FIV la Sibiu (10)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Bonsai nu mi-am luat concediu dupa FIV...mi-a fost de ajuns cel din timpul procedurii...13 zile. Nu am un serviciu stresant dar nici dr nu mi-a recomandat sa ma tintuiesc la pat. Si acum cand i-am dat vestea mi-a zis...in nici un caz sa nu va tintuiti la pat.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Zilele astea am avut niste bufeuri si dureri de spate ,nu stiu ca pana acum n-am avut probleme.Yarinuta graviduta ce face? cum mai stai cu gretica? Camryna, succes maine,eu zic ca si tu esti graviduta,asteptam vesti de la tine.Misspii,toate fetele au spus ca au fost la eco inainte sa inceapa stimularea sa vada daca au facut chisturi de la diphe.Tie nu ti-a spus dr ca poti face chisturi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Beta in Z 9, deci dupa 48 de ore, 258.46
Nu va pot spune ce simt acum...

fericita!!


FELICITARI ma bucur mult de tot pt tine, mi-au dat lacrimile cand am vazut ce beta frumos ai. Sa ai o sarcina usoara si pana la termen. Felicitari si pt gemeni, ai vazut ca tb sa ai grija cu ce iti doresti, ca s-ar putea sa se indeplineasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Iuca Sa vezi ce o sa te stresez cu intrebarile.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Abia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata la toata lumea,

Camrynna, te asteptam astazi cu rezultatul pozitiv

Yarrina, cum te simti? Mai povesteste-ne din simptomele de gravidutza sa ne hranim si noi putin imaginatia
Monaramona, cand incepeti FIV-ul? Poate o sa fim colege
Eu ma pregatesc de intalnirea cu dr. I de saptamana viitoare. Sper sa fie totul ok sa putem incepe tratamentul. Mai astept sa vina CM saptamana asta sa pot sa merg cu analize hormonale proaspete, ca restul sunt cam in termen, din toamna facute.


la toate fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

iuca, am citit pe prima pagina ca ai facut IA la Sb. Imi poti da mai multe detalii, ce probleme aveti, etc... si eu ma pregatesc tot ptr IA sper in iunie, dar cu dl dr Ispasoiu. Cand vad atatea reusite la Fiv ma descurajez un pic in privinta inseminarii dar vad ca se poate....tu esti un bun exemplu. Iti multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Va povestesc dupa ce ramaneti si voi ca sa nu va descurajez. Ieri am fost lata dupa ce am mancat la pranz...greata pana seara! Plus somn de abia am stat...m-am culcat la 5 cand am venit de la servici si m-am trezit la 8. E frumos sentimentul dar nu mai poti face nimic..nu stii ce sa mai mananci sa potolesti

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Servus Johanas, Eu fac chisturi mari pe contraceptive.Luni am facut a .5. a injectie de dipherelin.Scuza-ma ca te intreb tu cate injectii faci.Reactiile sunt f naspa dar sunt usor de suportat in comparatie cu durerile de anul trecut ( lesinam de durere).Ai endometrioza?La Sibiu au recomandat sa fac 6 ,binenteles ca medicul care mi-a dat tratamentul ( credeam ca scap mai usor la Sibiu...).Tot la Sibiu au recomandat si o radiografie pt oase deorece tratamentul "mananca " calciu din oase.Dupa aceea trebuie sa fac analize si apoi stimulare .Ultima injectie este pe 10 mai si dupa aceea astept sa vina CM ( maxim 3 luni).Te rog spune-mi cate inj de dipherelin faci?
Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Buna , fetele , nu stiu cat de pozitiv va fi testul, insa azi-noapte la ora 3 am am fost trezita de cea mai cumplita senzatie de voma ever !!!
Si mancasem doar niste fructe inainte de culcare .
La 6 m-am trezit sa plec la munca , iar cu greatza .
Azi la 12 , din nou greturi usoare !!!

Mergi la inceput