FIV la Sibiu (10)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

offf yarrina de parca noi nu am vrea sa ne miscam repede.....dar nu e mereu posibil
dar.....putintica rabdare totusi.....ca venim, mai greu, dar venim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Stiu...si eu imi doream repede repede si dr imi spunea tot timpul...sa am rabdare! De parca ar fi asa usor!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Salut , eu nu cred ca mai apuc sa fac beta maine , am o presiune asa la mijloc,si asa prin abdomen ...cred ca asta e CM-ul ...intarziase si el 3 zile ...maine ar fi 3 zile ...

Tot cu febra sunt , dimineatza si seara , insa cred ca ...pana aici mi-a fost ...durerile de mijloc , fese , si solduri la mine sunt tipice doar CM-ului !
Nu am nici un alt simptom de sarcina , nici greatza , nici nu fac pipi des ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Camryna nici eu n-am avut nici un simptom de sarcina! Fa un test de urina maine sa vezi ce surpriza o sa ai!! Si pe mine m-a durut burta...crampe...toate ca inainte de CM.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Camryna nici eu n-am avut nici un simptom de sarcina! Fa un test de urina maine sa vezi ce surpriza o sa ai!! Si pe mine m-a durut burta...crampe...toate ca inainte de CM.

fericita!!


Buna Yarri , cu tenul cum stai ??te-ai iritat ??
Mi-a trecut durerea de mijloc , eu cred ca este si de la norii astia , a fost o zi mohorata azi la noi ( unele din cele 2-3 zile pe an in care ploua ) , cu un pic de furtuna de nisip ,pe mine ma mai doare bazinul si de la asa vreme , indiferent de ziua CM ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

Iaura ..matusa mea are 3 gemeni ..daca e ereditar atunci ce fac ca eu mai am unul acasa?
cristina asteptam vesti de la tine sa ne spui cum a decurs prima vizita
pup pe toate fetele
bitzi tu mai vb cu mine unde esti? ca de la micutul tau necaz nu mai intri sa vb cu noi
yarrina ..iti doresc multa sanatate si sa fi la fel ca si inainte ..plina de bucurie,voiosie si iti urez tot binele din lume ca numai tu si bitzi ati mai vb cu mine si m-ati incurajat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Camry am avut mai ceva ca in lunile trecute. Mie de obicei imi ieseau 2-3 cosuri dar luna asta...eruptie adevarata. Si pe decolteu si pe fata...Eu de obicei nu ma dau cu fond de ten dar zilele alea m-am dat ca nu puteam iesi din casa.
Mona sincer nu prea sunt vioaie ca m-au napadit greturile. Azi abia am stat la servici iar acum de cand am venit am mancat o grepfruit si m-am culcat ca si somnul e problema mare. Dar sunt cu ochii pe voi non stop.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

inteleg , Yarri , anul trecut eu facusem blande de la Puregon ,....
Cate saptamani ai Yarri , acum??? de ai deja greturi ????
Eu maine am 14 zile de la ET si nu am greatza ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

yarrina,
in caz de fiv,cum se calculeaza varsta sarcinii?tu in ce saptamana esti?

nu ramai in concediu dupa fiv?ai o meserie fara stress?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Eu am 5 saptamani si 2 zile varsta sarcinii si 2 saptamani si 2 zile vasrta gestationala. Se calculeaza ca si la sarcina normala, adica de la prima zi a ultimului CM. Dar sarcina efectiv se calculeaza din ziua ovulatiei (punctiei in cazul nostru). Eu am 13 zile de la ET si da...deja mi-e rau. Ce sa fac...v-am zis eu ca fii-mea o sa-mi dea dureri de cap. Plus ca am citit ca la gemeni apar mai repede ca se secreta mai multi hormoni care produc greata.

fericita!!

Mergi la inceput