BravoSabina, Artu ! Flori liliac mai-iun-2010 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Am intrat azi pt prima data la burtici de delfinasi si am fost uimita ca sunt mai harnice ca noi la scris - au ajuns la cap. 69 desi au luat startul dupa noi la 2 luni

Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Buna seara,
Andradap, LA MULTI ANI!
Bubu, si eu am acelasi feeling, ba de nastere prematura, ba ca nu e totul OK. In special, cand aveam contractii cu dureri, si simteam ca-mi cade burta. Acum si in sarcina cu Cami ziceam ca nu trec de 40 sapt.,desi nu m-am simtit rau atunci, ca se zice ca al doilea copil il naste mai repede. Da de unde... ca tot cu bagajelu' m-am prezentat la 42 sapt. la spital. Si acum tot zic ca nu trec de 40 sa.Da cine stie... Bine, ca parca ma simt mai binisor acum, de aia zic ca poate ajung la 40 sa. vad ce mai zice maine doctorita.

Sabina, bravo pentru laptic!!! Sper sa mergeti acasa cat mai curand. scumpicii Ale, duioasa surioara!

Ancutica, felicitari pentru vesti bune de la eco!

Alina, faorte frumoase pozele! Sunteti o familie deosebita!

Cristina, felicitari pentru trecerea pe AMR! Tre sa modific si eu semnatura. ...Si acum citesc ca intrebi de mine. Ce scumpe suteti si grijulii!

PArintii mei vor sa ne ia la tara weekendul asta. PArca am un feeling ca ar fi mai bine sa stam acasa, si cred ca asa vom face.

mai citesc si mai revin.


www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Maribell, felicitari pentru bebelina grasunica.

Si eu am pus cam mult de cand cu sarbatorile, mai ales. Sigur ma cearta maine doctorita. Dar eu nici nu spun nimic, ca ma apuc de mancare sanatoasa plina de verdeata doar cand termin pasca si cozonacul!

Eu mai am o problema... tare nu as vrea sa ma apuce nasterea seara sau si mai rau noaptea. Am observat ca durerile sunt mai greu de suportat noaptea. Sunt nebuna?!

Merg sa o culc pe Cami. MAine o duc la bunici, sa merg la doctor.
, noapte buna!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamanati


Eu mai am o problema... tare nu as vrea sa ma apuce nasterea seara sau si mai rau noaptea. Am observat ca durerile sunt mai greu de suportat noaptea. Sunt nebuna?!

Merg sa o culc pe Cami. MAine o duc la bunici, sa merg la doctor.
, noapte buna!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 30+




Bafta multa la eco maine !

Si pe mine ma apuca mult mai des noaptea durerile si sunt la fel de stresata sa nu ma apuce noaptea ceva minuni, tot imi fac griji ca daca nu aude dr telefonul si nu vine la cezariana ?
ce ma fac ?

noptile mi se par f. chinuitoare in ultimul timp - urasc noptile si abia astept sa vina ziua, ma simt mult mai in siguranta
ma duc cu oroare la culcare , mai ales ca ma trezesc din ora in ora sa merg la baie si uneori dupa ce dorm 2 ore ma trezesc si pazesc tavanul pana dimineata si nu mai pot adormi nicicum, iar a doua zi sunt zombi

Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Bubu, scumpica de tine! Mie cu unul imi e greu, d'apoi tie cu 2. Maine merg doar la gine si doctorita de familie, la controlul de rutina, nu fac eco. Merci de urari oricum. Si pe mine ma enerveaza cand ma trezrsc noaptea si nu mai am somn.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

A, acum imi aduc aminte Nati ca ai mai zis candva ca eco il faci separat.
Eu fac eco de fiecare data cand merg la control, din 2 in 2 sapt, iar acum de la 30 sapt fac saptamanal, de aceea tot uit ca nu toate fetele fac eco la fiecare control la gine.

Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!!

Maribell, felicitari pentru bebelina "grasunica:...

