Strumfi de iulie-august 2007 (180)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Vivela&Stefania aratati superb!

Off topic: Zbor de fericire....azi la pranz cand am fost s-o alaptez pe micutzica m-a pupat de m-a albit. Imi ia fata in manute si ma trage care ea sa ma "pupe". Si ieri seara a facut faza asta dar credeam ca e un gest care coincide cu unul de super-tandretze.
Daca zic Saya sau Sophie pe un ton mai apasat (cand fac prostioare) imediat agita amenintator degeteleul aratator cum fac eu catre ele de cele mai multe ori si-mi rade in fata.
Seara cand o pun in par se ridica sa ne rada ca doar ea n-are chef de somn si daca ma apropii de patutz se arunca pe spate, imediat se intoarce pe burtica si se face ca doarme (si chicoteste tragand cu coada ochiului la mine daca am plecat sa se ridice iar in picioare).



Dana si Sophie minte si o face cu maxima nerusinare. O vad, sunt langa ea cand o impinge pe sora-sa si-mi zice ca ea n-a facut nimic sau daca face o prostie da vina pe sora-sa.
Partea buna e ca o si consoleaza de cele mai multe ori pe Saya cand plange (nu te speria ca e lupta continua in casa): "Saya nu plange. Totu-i ok, uite Sophie e aici".

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Karliguta iti spun si aici ca sa nu ma intelegi gresit. Nu faceam referire strict la o postare de a ta la topicul cu gradi. Nu sunt atat de subtila sa bat apropouri si am si simtul raspunderii.
Desi de multe ori gresesc pentru ca nu judec in profunzime spun omului direct ceea ce am de spus fara prea multe menajamente. Asa ca daca era ceva de comentat o faceam direct dar nu acolo, ci aici, acasa, nu printre "straini".

Si fetele mele mint, mai ales Iris. Azi cade de pe oala si da cu capul de parchet, o vad cu rotile in sus, oala langa ea inca plina si... o intreb: Iris cum ai ajuns in pozitia asta? (pt ca plangea) si ea raspunde "din greseala lui Karina" iar Karina era la 3 m de ea tot pe oala si se uita innebunita la mine pt ca nu facuse nimic.

dupa ce ca pe Karina o bumbacesc uneori si fara sa fiu sigura ca e de vina o mai imbarliga si sora-sa sa o fure nevinovata. I-am spus ca nu e frumos sa minta.
Karina insa nu minte, ba mai mult si daca a facut o prostie vine si spune sau cere voie inainte sa faca ceva.

Fetelor va rog spuneti-mi si mie de unde cumpar paturici absorbante dar mari 0,90/2 m ca ale mele nu mai vor cu scutec deloc mai ales Karina. Nici Iris nu vrea dar face ca un puppy peste tot si nici macar nu o deranjeaza.

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Am vazut poze. Ce frumoase sunt burticoasele noastre.

Auzi Vivelooo eu mi te inchipuiam femeie mai serioasa, dar acu in poze te vaz mai bine (nu stiu de ce nu imi aduc aminte sa te fi vazut prea des in prim plan) esti sexoasa rau, chiar si gravida. Ptiu ptiu, femeie serioasa esti tu?

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui Timi07
Carla faina faza cu biletelul pt vecini, da vezi sa nu te ia de par ca esti obraznica

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)



Am ramas cu tot parul in cap si cu facturile nedesfacute de atunci, dar daca zicea cineva ceva, faceam mult mai urat.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Actrita lu'mama...aici in rolul lui Dr. Evil

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Vivelo pai asa sa tot fi gravida! si te mai plangi ca ai pus ceva pe tine dar arati ca un fotomodel gravid Sexoasa si frumoasa. Am vazut si pozele cu David ...tare frumos baiat


Luna sanatate Adelisei! Nu e in regula cu febra.... sa nu fie o boala eruptiva care sa debuteze cu febra.

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Stefania si Vivela, ce bine aratati . Mai ca-mi vine sa mai fac un copil, poate cu una din voi .
Timi, ce actrita ai tu acolo! Este superba.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Timi, vroiam sa-ti (mai) spun ca ma omori cu urmatoarele:
- povestioarele despre fetitele tale
- pozele cu frumusetile mici
- stilul tau si figura ta


Stefania, am uitat sa-ti spun ca poza aia in care sunteti amandoua cu burticile goale este absolut

Luna, multa sanatate lui Lis!
Si insanatosire grabnica strumfeilor virusati sau nu.

Nu pot sa va spun cat de tare ma bucur cand mai vad poze cu voi. Nu mai zic atunci cand va si vad in realitate...

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui violetan

Timi, vroiam sa-ti (mai) spun ca ma omori cu urmatoarele:
- povestioarele despre fetitele tale
- pozele cu frumusetile mici
- stilul tau si figura ta



Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007




Multumesc!!! Sunt cele mai amuzante persoane pe care le cunosc chiar daca uneori imi vine sa fug in lume
Ma bucur ca au simtul umorului....deci sunt inteligente(nu-i asa :))
Nu-ti fac pofta sa povestesti si tu despre Laur?
asa-s de dulci toti l avarsta asta....


"- stilul tau si figura ta"- e de bine? eu ma infauez si trag concluzia ca da , deci thanks again.

plec sa-mi iau fetitzele.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Salutare!

Hai ca m-am simtit Sunflower si uite si niste poze cu noi . Sunt din februarie ca nu mai am loc pe google sa incarc pozele mai recente, dar o sa le public curand, cumva, undeva.

Nu stiu care-i faza cu gradinitele dar ma bag si eu in vorba, poate va intereseaza poate nu . Eu l-am dat pe Matei la gradinita in ianuarie si sunt foarte incantata. Merge de 3 ori pe saptamana de la 8 la 12-30. Are o gramada de activitati interesante, si-a imbunatatit engleza, a invatat o gramada de lucruri noi. Sunt vreo 8 sau 10 copii in grupa lui, o invatatoare, o asistenta invatatoare si o bona. Invatatoarea e egipteanca, asistenta e rusoaica si bona e filipineza. Eu sunt foarte incantata de mixul asta de nationalitati din Duubai. Anyway, la sfarsitul trimestrului am primit o mapa uriasa cu tot ce au lucrat copii, desene, chestii lipte de ei tare mi-s dragi, tre sa-mi iau un panou si sa le expun. Ce ma enerveaza e ca am mult de mers, petrec cam 1 ora si un pic in masina pe zi cu drumurile la gradinita. Si tre sa-i trimit eu pachetel de mancare ca nu au bucatarie acolo. Dar in rest sunt multumita, odata pe saptamana ii baga in piscina sa se joace cu apa, schimba activitatile la juma de ora ca sa nu se plictiseasca copii.

Am reusit sa vad si eu cateva poze doar
Timi superbe fete ai!
Stefania mor de ciuda ca nu o pot admira pe Catarina, aici e blocat flikr!

Incetul cu incetul o sa vad pe toata lumea!
Pupici

fianna cu printisorul Matei


13+

Mergi la inceput