Strumfi de iulie-august 2007 (180)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

timi, , nuuuu, e de fapt nashpa ce vroiam sa-ti zic. Logic ca e de bine, nu?? Ai o figura, asa cum spun si fetele plina de blandete si foarte stilata; de ardeleanca super, frumoasa si hotarata, dar in acelasi timp ingaduitoare si inteleapta. Hm...poate iar imi ies vorbe ca perii fetili pe-aici, cu cine stie ce interese obscure.
Si da, imi face pofta si mie sa spun despre laur,dar maine, ca acu' imi face niste nervi de nedescris. Si nici nu ma lasa sa scriu.

Fianna, vroiam sa-ti zic ca si sora mea geamana e in dubai si are trei copilasi, doua fete si un baietel. Fetita cea mai mica a facut 3 ani luna trecuta. Chiar eram curioasa daca merg la aceeasi gradi, ar fi prea mare coincidenta.

Mai am multe de zis, poate reusesc maine.
Pup strumfaria!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Violeta ar fi super coincidenta, dar ma indoiesc la cat de multe gradinite sunt in Dubai. Matei merge la Rising Stars. Sora ta unde locuieste? Da-i adresa mea de mail daca vrea sa ne intalnim. Eu stau in Springs.

fianna cu printisorul Matei


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Carla&Fianna merci.

wow ce fecior frumos ai Fianna,o dulceata cu trasaturi de barbatzel.

Vio thanks a million cum zic irlandezii. I like you too . I-am aratat si sotului sa vada ce are la casa (in ca ca uitase)


Micky unde esti? e ok Andrei?



Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Si eu va citesc, zic sa raspund la un subiect si nu mai apuc.

Stiu ca am vorbit mult la bebelusi despre introducerea glutenului in alimentatie, au fost multe dezbateri imi aduc aminte, ce nu-mi aduc aminte e de la ce varsta ? Noua luni sau un an ?
Poate ca e off topic aici dar nu reusesc sa tin pasul la topicul Soniei, plus ca o diversific si dupa alta metoda (BLW) dar principiile de introducere a alimentelor le pastrez pe cele de la Victor.

Mie inca nu-mi vine sa cred ca am scapat de pampers, inclusiv noaptea, se trezeste singur si se duce la baie. La inceput ne striga sa-i aprindem lumina, acum i-am pus o lampa din aia de veghe in baie si se duce singur. E asa scary cand auzi pe cineva tropaind pe hol, inca nu ne-am obisnuit ca avem baiat mare.
Accidente au mai fost, si probabil vor mai fi, mai ales atunci cand se ia cu jocul. Plus ca nu suporta sa-i spunem noi sa mearga la baie, zice nu si peste 1 minut zice: ma duc sa fac pipi.

Stiu ca mai scria cineva, anul trecut, despre baietelul ei care facea diaree o perioada lunga de timp, nu stiu daca a gasit cauza, si noi ne-am confruntat cu problema asta. Am facut si analize dar nu a iesit nimic in neregula, doctorul l-a pus pe regim fara lactate, nu am observat mare diferenta, doar ca nu mai avea asa multe gaze si dureri de burtica. A spus sa continuam cu lapte fara lactoza pentru ca probabil este o intoleranta la lactoza, dar restul produselor lactate sa le continuam in mod normal.

A, si ne "laudam" si cu doi negi/veruci pe manute, luati fie de la sot care a avut o perioada, fie de la gradinita. I-a scos chirurgical (cu anestezie locala si taiati cu bisturiul) pediatrul de doua ori dar au recidivat, acum asteptam programarea la dermatolog care este abia peste o luna. EU sper sa-i arda cu azot lichid (asa a facut sotul dar se pare ca e tare dureros, mai ales dupa) ca daca imi dau creme si plasturi nu ma ajuta cu nimic, el le scoate sau ii cad pentru ca unul din negi este chiar intre degetele. Of, si e asa afectat de chestia asta, arata la toata lumea ca are bobo ... Voi ce stiti de asta, de cate ori mai poate sa recidiveze ?

Am vazut si eu cativa strumfi imi par atat de schimbati de cum ii stiam. Aici il puteti vedea si pe Victor de Paste

http://family.webshots.com/photo/2589050040102121341vbvLJg?vhost=family

Pe curand,


Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009

+13 kg

"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Neata, fetele.
S-o luam metodic:
Diana, eu am avut la calcai o astfel de veruca, probabil luata de la mizeria aia de Polizu, de unde am mai luat diverse (mutra aia care vomita). Ideea ca tot asa mi s-a propus azot lichid, operatii etc. Am gasit un dermatolog destept care mi-a dat o solutie care se aplica cu o periuta mica si jur ca dupa doar cateva aplicari nu mai exista, pur si simplu si nici n-a recidivat. Observ ca de loc esti din Canada (sau de pamant ), asa ca am sa ma uit exact acasa cand ajung diseara sa vaz ce scrie pe sticluta si ai doua variante: ori cauti acolo, daca gasesc substanta activa sau mod de preparare ori iti trimitem noi din romania. Nu cred ca are ceva daca o aplici la copilasi, dar desigur ne interesam intai. E absolut fenomenala. Nu-ti spun cat m-am chinuit si ce suparata am fost. E miraculoasa.

