Strumfi de iulie-august 2007 (180)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ati vazut frumusete pe muchie de cutit?

mi se pare cea mai totala transformare. tipa asta are 39 de ani...arata de 60....astia au intinerit-o 30 ani......super tare!

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

mychy splendid.

Vivela & Stefania aratati excelent, sa fiti tot asa senine si cand nasteti va doresc

Diana2007 ai niste copii foarte frumosi iar numele alese sunt tare dragute.

fianna mi-ai facut o pofta de mare vazand pozele voastre...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Am cam ramas in urma cu cititul, am avut ce recupera. Am citit tot, am vazut poze, asa ca scriu telegrafic, sa mai si muncesc .

Vivela eu la stomatolog am mers cu copiii pana in 6 luni (prima vizita), apoi periodic (de cate ori am avut nevoie noi adultii). Le-am facut programare si copiilor.
Dana dintii definitivi se pot sigila. Am fost si eu cu Alex pt operatiune dar dr ne-a convins sa renuntam pe moment. Inca nu stiu daca ii vom sigila sau nu.
Fianna, nici nu mai stiu de cand a inceput Andra sa minta. Si pare asa de nevinovata …. Am admirat strumful dulce foc.
Timi frumos tare modelul.
Diana ce morosan ai tu acolo …. Chiar asa, de unde aveti costumul?
De pozele cu burtici ca sa spun .... frumoase, sexoase
Vecini curiosi am si eu dar i-am linistit.


Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

off topic, dar...sa va zic si voua..daca tot am stat ieri acasa am zis sa ma si infrumusetzez . am citit aci pe forum despre peelingul cu aspirina. face un ten super fain. cica se poate face si masca.....
peelingul se face cu 4 aspirine si putina apa, se dizolva si se maseaza pe fata...se calteste bine si se aplica o crema.

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Hello girlies,

Am intrat repede sa va zic ca noi tot avem febra, eu sunt rupta de somn, a inceput sa tuseasca.

Timi si eu ma gandisem la dinti dar una ca nu-mi dau seama daca ii are pe toti (cine are curaj macar sa bage degetelul la fie-mea in gura e binevenit) si in al doilea rand febra e mult prea mare.

N-am citit din urma dar sper ca ati fost cumintele.

Sper sa mai pot intra in lunch break ca acum n-am timp.

Va pupacesc.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

Tocmai ce-am scris un mesaj, am dat un click aiurea si....
reiau

adineaori s-a intalnit tatal meu cu Alise care era la plimbare cu bona si se holba (Lis, nu bona) la niste tiganci (nu-s rasista, nu stiu cum sa le spun altfel corect, femei rrome?) si tatal meu o intreaba -ce mai faci Alise? si ea: -ma uit la doamnele astea colorate.

Luna multa sanatate va doresc, imi pare tare rau.

mychy foarte tare faza cu umflata. Cred ca ce se mira Andrei ca nu intelegi ce spune. Si voua sanatate multa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

Un baiat autist, dupa un parcurs cu elicopterul, deasupra Romei, a desenat cele vazute asa cum si-a amintit. A avut nevoie de 3 zile



http://video.stumbleupon.com/#p=0k4lsi1dql


opriti planeta....vreau sa cobor!!!!





_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) + 31+ Damian
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Imi place de voi ca ati mai pus poze. Poate ma invrednicesc si eu in acest sens.Vorba cuiva sa o luam pe rand.

Vivela da slabutza esti mama. Ce 10 kg in plus, unde? cand? cum? Arati tare bine, eu am tendinta de a ma lati in bazin, o sa fac un c.. ditamai.

Timi ai doua papusele de fetite. Imi pare ca au inceput sa semene f mult. De tine nu mai zic nimic ca ti-o iei in cap

Fianna ce a crescut Matthew, iti seamana f bine, are aceeasi ochi
Ce fain de el ca se invata de mic cu tot felul de ednii, toate speciile pe acolo.

Diana sunt atat de dragalasi puii tai imbracati in costumele alea.
Eu, imi aduc aminte ca am incercat-o cu ceva cereale cu gluten dupa 7 luni, insa am inceput sa-i dau constant dupa 8 luni.

Luna din ce spui tu pare a fi inceputul unei boli de copilarie, cum are ochisorii? sunt inlacrimati? are ceva pete rosii in obraji? (ca atunci cand intri de la frig la cald?). Uite un sa-i treaca buba fetei.
Lui Daria indiferent ce o doare ma pune sa o pup ca-i trece, si, parca in mod miraculos, chiar se potoleste dupa ce o pup, autosugestie.

Cygni si Daria se uita luuuung dupa tiganci si dupa cersatori, intoarce si capul, se opreste in loc si nu stiu cum s-o iau mai repede de acolo fara prea multe explicatii de fata cu respectivele, nici nu vreau sa-i creez frica aia de-am avut-o toti cand eram mici " te dau la tigani, te iau tiganii",...

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 16 + cu un mare dolofan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

asa...

mai, nu pot sa zic ca nu ma simt bine la atatea complimente , dar de unde pana unde atat admiratie? ca doar m-ati mai vazut si cu alte ocazii...o sa mi-o iau in cap .


am vazut si eu poze cu strumfii Dianei, ce maaaari s-au facut, nu stiu de ce dar eu ma gandeam ca o sa vad o fetita mica-mica, cand colo ea se da pe "cocogan" (aka tobogan, de la david citire).

Luna, imi pare rau ca inca mai trageti cu febra, nu stiu ce sa zic, sper sa ii treaca repede. dintii eu cred ca si Lis ii are pe toti 20(adica se poate sa nu-i aiba la varsta asta? ca lui david i-au iesit de tare mult timp). eu ii vad (pe ai lui David ) la fiecare operatiune de spalat pe dinti, eventual bag un deget in timp ce are periuta in gura, si astfel n-are cum sa ma muste. sau daca vreau eu sa vad ceva anume, il iau in brate si il dau cu capul in jos, in gluma si facem "ca leul", adica el deschide gura larg si rage la mine , timp in care eu vad cam ce e de vazut).

Mychy, sper sa se faca bine Andrei, daca are doar febra, as sta cu ochii pe el sa nu-i apara vreo eruptie...ca in general virozele vin la pachet cu muci, stranut, tuse & stuff...iar pacatoasele astea de boli ale copilariei debuteaza doar cu febra. orice ar fi, sper sa fiti ok cat mai repede .
si zici ca te facusi frumoasa, ha? dovada!!! unde-i dovada??!!!
(eu stiam de peelingul cu zat de cafea, dar pe tot corpul, e minunat...lasa pielea f fina si un miros f placut. de la aspirina cred ca mirosi ca o farmacie, cel putin intr-o prima faza, asa-i?).

despre negi, am avut si eu mai demult, stiu ca era la farmacie o solutie, clavusin parca ii zicea, f eficienta si pt bataturi si pt negi. oricum, cica astia apar pe fondul unei imunitati scazute, cum te pui pe picioare cum dispar...

nu mai stiu ce vroiam sa zic...


_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) + 31+ Damian
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

am vazut si eu acum poze cu Timi, ah ce ma oftici cu asa poze frumoase...personajele nu mai zic, frumoase foc, peste ceva timp tati nici n-o sa va mai deosebeasca .

si la fel ca si cristina, sunt invidioasa pe Matei al fiannei, ca stie sa mearga pe trotineta . da' cu cine seamana de e asa blondut? ca vad ca tu esti satena (si apropo, tare mult ai mai slabit, bravo tie!).

cygny, ce tare Lis cu "doamnele colorate" .

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) + 31+ Damian
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput