Strumfi de iulie-august 2007 (180)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Neata fetele,

Azi am nevoie de o mare mare. Imi cad ochii in gura de somn

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si25+
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

mychy, cum e Andrei?


_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) + 31+ Damian
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

ma, dar ce liniste p-aici...

luna, mychy, cristina (sunflower), dana si celelalte fete care mai scriau in ultima vreme, pe unde sunteti?

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) + 31+ Damian
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

eu, chiar daca nu sunt in lista de interes, pot sa iti spun ca ma interesez, deocamdata virtual de gradinite...de stat...

greierash mamica de Andrei

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

hai ca nu lipsesc fetele astea asa de demult... au burtica plina inca de la cozonaci si se odihnesc... sunt altele care lipsesc de mai demult si nu le striga nimeni

greierash ti-am raspuns la sub.cu gradinita, nu pot sa scriu pe forum la ce gradinita exact vom merge pentru ca sufar de paranoia am auzit de o tipa de pe acest forum care a fost oprita pe strada de catre un nene.... sa-i spuna ca stie totul despre ea, unde sta, unde merge la gradinita cu copilul, cand vine la serviciu, tot... a ramas fata tablou si bineinteles ca acum nu mai activeaza pe forum... deci nu stii niciodata cine mai cineste si ce intentii are! asa ca lucrurile astea prefer sa le tin private. Nu te-ai suparat da?...



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Hello,

la mine la serv e nebunie deja asa ca voi intra mai rar.

Adelise face de doua nopti febra la greu, desi in rest nu are nimic. Nu tuseste nu are muci. Vad cum e diseara si apoi o duc la dr daca tot nu se amelioreaza situatia.

Va pup

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui greierash

eu, chiar daca nu sunt in lista de interes, pot sa iti spun ca ma interesez, deocamdata virtual de gradinite...de stat...

greierash mamica de Andrei

- "Traieste clipa" -


nu stiu daca lista de interes era aia scrisa de mine, da' nu te-am trecut pt ca am vazut ca scrisesei un mesaj mai de dimineata, deci erai in condica de prezenta .
si eu sunt cu ochii pe gradinite, cu maxim interes, daca aflati ceva, sunt prima care zbor cu dosaru' sa-l depun.

si mai, lista era exemplificativa, pe mine ma bucura cand scrieti mult, mai ales ca in ultima vreme imi iau pauze lungi si dese, sa nu ma surmenez .

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) + 31+ Damian
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui karligutza

hai ca nu lipsesc fetele astea asa de demult... au burtica plina inca de la cozonaci si se odihnesc... sunt altele care lipsesc de mai demult si nu le striga nimeni

greierash ti-am raspuns la sub.cu gradinita, nu pot sa scriu pe forum la ce gradinita exact vom merge pentru ca sufar de paranoia am auzit de o tipa de pe acest forum care a fost oprita pe strada de catre un nene.... sa-i spuna ca stie totul despre ea, unde sta, unde merge la gradinita cu copilul, cand vine la serviciu, tot... a ramas fata tablou si bineinteles ca acum nu mai activeaza pe forum... deci nu stii niciodata cine mai cineste si ce intentii are! asa ca lucrurile astea prefer sa le tin private. Nu te-ai suparat da?...



karligutza
sunt mamica Adelutei



e, sigur ca sunt multe fete care n-au mai scris de mult. dar strigi o data, strigi de doua ori, strigi de 10 ori, pana la urma accepti ca poate nu le mai face nicio placere sa scrie sau poate n-au timp...

si sigur nenea ala nu e vreun vecin? ca pun pariu ca unii de la mine din bloc stiu mai bine decat mine orele la care plec si vin acasa, ce fac, ce cumpar, cat cumpar, de unde cumpar, ce masina am, cand plec in vacanta, cat stau, cat platesc leasingul la masina (ca ne-au deschis si corespondenta cu facturi, or fi crezut ca e cine stie ce...)etc...ba mai la inceput, cand m-am mutat, incepusera sa ma interogheze despre copil, au fost foarte socati sa afle ca pe copil nu-l cheama cum scrie pe cutia postala (ca noi nu ne-am invrednicit sa schimbam nimic si il tot strigau cu numele de familie al aluia de pe cutia postala si le-am zis sa n-o mai faca, ca nu-l cheama asa. brusc, nu l-au mai strigat nicium, si nici la buna-ziua nu mi-au mai raspuns, asa de rau mi-a parut mie...).

