FIV la Sibiu (10)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

bubu, prietena mea (despre care cred ca ti-am mai zis aici pe forum ca e gravi cu gemeni in urma nui fiv in ungaria) a nascut azi, inainte de 34 de saptamai.
a trebuit sa nasca de urgenta, pt ca i-a iesit o analiza la ficat ff mare si se pare ca afecta puiutii. fetita a avut 1950 gr si baietelul 2050 gr. copii sunt bine si mamica la fel, asa ca nu iti face griji - va fi bine!
sa ne dai de veste cand se apropie momentul

danaisa20 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

oria succes! vei vedea ca nu iti va parea rau ca ai ales Sibiul! Te vei indragosti de clinica si de oameni!

curajoasa, iti tinem si tie pumnii!

danaisa20 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Am mancat si eu pe ziua de azi. Sper sa stea cu mine macar o ora aceste paste delicioase. Eu n-am mai auzit femeie sa aiba greturi intre ora 13 si 17 ca mine. Dar rau de imi dau lacrimile. Dupa care seara ma ia o foame de nu mai pot daca nu mananc la amiaza. Ziceti si voi daca este ceva normal la mine?

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

Fetelor va rog sa ma lamuriti si pe mine cu acest FIV.
Eu m-am hotarat sa merg la FIV la CM din iunie. Pe la sf lunii trebuie sa-mi vina.
Cand practic se face inhibarea? In Z21 a CM din mai? Eu credeam ca in Z 21 A CM din iunie fac inhibarea si imediat incep stimularea. Dar vad ca voi vrb de doua luni. Daca mai pun ca s-ar putea sa ma cheme si la o consultatie inainte de FIV, cand ar trebui sa merg la Sibiu?
Astazi am primit si eu rezultatele la analizele uzuale, iar testele hepatice au iesit cam mari. Dar eu stiu ca am virusul hepatic B prezent in organism de vreo 12 ani, dar fara sa fac boala. Acest virus l-am dobandit in urma unei operatii. La inceputul lunii mai merg sa fac si hormonalele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Gabi ar trebui sa te duci la Sibiu la o discutie inainte de ziua 21 a CM-ului. Daca te duci dupa ce-ti vine normal ca-ti da in Z21 la CM-ul din Mai. Eu am fost in Z9 de CM si in Z21 am facut deja inhibarea.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

Am scris o parte a mesajului, pt ca mai devreme am scris mai mult si inainte sa-l trimit mi s-a sters tot
yarrina, bubu, danaisa putere multa in continoare si sarcina usoara
Pupici pentru toate fetele




Anul acesta va fi un an roditor pentru mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

yarrina sa inteleg ca tu ai fost la control in Z 9, in Z 21 ai facut inhibarea, iar imediat la CM ai si inceput stimularea? Sau a trebuit sa mai stai o luna? De ce se vorbeste totusi de 2 luni?



Anul acesta va fi un an roditor pentru mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns may06 spune:

sunt noua pe aiaci dar am citit tot ce ati scris. Eu am mers la dr mutuliga dar n-am vazut pe nimeni vorbind de ea .As fi vrut o parere despre ea.sotul are azoospermie iar mie mi-a iesit fsh 15,2 l-am refacut si a iesit 8,9 dar acum ma intreb care din cele 2 rezultate e buna,nu am avut vreo prbl.medicala si nici CM neregulat,prbl e ca nu stiu ce sa fac . A mai patit cineva asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

salutari tuturor!am si eu o intrebare...v-ati confruntat vreuna cu ureeaplasma urealyticum?si daca da ,cum ati scapat de ea???mi-a iesit la primele hormonale, am facut tratament cu azitrox,iar acum pe langa ureeaplasma existenta m-am pricopsit si cu candidanu am avut niciodata probleme cu secretiile si tocmai acum inainte de fiv s-au gandit sa-mi faca probleme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

persi si eu am avut probleme cu ureaplasma, am luat tratament si am scapat de ea. Dar in acelas timp am avut si candida.
Mie mi s-a recomandat trei ovule de canesten si am scapat de ea. Poti incerca si tu. Sunt foarte bune si este practic si un tratament scurt. Tu in urma tratamentului ai scapat de ureaplasma? Stai linistita ca se rezolva. Cand vrei sa faci FIV?



Anul acesta va fi un an roditor pentru mine

Mergi la inceput