FIV la Sibiu (10)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Bubu ce mai faci? Mai poti?

fericita!!


Greu - greu, tot corpul mi-e amortit de la atata stat in pat si cu o asemenea greutate, dar nu ma plang, sunt in stare sa suport si mai mult numai sa ajung la 35/36 sapt.

Tu cum esti ?

Ruxi 34 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Cate kg ai luat pana acum?

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Cate kg ai luat pana acum?

fericita!!


21 kg

Ruxi 34 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

deci bubu30,
am dreptate!
stiam eu bine cu cele 34 sapt,ideale pt dezvoltarea bebeilor!

pe de alta parte,tu ce intelegere ai cu medicul tau?in cazul in care nu se grabesc,la ce varsta iti face cezariana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Eu ma lupt cu greturile. Abia stau la servici dupa amiaza dar asta e...trecem si de astea.
Lasa ca important este sa fie bebelusii bine...sa creasca ei. Dam noi jos kg. Eu deja am un colac de jur imprejur...dar colac colac..pe care nu-l aveam inainte de stimulare.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bonsai

deci bubu30,
am dreptate!
stiam eu bine cu cele 34 sapt,ideale pt dezvoltarea bebeilor!

pe de alta parte,tu ce intelegere ai cu medicul tau?in cazul in care nu se grabesc,la ce varsta iti face cezariana?


Da, asa imi zicea de fiecare data dr meu cand mergeam la control : ”trebuie sa ajungem cel putin la 34 sapt”, deci cam asta e targetul minim.
Eu oricum am facut injectiile de maturare a plamanilor la 31 sapt, pt. linistea mea , cand am vazut 2 gravidute cu gemeni care au nascut inainte de 34 sapt.

Nu am discutat asa, cred ca dr meu nu ma vede in stare sa mai duc mult, adica sa ajung la termen (37 sapt) numai ca nu imi spune in fata sa nu ma sperie.
El ma vede saptamanal la eco si imi face monitor, si cred ca in functie de frecventa contractiilor uterine pe care le arata tocograma isi da seama daca sunt foarte aproape de nastere, si ma interneaza atunci.

Ruxi 34 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Eu am fost f. norocoasa cu greturile, adica am avut putine si nu ma tineau mult.
De la unele mirosuri de mancare mi se facea rau, de ex cand aveam ore cu studentii le simteam mirosul de salam din sandwich-ul din geanta si trebuia sa ies din sala, deci era ff ascutit mirosul si in general de la mirosuri grele mi se facea rau, dar nu am varsat niciodata.

Ruxi 34 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Pe mine ma iau pe la 1-2 dupa amiaza. Inca nu am vomat ca ma abtin. Bag biscuiti din aia simpli si mentosane. E jenanat la servici mai ales ca nimeni nu stie. Mai ies afara...ma mai duc la baie...Sper sa nu ma tina mult...Au inceput de luni. Aaa...si nici gand sa ma mai dau cu parfum.
Dar trebuie sa privesc partea buna...ca bebeii sunt acolo cuminti si cresc.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Pe mine ma iau pe la 1-2 dupa amiaza. Inca nu am vomat ca ma abtin. Bag biscuiti din aia simpli si mentosane. E jenanat la servici mai ales ca nimeni nu stie. Mai ies afara...ma mai duc la baie...Sper sa nu ma tina mult...Au inceput de luni. Aaa...si nici gand sa ma mai dau cu parfum.
Dar trebuie sa privesc partea buna...ca bebeii sunt acolo cuminti si cresc.

fericita!!


La servici anunti doar dupa eco ?

Ruxi 34 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Pe la 12 saptamani.

fericita!!

Mergi la inceput