FIV la Sibiu (10)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Gabita da, am fost in Z9 la discutii, in Z 21 am facut inhibarea si din Z 6 a urmatorului CM am inceput stimularea. Este vorba despre 2 CM-uri pentru ca la unul faci inhibarea si la unul stimularea. Deci practic 2 luni.
Maya bine ai venit la noi si sedere cat mai scurta! FSH-ul iti indica rezerva ovariana si e de preferat sa fie pana in 10. Daca e depasita se poate incerca un tratament de micsorare. In ce zi ai facut analiza? Se face in Z2-3 de CM. Sunt fete aici pe forum care merg si la Mutuliga, Cip, Mispii...
Scrie repede 10 mesaje ca sa scapi de moderare si sa sa vorbim in timp real. Spre ce va indreptati? Inseminare sau FIV cu donator?

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

gabi, eu pe protocolul scurt am facut asa: in prima luna din prima zi de CM am inceput inhibarea cu AC pana i ziua 24.(in octombrie). Apoi a treia zi de cand am intrerupt AC (deci in ziua 27) a venit iar CM. In a treia zi de la CM (noiembrie) am inceput stimularea cu Gonal F 225 U.I.
Deci s-a lucrat pe 2 CM-uri.
Multumesc de urari! Iti doresc si tie implinirea visului tau!

Inainte de protocol am fost la o prima discutie la inceputul lunii octombrie si in aceeasi luna am inceput TREABA...

Succes!

danaisa20 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

yarrina stai linistita, o sa treaca. In primele 2 luni mie imi era rau non stop - dimineata pranz, dar mai ales seara. Din saptamana a 9 a, m-a lua greata doar dimineata si putin la pranz. cu timpul se diminueaza!

danaisa20 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns may06 spune:

acum ca mi-a iesit bun fsh mergem spre vitro cu icsi dar cred ca prin iulie pot sa incep dar trebuie sa vorbesc cu dr de rezultatul bun la fsh si sa vedem ce zice si ce analize mai trebuie facute.Felicitari yarri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

yarina sa inteleg ca merg la control in Z 12 a CM din iunie, in Z 21 fac inhibarea, astept CM in Z29 care este practic si Z1, iar in Z6 (depinde de ce-mi spune dr) pot incepe stimularea? Scuza-ma cred ca aici sunt cam confuza. Te rog nu te supara pe mine ca te sacai cu aceste intrebari. Ma intereseaza sa stiu cum imi iau concediu



Anul acesta va fi un an roditor pentru mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaisa20

bubu, prietena mea (despre care cred ca ti-am mai zis aici pe forum ca e gravi cu gemeni in urma nui fiv in ungaria) a nascut azi, inainte de 34 de saptamai.
a trebuit sa nasca de urgenta, pt ca i-a iesit o analiza la ficat ff mare si se pare ca afecta puiutii. fetita a avut 1950 gr si baietelul 2050 gr. copii sunt bine si mamica la fel, asa ca nu iti face griji - va fi bine!
sa ne dai de veste cand se apropie momentul

danaisa20 13+



pai pt. varsta sarcinii sub 34 sapt si gemeni au avut f. bine.
la noi la odiseea de mai-iunie deja au nascut 2 mamici fete gemene si au fost micute fata de cat zici tu
dar se spune ca gemenii bicoriali biamniotici iau mai bine in greutate
eu tot asta sper, dar nu stiu daca e regula

Ruxi 34 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Buna seara fetelor,Gabriele eu tot asa ,in z 21 am facut diphe,mi-a venit acum menstruatia si m-am programat iarasi ,dar m-a programat numai lunea viitoare cand sunt deja in ziua a 9-a a menstruatiei,deci incep stimularea mai tarziu decat yarina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Noapte buna fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

yarrina, daca Ispasoiu a trecut de tine, daca trece si proba oria... il declar erou national! La el m-am programat il astept ca pe o paine calda sa polenizeze una bucata capiata, adica eu!

Bubu30, te invidiez pur si simplu cu drag si sper ca AMR-ul sa fie exact cel care trebuie!

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Gabita ziua a sasea de CM s-a nimerit la mine cand am inceput stimularea. In mod normal se incepe la 14 zile de la diphereline, indiferent in ce a CM-ului este. Deci tu daca te duci acum...in Z21 iti da inhibarea apoi iti vine CM...si la 14 zile de la inhibare incepi stimularea. Asta daca este protocolul lung. Trebuie discutat cu dr. Uite la Danaisa a fost diferit, cu AC in prima luna.
Oria ma bucur ca ai ales doctorelul meu. E obisnuit cu zuze stai linistita...am trecut eu pe acolo.
May06 e bine ca aveti sansa unui ICSI, noi nu am avut. FSH-ul sotului este triplu si a fost mai mult decat clar ca spermogeneza nu se intampla si nici nu s-a intamplat vreodata. Dr ne-a zis si noua ca putem incerca...ca nu se stie niciodata dar ne-a fost frica de alte repercursiuni. Am zis ca incercam asa si mai vedem mai tarziu. Daca mai transfer si cei 3 embrioni ramasi si mai face si sotu biopsie am toate sansele sa arat a piranda!! Si asa mi-s brunetica...si cu vreo 3 perechi de gemeni...ma si vad cu sort toata viata!

fericita!!

Mergi la inceput