FIV la Sibiu (10)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

pe la 9 luni ai sa ii vezi piciorusul cum inpinge si unde este caputul ..ca se misca in toate directiile..asa facea baietelul meu care are acum 12 anu jumate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

bubu30,

cat mai mult repaus,ca e important ca bebeii sa se nasca dupa 34 saptamani(adica 7 luni si 10 zile)cand plamanul e bine dezvoltat.

stiu de la o doctorita de la neonatologie..pe de alta paerte am inteles ca gemenii din fiv nu prea ajung la termen,respectiv 40 saptamani ca cei pe cale naturala,deci,sa ai bagajul pregatit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui dordemunte

Fetelor voua v-a cerut cineva analize in z14?Si ce semnificatie o fi avind LH-ul sub limita in z14?

Eu am facut anal hormonale in z14 si z21,dar am cautat prin hirtoage si in z14 nu am facut LH.
Tu stii ca LH la un CM de 28 zile trebuie sa ajunga la valoarea maxima prin z12-13 inainte de ovulatie(ovulatia avind loc prin z14 la un CM de 28 zile),el fiind responsabil de producerea ovulatiei (actioneaza asupra ovarului pregatit de FSH; transforma celulele din jurul craterului folicular restant in corp galben ),apoi val LH scade mult dupa perioada de virf(z12-13)dar mentinindu-se totusi la valori mai ridicate pina la ovulatie.
Un LH scazut in z14 daca tu stii ca ovulezi prin z14(adik un CM de 28 zile),arata ca nu a avut loc ovulatia(ori va avea loc mai tirziu ,ori acel CM nu a avut folicul)
Dar FSH ai facut in z14 a aceluiasi CM?daca da si e si el mic,atunci ovarele nu au produs nimik in acea luna,cam asta deduc eu din ce am citit

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Neata la fete cucuiete!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Neata fetele!
Yarrina, la ce ora ai rezultatul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

La 17 abia. Dupa ce ies de la servici ma duc si il iau si cand ajung acasa va dau de veste.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

L-ai sunat pe dr sa-i dai marea veste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Inca nu...astept si al doilea beta.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Inca nu...astept si al doilea beta.

fericita!!


Cum stai cu morcovul ?
Azi afli daca e un sau sunt 2

Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Pai pana la eco nu cred ca aflu. Este o fata la "Fiv cu dr Laura Dracea" care a avut aproximativ valoarea mea si are unul singur. Deci cred ca la eco o sa stiu...

fericita!!

Mergi la inceput