Luna, imi pare rau ca Adelise e bolnavioara, uff...sper sa nu fie nimic grav .

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) + 31+ Damian
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Vivela, asa si vecinii mei, imi numara pungile cu care vin din supermarket si-mi deschid facturile. Le-am lasat un bilet in cutia postala in ideea ca cine deschide factura, sa faca bine sa o si plateasca.
Unde e subiectul cu gradinitele? Imi da si mie cineva link pls?

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

Hello!
Gabi, multumesc de intrebare. eu va citesc cu interes si vizionez toate pozele (m-am topit de dragul strumifilor vostri), dar am asa o lene, lipsa de chef, tragere de inima...nu stiu cum sa-i zic, ca sa scriu. dar acum m-ai scos din barlog.

noi facem bine, v-am zis de raceala lui denis de care am scapat cam intr-o saptamana, iar de tusea care a mai persistat, cu ceva homeopate. Duminica am mai patit o boacana - am aparat de ala care parfumeaza camera si cand am sters praful l-am pus pe pat. denis a venit si a apasat pe buton (care merge f. usor) si i-a venit in ochi tot jetul ala.... a lacrimat saracutul, a plans ca-l ustura, dar l-am clatit bine cu apa si apoi l-am sters cu ser fiziologic si i-a trecut. ca doar asa-i cand e sa se intample un accident... evorba doar de o clipa de neatentie.

l-am tuns, acasa. pe la spate cu masina de tuns, in fata cu foarfeca. a stat tare cuminte, i-a placut si a iesit chiar bine.
am in plan da inchei o asigurare pentru copil, dar tocmai ce am dat de un subiect pe la generale despre neseriozitatea societatilor de asigurare de la noi si nu stiu ce sa fac... voi aveti asigurari pt copii, sau strangeti ceva bani intr-un cont? oare daca vreau sa fac un cont separat pt alocatia lui macar (caci acum intra pe cardul meu de salariu, unde am avut si indemnizatia) pe unde trebuie sa umblu?

alte noutati nu am...astept caldura, caci ma enerveaza vremea asta; azi dimineata erau 4 grade. sambata avem o nunta tocmai la galati. pe denis o sa-l las cu soacra.

ziceam ca am vazut poze: nu pot sa-mi inchipui ca un copil asa frumos ca david - Vivela - poate fi si incapatzanat sau obraznic .
le-am vazut pe fetele Monicai - ma si mi, care acusica zici ca-s gemene; pe cei doi a de nma atat de frumosi si de ochiosi, pe strengarita Alise a lui Cygni, careia ii urez bun venit, abia acum. ah, si apropo... poti sa-mi povestesti mai multe despre rainbow aquadraw? as vrea sa-i cumpar si eu lui denis, caci vine cineva din irlanda la sfarsitul lui mai.

bineinteles ca am admirat-o si eu pe adeluta cea finuta, sora cu Denis la greutate si inaltime - cum iti spuneam si pe mess, Karli.
si am vrut sa vad si eu poze cu Matei de fianna, pe care o felicit pentru noua sarcina, dar cand am dat click pe link, ce sa vezi... matei are 3 ani si 8 luni...

in fine, am vazut toate pozele, iar daca am omis pe cineva, ma iertati. acum va las ca a venit big boss... see you...

Cristina, mami de superbaietel Denis Stefan (30.07.2007)

"Cand nu ai ceea ce-ti place, trebuie sa-ti placa ceea ce ai!"

Mergi la inceput