FIV in Ungaria 101

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

MULTUMESC MULT adipapazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

yarrina
FELICITARI !!!
sarcina usoara si la termen.
tamaryllis
undeeeeeeeee esti??????????
te asteptam cu vesti !!!!!!!!!!!!!!

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenus26

mami vreau eu AMH f f scazut: 0.29
Referitor la DHEA, am de luat 3 capsule pe zi concentratie 50 mg si L-arginina tot 3 capsule pe zi.
Am cautat azi DHEA-ul de mi-au iesit ochii din cap. Se pare ca in tara nu se mai gaseste momentan, cineva de la Iasi mi-a spus ca l-au scos acum o luna pentru ca nu mai au voie sa-l comercializeze. Cred ca o sa dau comanda pe Amazon. Costa destul de mult transportul, dar macar este concentratia care-mi trebuie si vine in 3 zile maxim.
Ai luat si tu DHEA si L-Arginina? Ceva rezultate cam in cat timp de tratament apar?

Bafta multa si tie!
Te pup si seara buna!


si eu am amh 0.26... deci suntem pe-aproape...
nu, eu nu am luat pana acum dar ma bate si pe mine sa incerc...

edit: ca de obicei ma grabesc si mananc cuvinte!
gandul ma bate... sa nu intelegi altceva...


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui descultu

timea eu am luat utrogestanul oral dar tim minte ca dr a zis ca pot sa-l pin si intravaginal dar in ultima zi inainte de et sa-l ei neaparat oral ca sa fie curat acolo
si despre sex nu inteleg de ce aveti asa o repulsie si nu va mai ginditi decit la copii nu mai stiu cine zicea ca nu o sa faca decit dupa nastere?
pina la urma am sunat in ungaria si a zis ca e ok dar ca ar fi bine ca inainte cu o ora sa iau un magne b 6 si in sex mai blind
asa ca asa mi-a zis ci asa o sa fac


si nici eu nu inteleg de ce te superi... tu ai fost cea care a cerut o parere si noi nu am facut altceva decat sa iti spunem cum am face sau ce nu am face noi... asa cum am spus in prima postare, e alegerea ta... dar daca nu poti accepta si alte pareri, atunci nu mai intreba pentru ca risti sa ti se spuna si o varianta care nu e pe placul tau...
sarcina usoara!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

pogonici - eu am modificat, dar de obicei aceste lucruri sunt facute de catre persoana care se ocupa de prima pagina nu de catre moderatori.

Catalina


multumesc mult catalina! din pacate eu nu am fost pe frecventa ca as fi facut modificarea...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

mami vreau -stai linistita, nu m-a deranjat.
Cam acesta este motivul pt care se solicita user comun la subiectele cu trafic mare.Fiecare sa contribuie cu cate putin. Macar 30 sec pt a modifica prima pagina, a adauga o informatie. Dar din pacate sunt foarte putine persoane care se implica si userul comun ajunge sa fie folosit de o singura persoana.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descultu spune:

mami vreau rasp voastre nu m-au deranjat ci pur si simpu am ramas socata un pic de parerile voastre si daca nu vreti sa-mi mai raspundeti la intrebari nici asta nu e nici o pb dar credeam ca aici se poate vb liber despre ceea ce simti dar se pare ca mai mult judecati dar asta e
scz daca intrebarea v-a deranjat asa mult
era doar o intrebare simpa avem sau nu voie dar deja a degenerat in discutii care nu isi au rostul
eu doar v-am cerut parerea asta nu inseamna co o sa si fac ca voi sau voi ca mine fiecare e liber sa faca ec vrea nu.......
asta e parerea mea si inca o sustin
si va mai pun o intrebare
daca copii nu erau obtinuti prin fiv si erau pe cale naturala si vou nu stiati ca sunteti insarcinate tot asa v-ati fi comportat
eu nu cred sau poate ma insel
eu sunt altfel decit voi si credeam ca avind aceleasi pb ne puteam intelege dar asta e fiecare cu parerea ei me repet deja
si se pare ca cu atit cit sunteti mai stresate cu atit va ginditi numai la timpenii ar trebui sa vedeti filmul SECRETUL si poate va mai relaxati un pic
pa pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

descultu - io iti dau maaaaaaaaaare dreptate....am observat si eu de-a lungul timpului ca fetele astea sunt rele si egoiste.
Fix cum ai observat si tu in cele 12 zile de forumit. Au numai tampenii in cap dupa cum bine spui. In loc sa se uite la Secretul si sa faca sex stau sa isi bata capul cu sarcina ta si problemele care ar putea sa apara intr-o sarcina incipienta.Da ele nu stiu nimic dupa ani de fiv-uri, fiv-uri reusite si sarcini pierdute la 5,6,25,37 saptamani. Ele vor doar sa stea in calea fericirii tale. Asa ca tu ignora-le si da-i bataie.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descultu spune:

vai ce rele sunteti
daca tu crezi ca eu sunt pe aici doar de 12 zile te inseli doar de 12 zile m-ati obligat sa-mi fac cont asta nu inseamna ca nu existam si inainte
da asta e fiecare cu parerea ei dar oricum aveti f multe stoluri si doat atit v-am zis sa fiti u pic mai relaxate ca daca e sa se intimple ceva sa intimpla si cu voia voastra si fara voia voastra,dar stresul dauneaza grav sanatatii taale si a copiilor vostrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

descultu,ai o atitudine cel putin nepotrivita...iar cuvantarea de mai sus...inca ma mai straduiesc sa-i inteleg rostul si sensul...dar cred ca totusi sunt eu prea batuta in cap.
in rest...toate bune....sarcina usoara...bebe la termen si sanatos...si cam atat.

Mergi la inceput