Nicoleta, ziceam ca recoltez celule, dar am tot citit si iar citit, pana am ajuns la concluzia ca nu imi garanteaza nimeni nimic. AM sunat si CCB si tot nu m-am convins..Sper ca nu am gresit...

Ruxi, la noi la odisee suntem multe fete deja la a 2a sarcina si ,probabil ,de aceea scriem mai putin, in sensul ca deja suntem ocupate cu cei mici si cu serviciul unele dintre noi. EU recunosc ca nu prea mai am timp in ultima vreme; Mihaita e foarte activ, vrea mai mult afara, iar in momentele lui de somnic sau cand se joaca linistit in casa prefer sa mai fac cate ceva in casa sau sa ma odihnesc si eu...

Nati, bafta la dr.

O zi frumoasa tuturor si vesti bune de la toate fetele care merg la eco sau control!...

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 34+ cu Matei Stefan

BAZAR DC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

neatza burticutzele......
va invit la o cana de laptic cald.....altceva nu se poate....
merci nati si cristina ...sunteti niste dulci...
eu nu am somn la ora asta si nici drumuri de facut, asa ca stau cuibarita in pat si mai citesc.
ma framanta ceva....fetele cara suteti mamici deja, am o problema....daca o sa pot sa alaptez la san, mai trebuie sa-i da-u lui bb apa sau ceai? si daca da imi trebuie biberon? de care?
vedeti ce ma framanta pe mine la ora asta?

MARIASUPER FERICITA33CU ANDREEA ANTONIA
AMR: CAT VREA BEBELUSHA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Citat:
citat din mesajul lui maribell

neatza burticutzele......
va invit la o cana de laptic cald.....altceva nu se poate....
merci nati si cristina ...sunteti niste dulci...
eu nu am somn la ora asta si nici drumuri de facut, asa ca stau cuibarita in pat si mai citesc.
ma framanta ceva....fetele cara suteti mamici deja, am o problema....daca o sa pot sa alaptez la san, mai trebuie sa-i da-u lui bb apa sau ceai? si daca da imi trebuie biberon? de care?
vedeti ce ma framanta pe mine la ora asta?

MARIASUPER FERICITA33CU ANDREEA ANTONIA
AMR: CAT VREA BEBELUSHA!!!!


Daca alaptezi nu trebuie sa ii dai lui bebe apa sau ceai...laptele tau va avea intr-o prima faza a fiecarui alaptat o consistenta mai usoara ca sa potoleasca setea bebeului, ulterior , cu cat papa bebe, se schimba consistenta pentru a-i tine si de foame...

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 34+ cu Matei Stefan

BAZAR DC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Buna dimineatza!!
Maribell daca alaptezi exclusiv bebe nu are nevoie de alte lichide.Cel putin vreo 4 luni.
Nati ohoo cat stres cu durerile de nastere noaptea.Toata sarcina cu Clara la asta m-am gandit si asa mi s-a intamplat,noaptea am ajuns la spital dar am nascut spre dupa amiaza.Si acum tot de asta mi-e urat.Unu: ca dr. nu vine noaptea la nastere normala.Doi: ca s scarbite alea pe acolo ca le deranjezi in toiul noptii.Si trei, ca intr-adevar durerile sunt muuult mai insuportabile noaptea
eu am avut o zi ieri super agitata si nervoasa, iar bebelinda s-a zbatut incontinuuuu.Clara nu m-a ajutat deloc, au inceput "nervisorii" de domnisoara.Vad ca azi e mai linistit bebe,mi-am promis si eu ca nu ma mai stresez.
Sorana si eu cunun anul asta in octombrie dar a 2a oara,ce pot sa-ti spun e ca daca ai banuti suficienti nu ar fi nici un stres prea mare, multe nu sunt de facut.Bine acum depinde si de ce "obiceiuri" de lovesti.Daca vrei sa mai intrebi cate ceva adresa mea de mess e daniela_stan2003@yahoo.com

28+RIANA
MAMI de CLARA 06.08.08

Mergi la inceput