Gravidute cu trombofilie -cap1-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

rocris,inca mai am ceva greturi.tre sa fiu atenta la ce mananc.uneori sunt obosita,alteori -energica.burtica se vede acu daca haina e mulata.esi e simpatica.......foc.mi-e draga de numa.tu ai facut ceva analize de sange?

mami de , premiata la concursul de dans 15+


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

Analize de sange n-am mai facut, doar la sfarsitul lunii ce-mi mai face Nicorici (ceva sa vada cum reactioneaza organismul la Clexane - nu prea stiu cat is de relevante).
Ma duc miercuri la eco. Nu stiu la cate sapt. sa merg la Daniela Rotar sa-mi masoare rezistenta pe arterele uterine, 20 sapt.?


2 sarcini oprite din evolutie la 6, resp. 8 s; MTHFR 1298-heterozigot, PAI-1-4G/5G-homozigot
Graviduta a treia oara - sa speram cu noroc! 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Miki multumim!!!
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si un pui mic cat mai curand,esti un om deosebit!Te-am urmarit si pe la ''Bolile autoimune'' cand nu mai intrai pe la noi mutantele.
Fetelor va intrebam si in cap trecut cat v-a iesit translucenta nucala la 10 sapt?
La mine la 10 sapt si 2 zile a iesit 1,4.Mi se pare cam mare,la cumnata mea la 11sapt a fost 1,2.



FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

Nu e mare Letzy, peste 4 am inteles ca e problema.


2 sarcini oprite din evolutie la 6, resp. 8 s; MTHFR 1298-heterozigot, PAI-1-4G/5G-homozigot
Graviduta a treia oara - sa speram cu noroc! 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Rocris.Vezi cat de paranoica sunt?
M-am certat cu mama la tel,de fapt ne-am contrazis cam zgomotos si m-am agitat foarte tare.Cred ca mi-am speriat soricelul.Sotul ma alinta soricica
Mie mi-a aparut o pata maronie sub pometele stang...cred ca o sa fie totusi fetita,sanatoasa sa fie.Ar fi culmea sa mai am si pretentii!


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Vin!! Voi scuturati covorul ala rosu ca poate apar, nu stiu cand dar dc se va intampla vre-o minune ma bucur ca o sa va gasesc aici. Vedeti ca o sa pun intrebari multe, la cap asta stau prost .... gravideala imi ia mintile de f data. Deoacamdata am in plan sa slabesc, am inceput un regim si vad ca incepe sa dea rez apoi un concediu frumos cu bikini tanga.

-ici pt toate


Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

Miki, eu iti doresc sa nu mai apuci sa slabesti, si sa-ti creasca burtica .


2 sarcini oprite din evolutie la 6, resp. 8 s; MTHFR 1298-heterozigot, PAI-1-4G/5G-homozigot
Graviduta a treia oara - sa speram cu noroc! 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Miki ,te asteptam!
Rocris bafta maine la echo.Eu pe 28 sunt programata pt bitest dar dupa ultima echo bebe ar avea 13 sapt.Nu cred ca-mi mai fac alta echo pana la bitest.Sau poate ar trebui sa sun pt o programare mai devreme pt bitest?Imi e cam teama de acest test pt ca oricum nici nu ma gandesc sa fac amniocenteza.Am numai balarii in cap .


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

Eu nu-mi fac dublu si triplu test. Nu le vad rostul.
Ti ai 10 sapt si ceva si bebe avea 13 la eco?! Super!


2 sarcini oprite din evolutie la 6, resp. 8 s; MTHFR 1298-heterozigot, PAI-1-4G/5G-homozigot
Graviduta a treia oara - sa speram cu noroc! 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140204&whichpage=1http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90620&whichpage=1
astea sunt cele doua povesti ale nasterilor.


Mergi la inceput