FIV in Ungaria 101

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Bine spus Adi! Eu prefer sa regret ca puteam sa fac si n-am facut decat sa regret ca am facut si m-am trezit cu vreo sangerare sau mai stiu eu ce. Oricum nici sa vreau nu se atinge sotul de mine.
Voi daca aveti chef, multe succese!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

pogonici - eu am modificat, dar de obicei aceste lucruri sunt facute de catre persoana care se ocupa de prima pagina nu de catre moderatori.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

descultu , multumesc de raspuns.
am fost sunata - maine ma duc la ET. DIN CELE 4 - 3 S-au fertilizat si au 4 celule.
Descultu, si dupa transfer ai luat utrogestan oral ? si inca ceva ? maine inainte de ET pot sa manc sa beau? - eram atat de entuziasmata cand m-a sunat ac am uitat sa intreb.
Apropo-pe mine deja tar ma dor sanii de nu pot sa ii ating- oare de ce ?
ms mult.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Timea de la utrogestan te dor sanii. Am patit si eu.
Da, pot manca/bea/face ce vrei tu. Multa bafta!!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descultu spune:

timeea dupa et am luat utrogestan 2 pastile de doua ori pe zi pe gura si intravaginal mi-a dat tot asa un gal crinone parca pe care il puneam seara di in continuare divigelu pe burta
4 celule in ce zi de la punctie?
si faci et de 3 zile sau de 5 zile
si poti sa maninci dar sa nu prea bei ca o sa stai in pat vreo 2 ore si mie mi-a mai pus si niste sol din ale pe vena si nu mai puteam treb sa merg la toaleta si nu am avut voie vreo 2 ore
asa ca oa sa vezi tu.oricum fii optimista si nu fi stresata ca asa reusesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descultu spune:

timee da tu prim cine mergi prin maria sau stii sa vb ungureste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

stiu ungureste, de ce ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

Am reusit sa va ajung din urma dar voi scrieti nu gluma???
Mirela eu fac bine miercuri ma reintorc in Germania ca sa mai ridic putin bugetul asta e ca aici nu mai am ce sa fac totul e mort....dar am smacolo net si o sa va citesc chiar daca nu o sa scriu
Dent ideea de fiv la mine a cazut nu cred ca o sa mai incerc doar daca o sa fac si eu analize mai amanuntite poate am sa vad de ce nu mi se lipeste sarcina ...dar anul asta nu ma gandes la asa ceva ...ma gandesc la o mama purtatoare nu stiu ude ar fi clinica care accepta asa ceva (e vb de sora mea care m-ar ajuta ca la ea se prinde numai daca se uita la pantalonii lui cumnatu)...dar sunt doar ganduri si o sa vad daca le pun in aplicare vreau o pauza ca sa mai imi revin dupa 4 esecuri
Va si va doresc sarcini usoare si frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

atunci poate imi mai da si mie crinone gel dupa punctie. Sa vedem.
Am avut punctia vineri , deci ET la 3 zile, si 4 celule au avut acum 1 ora cand m-a sunat embrioloaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

timea, iti tin pumnii. stai linistita, si eu aveam o mie de intrebari inainte de ET. ca de ce imi pune de 3z si nu de 5, ca daca sa iau de-aia sau de-ailalta. am hotarat asa: fac un dush fierbinte inainte cu vreo ora juma de ET ca sa se vascularizeze pe acolo, fac o plimbarea cu sotul ca sa fie ultima numai in 2, scriu pe hartie toate intrebarile si i le dau drului si ma rog la DD. am uitat lista acasa, asa ca a trebuit sa-mi amintesc toate intrebarile, dar omu m-a lamurit si m-am dus cu inima deschisa sa primesc puisorii.

cat priveste etrogestanul ala si crinonele (care e tot utrogestan, dar mai puternic), scrie-i drului un mail ca sa nu te mai framanti. sau suna la clinica si intreaba.
ideea e ca iti doresc muuuuuuuulta liniste si relaxare. ai convingerea ca toata echipa de medici face ce e mai bun pt. tine.
toti astia canta: hai ti-me-a!

Adi

Mergi la inceput