la odisee intru mai rar.... din motive de aspiranta in butoi. Pt ca esti o trombofila implinita, pt ca te pricepi sa faci prima pag frumoasa nu doresti sa-ti dau parola? Deocamdata o are Ana Perianu dar ea nu stie sa deschida cap nou, a spus ca stie doar sa faca modificari. No... mai poti intra cu cate un sfat/recomandare pt ca ai reusit sa invingi trombofilia si fetele au mare nev de ele.

-ici pt toate trombofilele



Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

Am fost si noi dimineata la eco: avem cu 2 zile mai mult decat calendaristic, avem 170 de batai pe minut, toate cele 5 degete peste tot, se misca destul de mult, nu stim inca ce sex are (se pare ca-i putza totusi, da' nu ne pronuntam), a zis medicul ca in principiu se vad si acum eventualele anomalii si nu e cazul la noi, dadea din manutze...
Sunt asa de emotionata si fericita...


2 sarcini oprite din evolutie la 6, resp. 8 s; MTHFR 1298-heterozigot, PAI-1-4G/5G-homozigot
Graviduta a treia oara - sa speram cu noroc! 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia81 spune:

In primul rand felicitari Rocris75. Fetelor vreau sa va intreb doza de clexane se da in functie de greutate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia81 spune:

Eu am doar 45 kg, bine sunt si scunda, mananc fff mult dar nu ma ingras, mi-e frica ca o sa imi de doza de 0,2 despre care se spune ca nu este foarte eficienta. Eu am sub limita prot s, prot c, AIII , analizele au fost facute la Synevo, al Funmdeni doar prot S mi-a iesit sub limikte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

Dia, multumesc frumos!
Nu cred c-o sa-ti dea de 0,2, ca nu se mai da demult, eventual inainte de a ramane gravida (daca faci stimulari si din astea). In sarcina o sa-ti dea direct 0.4.


2 sarcini oprite din evolutie la 6, resp. 8 s; MTHFR 1298-heterozigot, PAI-1-4G/5G-homozigot
Graviduta a treia oara - sa speram cu noroc! 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia81 spune:

Sa te auda Dumnezeu Rocris, ca altfel nu stiu daca va fi bine. Stimulare nu fac, deocamdata incerc asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia81 spune:

Fetelor ma gandeam sa spuneti pe prima pagina la ce doctori va duceti fiecare. eu de exemplu nu am doctor si vreau sa ma duc la un doctor din Bucuresti, insa nu stiu la cine...

Mergi la inceput