Fianna, sora mea sta in "arabian ranches" si a zis ca e f aproape de springs, doar ca didi nu merge la gradi, pt ca in septembrie merge la scoala ; nush cum e sistemul la voi, aia mica a facut 3 anisori in martie .

Mai am de zis, dar tre sa ajung la expozitie.
Pup strumfaria, o zi misto si hai la cafea, ca e facuta!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

Buna ziua!
multumesc pentru poze, Fianna. scumpel Matei al tau, si-mi place ca stie sa mearga pe trotineta, caci denis nu stie.
am vazut si poze cu Timi si fetele... of, cred ca esti topita dupa ele, de fapt se si vede din poze.

Diana, noi eram cu kkceala. dupa indelungi analize care au iesit bune, deci nici o intoleranta, nici o problema la ecograf, am primit niste enzime pancreatice cu care s-a si rezolvat problema (de fapt eu am sesizat o imbunatatire inca dinainte de tratament) si dupa ce am intrerupt, s-a mentinut ok. chiar daca a avut scaun mai moale, datorita alimentatiei, si-a revenit de la sine si chiar in urma unei diarei destul de urate, de curand, si-a revenit cu tratament usor - alimentatie+ debridat si biotics.

despre veruci nu stiu ce sa spun; eu am avut un singur neg care a trecut dupa ce seara, la culcare imi aplicam sub plasture o bucatica de usturoi. usturoiul tb sa stea doar pr neg, caci arde. a actionat pana la radacina si nici n-a mai aparut.

despre gluten, eu i-am dat dupa 9 luni. stiu ca Anya ne recomanda dupa 8 luni ca fiind destul de sigur. cu diareea, asta a fost cea mai mare teama a mea, sa nu aiba intoleranta la gluten...slava Domnului ca nu a fost!

Vivela, draga mea.... te-am vazut! da' ce grasa esti...mama... of, de-ar fi toate gravidele ca tine, frumoase, slabe si senine... sarcina usoara in continuare.
acceasi urare si pt Stefania, alta burticoasa frumoasa!

Micky apare pe ecrane in curand, daca n-o fi scris inaintea mea. totusi Luna ce face? cum o fi adelise?

Cristina, mami de superbaietel Denis Stefan (30.07.2007)

"Cand nu ai ceea ce-ti place, trebuie sa-ti placa ceea ce ai!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza.....scuze pt absenta, dar ieri am stat acasa, v-am citit dar n-am putut trimite mesaje de pe telefon ca nu ma descurc defel.
andrei e bine, a facut febra doar ieri dimineata, i-am dat alternat Eferalgan si Nurofen si n-a mai facut. n-a tusit, n-a stranutat, doar febra fara alte simptome. a mancat bine, a dormit.....bine ca si-a revenit.
cu pampersul stam foarte bine, ieri a facut numai la colacel si pisu si kk, s-a cerut singurel....nici nu-mi vine sa cred ce baiat cuminte am, manca-l-ar mama pe el....

ieri imi zice: "mami puta e ofata"
eu: nu e o fata puta...mai degraba e un baietel
el: e ofata puta mami.......
ca sa-mi dau seama intr-un final ca el zice ca e umflata putza si tre sa faca pisu

asa...am vazut poze cu vivela si stefania.......ce sa mai zic...bravo voua!

pt negi, am vazut o reclama cu nush de substanta care cica ii ingheata......am avut si eu unu in copilarie, si parca mi l-au "strangulat" cu un fir de par din coada calului

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

diana, ce pui de moroseni am vazut eu in poze!!!!! ati fost in tzara de paste sau.....ati dus Maramuresu in canada?

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Neata fetele,

Multumim de complimente. Sotul ne face poze la amandoua odat si Catarina isi arata si ea burtica de fiecare data

O zi buna la toata lumea

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si25+
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Un baiat autist, dupa un parcurs cu elicopterul, deasupra Romei, a desenat cele vazute asa cum si-a amintit. A avut nevoie de 3 zile



http://video.stumbleupon.com/#p=0k4lsi1dql


opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput