BravoSabina, Artu ! Flori liliac mai-iun-2010 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Buna dimineata burtici!

Felicitari Maribell pentru eco si bebelina grasulina!

Nati, te asteptam cu vesti bune de la dr astazi!

Ruxi, bafta multa si tie maine la eco, ce bine ca mergi saptamanal, iti mai iei din griji, de la o saptamana la alta nu prea pot aparea surprize!

Si eu am citit ca dupa 30 de sapt se merge la control la doua sapt si apoi saptamanal, deocamdata dr nu mi-a spus nimic, sa vedem la eco morfo. Pana acum am mers o data pe luna. Nasol e ca pe mine ma costa destul de mult eco si control la medicul meu, ca merg la cabinetul lui particular, dau 2 milioane de fiecare data , daca ma cheama saptamanal, cred ca pentru nastere nu mai raman cu nimic! Dar o sa incep sa-l vizitez si la spital, mai ales ca pana acum nici n-am vazut maternitatea.

Voi vorbiti acolo ca va cearta doctorii ca ati luat 2 kg intr-o luna, eu ce sa mai zic ca dupa sarbatori m-am ingrasat 1,5 Kg!!!! Practic in 4 zile!!! Sunt foarte suparata pe aceasta tema Am luat pana acum 10 kg si mi-e tare teama ca o sa incep sa iau cate un kg pe saptamana de-acum, ca stiu ca in ultimele 2 luni iei cel mai mult Cred ca o sa raresc vizitele la mama si soacra, ca de la ele mi se trage, eu altfel nu prea pun dulciuri in gura, si mananc si multe salate... Dar cand ajung la ele...

Cristina, fericita 30+ cu Patricia

AMR 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Buna dimineata!!!

HRISTOS A INVIAT!!!

Se pare ca am ramas rau in urma cu vreo 3 capitole..
Vreau sa le felicit pe Sabina si Artu pt fetite sanatoase, sa le urez recuperare rapida si fetite mancacioase

Noi am fost plecati de Paste de aceea nu am apucat sa intru sa va urez Paste Fericit, dar mai bine stateam acasa din cauza drumului si plus ca m-am intors si cu o infectie urinara si am avut si contractii ieri seara si toata noaptea asa ca ieri am ajuns la dr sa ne asiguram ca totul e bine cu copilul..acum ne tratam dar sigur nu ma mai avant la drumuri lungi..gata de acum stam cumintei acasa..
Va doresc o zi frumoasa

Elena 29+ Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Buna dimineata si de la noi

E cam pustiu azi pe aici, altadata pe la ora asta pe cand ma trezeam si eu erau ceva pagini scrise.
Cred ca burticile sunt cam ocupate cu bagajul de spital si ultimile pregatiri pt bebei.
Suntem mandri ca azi intram si noi in sapt 34
Doamne ajuta tot asa inainte

Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui tigruta

Noi am fost plecati de Paste de aceea nu am apucat sa intru sa va urez Paste Fericit, dar mai bine stateam acasa din cauza drumului si plus ca m-am intors si cu o infectie urinara si am avut si contractii ieri seara si toata noaptea asa ca ieri am ajuns la dr sa ne asiguram ca totul e bine cu copilul..acum ne tratam dar sigur nu ma mai avant la drumuri lungi..gata de acum stam cumintei acasa..
Va doresc o zi frumoasa

Elena 29+ Luca


Elena, de la ce anume ti-a fost rau - doar de la drumul lung?? Pozitie neconfortabila in masina? Si eu am planificat o mini-excursie weekednul asta, pana la Vadu, Histria si am emotii acum de la ce povestesti tu

Sper sa te simti bine cat mai curand, si sa treaca infectia!

Corina 28s+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Crissy eu am noroc ca nu platesc mult si imi place sa merg saptamanal, ma simt eu mai linistita.

Mie imi face de fiecare data monitor + eco + control pe masa (cand e nevoie) si in total ma costa 60 lei.
Nici nu simt banii astia.

Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

'Neata si de la noi, burtici !

Deci, intai si intai vestile de la eco: fetita a crescut frumos, a luat 800 de grame in ultimele 4 saptamani, are acum 2.300 g (cu marja de +/- 300 de g), si e tot "capoasa". Dopplerul ne-a aratat valori ok, deci toate bune si frumoase cu minunea mica ! Apropo, stam tot cu capsorul in sus, pe partea dreapta a burticii, infipt la mami in ficat! Si nenea doctor s-a mirat de cat de "cocotate" suntem, a zis ca are impresia ca ne place tare mult in burtica ! Mie mi s-a facut control pe masa, dar am ramas surprinsa, a fost fff finut: fara valve, doar a prelevat secretie cu un betisor, si mi-a verificat colul cu degetul, extrem de incet si de usor! Aproape ca n-am simtit nimic pe moment, doar putina jena pe urma. Colul e cam mititel - nimic nou aici (n-am mai facut eco transvaginala sa mi-l masoare exact), dar e inca inchis; cred ca scapam de control la col daca nu ii ziceam de contractii, dar mai bine asa, oricum mi-am facut griji degeaba ca o sa ma chinuie pe masa. N-am stabilit data pentru cezariana, incercam sa ne apropiem cat de mult putem de 40 de saptamani, pas cu pas, cu muuulta odihna in pat, ca si pana acum . Urmatoarea intalnire o avem pe 21 aprilie, sau in secunda in care am contractii mai nasoale; m-a certat ca nu l-am sunat cand m-am simtit rau, si mi-a dat de inteles ca sunt ca o bomba cu ceas de acum...

