FIV la Sibiu (10)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Neata si de la mine!
Hai Camry cu betaaaa!!!!!!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

camry nu ne mai tine pe jar
yarrina cum te mai simpti?
anda ce ai mai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Eu astept sa-mi vina CM(maine ar trebui sa-mi vina) sa pot merge luni sa dau sange pentru hormonale, sper sa nu-mi intarzie taman acuma ca saptamana viitoare merg la Sibiu cu tot dosaru si sper sa fie totul ok sa pot incepe tratamentul.Oricum doctorul va hotari cand vom incepe, degeaba vreau eu repede, repede
Teste genetice nu am facut, dar nici nu fac decat daca cere doctor I(desi s-ar putea avand in vedere ca am pierdut o sarcina).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Mona azi sunt mai bine...deocamdata. La mine e pe invers...greturile le am seara nu dimineata. Oricum mi-am dat seama ca de la carne mi se trage si deci voi renunta la ea.
Anda iti tinem pumnii pentru saptamana viitoare! Sa ne spui ce parere ti-a facut dr I.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

camryna,
tu unde ai facut fiv?in romania sau kuweit?
poate ca ai scris ca nu am gasit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

si inca o intrebare:
cand incepi sa faci IA se face luna de luna sau cu pauze?

chiar va rog sa-mi raspundeti si sa-mi explicati in 2,3 cuvinte,nu de alta dar sa-mi fac o idee,ca sa stiu cum sa-mi iau libere sau zile de concediu in mmentul in care voi incepe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Johanas , mersi de raspuns.
Se pare ca sunt singura "batranica" pusa fortat la menopauza atatea lunii....dar sunt pe calea cea buna..sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Bonsai se face cate o luna pauza intre ele, nu una dupa alta. Ca sa nu suprasoliciti ovarele. Daca ai un ecograf bun in oras poti face monitorizarile la tine si sa mergi doar la inseminare. Eu asa am facut la ultimele 2. M-am dus doar in ziua inseminarii si in rest eco la mine in oras si legatura permanenta cu dr la telefon.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

bonsai,daca faci IA pe CM natural,atunci e bine sa fie facute in 6 luni consecutiv(daca faci 6 cite sint indicate),e cel mai bine,asta este parerea lui dr Cocei,citind prin alte parti.Daca sint facute cu stimulare hormoni naturali(gonal,menopur,puregon..)e bine o pauza de un CM intre ele.Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bonsai

si inca o intrebare:
cand incepi sa faci IA se face luna de luna sau cu pauze?

chiar va rog sa-mi raspundeti si sa-mi explicati in 2,3 cuvinte,nu de alta dar sa-mi fac o idee,ca sa stiu cum sa-mi iau libere sau zile de concediu in mmentul in care voi incepe!


Bonsai, eu am facut anul trecut 2 inseminari una dupa alta(in august si septembrie)si mi s-a spus de catre medic ca poti face maxim 3 stimulari consecutive apoi pauza.Cred ca depinde de la medic la medic.
Eu am facut cu stimulare usoara: Clomifen, 2/zi din z3 pana in z7

Mergi la inceput