FIV la Sibiu (10)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Am facut si FSH in z14 si e mic dar in limite totusi.Si ce ma bucurasem eu ca FSH-ul de z14 e bun(adica nu peste limita ca cel de z3)Endocrinologul mi-a cerut toate astea pt ca m-a trimis dr.I la endo sa -mi scad TSH-ul.Deja e un maglavais de hormoni si valori hormonale in capul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

fetelor mie nu mi-a dat asa de multe de facut si in ziua 14 sau 21..eu am facut in ziua 2 toate din sange ..asa scria pe fisa care mi-a dat-o ,iar celelalte (vaginale) in afara cm..nu recomanda ziua..
bitzi oare o sa mai imi dea de facut? sau astea sunt toate? ca eu le-am terminat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Pai pana la eco nu cred ca aflu. Este o fata la "Fiv cu dr Laura Dracea" care a avut aproximativ valoarea mea si are unul singur. Deci cred ca la eco o sa stiu...

fericita!!


Doar la eco afli sigur, dar in functie de cea de-a doua valoare poti sa banuiesti daca sunt 2 sau doar unul.
Eu l-am intrebat pe dr. I cand l-am anuntat vestea si de ce a doua valoare e aproape tripla in loc de dubla si el a zis razand ”cel mai probabil sunt 2 bebei ”

Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Acu chiar am emotii!!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

dordemunte,daca si FSH e mic in z14,cel mai probabil ovarele nu au functionat luna aceasta.
In ce stadiu mai esti?despre FSH ce ti-a zis dr I?stiu ca intrebai atunci de trat pt a scadea fsh,dar din pacate asa ceva nu exista,el este 'oglinda' fertilitatii(rezervei ovariene)AMH ai facut?pe mine tare ma bate gindul sa-l fac,dar mi-e ca ma descurajez prea tare si nu mai am tragere de inima sa mai incerc ceva,caci mai mult ca sigur va fi f mic.
monaramona,daca le-ai facut cele de pe prima pagina,nu-ti va mai da nimik de facut,asta-i totbafta la fiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

salutare harnicelor, am avut mult de citit in doar 2 zile de lipsa...dar asa si trebuie sa fim prezente si optimiste,ca doar o veste asa buna ne da si noua sperante
yarrina asteptam nerbdatoare un beta triplu daca iti doresti asa mult sa fie 2
bytsi iubita dar cat mai poti duce?
nu prea stiu nici eu cum sta treaba cu progesteronul din z 2 dar daca tu zici ca nu e de bine , imi pare sincer rau dar cum se spune pe aici pote luna viitoare va fi bine
simonete darguto, ti-ai amintit de mine, tu cum mai stai?
camrynna eu cred ca si la tine se anunta o veste buna peste cateva zile, sa-ti ajute d-zeu
dragutelor eu am 6 IA din care una la sibiu si restul la cluj, niciuna una reusita si imi pun mari sperante in prima si cred ultima fertilizare, acum astept o sapt. sa vina sau mai bine sa nu vina cm. si apoi sun la sibiu si incep sa fac anlizele...sau poate sun sapt. asta , nu stiu...

"Toate visele le putem transforma in realitate dar mai intai trebuie sa ne trezim din ele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iaura21

dragutelor eu am 6 IA din care una la sibiu si restul la cluj, niciuna una reusita si imi pun mari sperante in prima si cred ultima fertilizare, acum astept o sapt. sa vina sau mai bine sa nu vina cm. si apoi sun la sibiu si incep sa fac anlizele...sau poate sun sapt. asta , nu stiu...

"Toate visele le putem transforma in realitate dar mai intai trebuie sa ne trezim din ele"


Cine a fost dr tau la Cluj ?
Si eu am inceput f. optimista tot la Cluj si am finalizat la Sibiu.
Multa bafta !

Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

bubu si fina mea anascut luna trecuta gemeni la 38 de saptamanai, si desi la ultimul ecograf dr i-a zis ca greutatea fiecarui copil la nastere va fi de maxim 2 kg. Dar in schimb cand s-au nascut au avut fiecare cate 2,5 kl. Parca au fost trasi la indigou cu greutatea si lungimea. Asa ca aceste eco cam dau gres la masuratori, sau dr nu stiu sa citeasca. Cred totusi ca este mai complicat la doi.
Asa ca peste doua luni voi fi nanuta de gemeni si abia astept.
Acum insa unul a ramas in urma cu greutatea, dar poate ca si unul a fost trecut pe lapte praf, iar unul cu san. Cel cu lapte praf i-a mai greu in greutate, dar este bine.
Asa ca stai cat mai linistita ca sa-i duci cat mai mult



Anul acesta va fi un an roditor pentru mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabri-ela

bubu si fina mea anascut luna trecuta gemeni la 38 de saptamanai, si desi la ultimul ecograf dr i-a zis ca greutatea fiecarui copil la nastere va fi de maxim 2 kg. Dar in schimb cand s-au nascut au avut fiecare cate 2,5 kl. Parca au fost trasi la indigou cu greutatea si lungimea. Asa ca aceste eco cam dau gres la masuratori, sau dr nu stiu sa citeasca. Cred totusi ca este mai complicat la doi.
Asa ca peste doua luni voi fi nanuta de gemeni si abia astept.
Acum insa unul a ramas in urma cu greutatea, dar poate ca si unul a fost trecut pe lapte praf, iar unul cu san. Cel cu lapte praf i-a mai greu in greutate, dar este bine.
Asa ca stai cat mai linistita ca sa-i duci cat mai mult



Anul acesta va fi un an roditor pentru mine






Ce ma bucur cand mai aud si de situatii din astea, cand au mai mult decat zice eco, ca numai invers am auzit pana acum.
Sa iti traiasca finutii si sa fie sanatosi !

Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

bubu, dr meu a fost micu, cred ca si al tau, am vazut ca ai scris sau intrebat si la subiectul fiv cluj mai demult dar sibiul ti-a purtat noroc, poate ca asa va fi si pt. mine...cat despre gemeni si nastere as putea sa-ti spun mai multe , lucrez in domeniu si au trecut multi gemeni prin mainile mele de 15 ani incoace cei mai multi nascuti peste gr de 2 kg , oricum gemenii sunt mai rezistenti decat nn cu aceeasi greutate,te pup si stai linistita


"Toate visele le putem transforma in realitate dar mai intai trebuie sa ne trezim din ele"

Mergi la inceput