Vivela, felicitari pentru schimbarea de prefix !

Nico , mai bine du-te la cardiolog, macar sa stai linistita...

Tatyana, felicitari pentru cele 33 de saptamani ! Sa o tineti tot asa!

Ruxi , tin pumnii sa treaca si la tine durerile de burtica! Sper ca esti cuminte si te odihnesti mult...

Anca, felicitari pentru vestile bune de la eco ! Degetele sunt ok, cicatrizeaza, inca imi mai tot apar besicute noi, dar macar nu mai dor (asta daca nu ma lovesc la ele ).

Sabina , ma bucur tare ca ai laptic! Inca un strop mic de rabdare, mami frumoasa, si o sa fii cu toate trei comorile tale acasa !

Mira, ai grija de tine, sa te faci bine repede ! Si nu fii trista, timpul pana la venirea Mayei va zbura, ai sa vezi! Concentreaza-te pe burtica, sa te bucuri in fiecare zi de ea, ca nu o sa o mai ai multa vreme .

Crissy, vrem pozici cu noul look !

Maria, felicitari pentru vestile bune de la eco ! Inca un piculet de rabdare, si vine bebe, si scapi de regimul asta afurisit !

Nati, tinem pumnii sa fie toate bune si frumoase la medic !

Ioana , sper ca sunteti bine, asteptam cu nerabdare vesti de la voi!

Elena, atentie la infectie, sa nu o lasi sa isi faca de cap, ai grija de tine !

Nana 34+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

neatza,

dana eu ma cutremur numai cand ma gandesc la spitalul din galati....e asa de mare diferenta nici nu-ti poti imagina...aici zi,noapte vine dr la nastere,nu conteaza ca-i cezariana sau natural...daca imi este rau apas pe buton si in 2-3 min vine asistenta care cheama dr si se aduna o echipa la capul meuu....nu exagerez cu nimica crede-mahai ca mai avem putin

bubu felicitari pt intrarea in 34 sapt....de multe ori m-am gandit ca daca aveam gemeni n-aveam nici o sansa...la mine daca mi se umple vezica abia merg la baie,incovoiata,am senzatia ca-mi cad toate organele pe jos...

noi azi facem 33 sapt fix






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Nana felicitari pt. bebita sanatoasa si grasunica !



Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Ruxi , mersi!

Tatyana, ai mai facut eco aseara? Mie cand mi se umple vezica si ma ridic din pat sa ma duc la baie, parca mi se dezmembreaza bazinul. Ieri noapte am avut nevoie de sot sa ma ajute sa ma ridic... Drumul de intoarcere e mai usor . Deci tot respectul pentru fetele cu gemeni!

Ieri cand am iesit de la medic, m-am dus si mi-am cumparat o apa de toaleta cu aroma de flori de liliac de la Yves Rocher, special pentru bobocelul din burtica mea! Am avut un cupon de reducere de 30% si am mai si primit mici atentii de la ei, m-am bucurat !

Nana 34+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Fetele, intru scurt sa va pup pe toate si sa va zic ca vreo 2-3 sapt. n=o sa mai pot intra (s-a stricat laptopul sotului si cum el lucreaza de acasa va trebui sa lucreze de pe calcul meu, deci eu nu voi mai avea acces decat probabil maxim vreo 5 min. pe zi).

Va doresc nasteri usoare si bebei sanatosi celor care vor naste pana mai apuc eu sa intru! In caz ca mi se adevereste presimitirea (desi sper sa nu) si se intampla si la mine evenimentul in urmatoarele sapt. ii scriu mesaj Cristinei_26 sau Danei sa va anunt.

Pupici multi si aveti grija de voi!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si 32+ cu Alexandru Matei
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Sa ma trezesc in fiece dimineata luminat de raza unui zambet; sa fac o reverenta zilei, pentru tot ce-mi va oferi; cu mintea curata sa-mi incep munca; sa am clar in gand, chiar si atunci cand fac lucruri marunte, scopul ultim al muncii mele; sa-mi intampin semenii cu zambetul pe buze si iubire in inima; sa fiu bland, amabil si curtenitor in fiece clipa; sa adorm mangaiat de satisfactia lucrului bine facut - asa mi-as dori sa decurga mereu zilele mele." (Thomas Dekker)

Mergi la inceput