FIV la Sibiu (10)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Fetelor, am o nelamurire, poate puteti despletiti creierii de blonda... Cam cat timp dureaza protocolul lung de FIV si cat timp cel scurt - ma refer inclusiv cu faza initiala de tratament? Nu de alta dar sa stiu cu cata rabdare - din punctul asta de vedere seman cu Yarrina, n-am nicio farama - trebuie sa ma inarmez. Si cat timp sa-mi trimit sotul in deplasare ca sa nu-l depielez ca pe rosii pentru nimicuri!

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Oria eu am facut cel lung si a durat 2 luni. Adik in prima luna in Z21 am facut dihereline-ul si a doua luna din Z6 am inceput stimularea.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

oria si tratamentul scurt de fapt tot cam 2 luni dureaza, pt ca in prima luna faci inhibare cu AC, iar in a doua luna (in ziua 2/3 de CM), incepi tratamentul de stimulare!
succes!

danaisa20 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Citat:
citat din mesajul lui bonsai

si inca o intrebare:
cand incepi sa faci IA se face luna de luna sau cu pauze?

chiar va rog sa-mi raspundeti si sa-mi explicati in 2,3 cuvinte,nu de alta dar sa-mi fac o idee,ca sa stiu cum sa-mi iau libere sau zile de concediu in mmentul in care voi incepe!


Bonsai, eu am facut anul trecut 2 inseminari una dupa alta(in august si septembrie)si mi s-a spus de catre medic ca poti face maxim 3 stimulari consecutive apoi pauza.Cred ca depinde de la medic la medic.

Citat:
Eu am facut cu stimulare usoara: Clomifen, 2/zi din z3 pana in z7

Cind se face stimulare cu clomifen,asa se procedeaza ,3 CM consecutiv,daca se face cu hormoni naturali se lasa pauza un CM, daca este o doza mai mica binenteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Si eu care credeam ca protoculul scurt e atunci cānd fiv se face pe cm natural...
Tot acolo e pana la urmaca durata a tratamentului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Multumesc mult! Cum ati rezistat oare, ca numai pentru asta meritati statuie?! Asa o sa ma simt, am o viziune: In fiecare zi!!!

Una peste alta, marti sunt la Sibiu! Prietenii intuiesc de ce... Am un instinct, pe care nu vi-l pot justifica, care ma impinge sa incerc acolo primul FIV. Asa ca, m-am decis! Dupa o vizita la manastire, in 24 de ore mi-am dat peste cap toate planurile, in loc sa stau loco plec la 300km, cred ca m-am dus cu capul!

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Curajoasa spune:

Bun#259; fetelor. Am #351;i eu o īntrebare pentru cele care nu sunt din Sibiu, cand au fost la Polisano unde s-au cazat? Eu sunt din Tg-Jiu am programare pe 26 aprilie seara si nu as vrea sa ma intorc tot atunci. Unde as putea sa raman? Va citesc de la inceput si am avut emotii pentru fiecare in parte. Problema mea este ca eu nu ovulez, deci nu pot face bebei... deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Curajoasa

Bun#259; fetelor. Am #351;i eu o īntrebare pentru cele care nu sunt din Sibiu, cand au fost la Polisano unde s-au cazat? Eu sunt din Tg-Jiu am programare pe 26 aprilie seara si nu as vrea sa ma intorc tot atunci. Unde as putea sa raman? Va citesc de la inceput si am avut emotii pentru fiecare in parte. Problema mea este ca eu nu ovulez, deci nu pot face bebei... deocamdata.


Eu am stat la hotel Apollo vreo 11 zile cat am facut fiv si am mai stat la pensiunea Zanzi 1 noapte cand am fost la prima discutie cu medicul, inainte sa incep procedeul cu vreo luna.
Amandoua sunt f. aproape, pensiunea e aproape vizavi, hotelul cam 3 minute de mers pe jos.
Poti se le vezi pe net.
La pensiune e mai ieftin, normal, e draguta, doar atat ca in camera sunt niste scari interioare cam nasoale, am mai zis pe aici si nu vreau sa ma repet sa plictisesc lumea.
Poti alege din poze.

Ruxi 34 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Oria greu a trecut si pentru noi. Numaram zilele...secundele...am stat pe forum zi si noapte. Oricum cel mai greu trece de la ET la test...atunci chiar o iei razna. Ma bucur ca te-ai decis pentru Sibiu, la ce dr te-ai decis sa mergi?
Curajoasa bine ai venit la noi! Sunt foarte multe pensiuni pe langa clinica. Eu am stat la Hotel Apollo, e la 5 minute de clinica. Te hotarasti la fata locului...ai de unde alege.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Bubu ce mai faci? Mai poti?

fericita!!

Mergi la inceput