Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *127*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia

Hellos!!

Fetelor cu tarculete, eu am aici patutz din acela cu tarc..chiar l-am facut tarc, am mutat partea de sus, jos. Ea pare sa se simta bine in el. Oricum, ca sa fie si pe post de patutz de voiaj, e f bun. Mai ales ca se face mic de tot. Eu pe asta il tin aici, nu-l iau acasa. Vreau pt acasa un tarc, tarc si ma gandeam intre cele ca ale fetelor(gardulet) si dinacela patrat(ca un patut patrat). Poate cel garduletz e mai bun ca-l poti transforma.

Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Povestea gogoshicii




te salut plina de invidie draguta mea, sper ca te-ai mai ingrasat si tu ..macar putin
Da-mi voie sa spun si eu ca am pat dinacela de calatorie si l-am lasat demult la nivelul de jos insa Davidelu nu mai dormea acolo jos nu stiu din ce motive misterioase si ACUM, dupa ce am achizitionat pat de lemn cu zabrele se ridica si face numai gimnastica toata ziua.....
Zi de zi se vede evolutia...duce manutele mai sus, se apuca mai bine, de cate 2 zabrele mai apropiate...ca inainte se apuca asa haotic....acum da ceva semne de inginer
Vreau sa spun ca ii stimuleaza ceva de care sa se agate cat de cat iar in patul pliant era cu unghiile numai in plasa aceea, ca el vroia sa se ridice dar nu avea de ce sa se tina.
Initial mi-a placut si mie ca il puneam ziua cu jucarele si statea acolo si nu se lovea ci se zbatea in fel si chip DOAR in patru labe, fericit fiind insa ca ma vedea.
Alegere placuta dar zic ca celebrul de-acum "Gard Elle" e mai bun ca se poate ridica pe el.



Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Am citit si eu repede cateva pagini, pt NELAM
daca ajungi in Timisoara, mergi la dr.prodan,la medlife, suni pt programare la 0256-206200, are specializare urgente pediatrice, este f f f buna, eu merg cu Andreas la ea de 3 ani, mai ales cu enteroviroze, poate e nevoie de o perfuzie mica de glucoza sau altceva, isi revine imediat, am fost in aceeasi situatie.
Acum e bolnavior gandacelul mic, putin, am stat in camp pe un vant puternic.Febra mica, vomitat in jet(o singura data, puternic, din cauza amigdalelor) rosu in gat, trece cu nurofen.Deci, lectia nr 1 : febra fara motiv nu exista, noroc cu pediatra.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

super poze, super bebei de Iulia, Lali, Luto si Adinus
am scris scurt ca nu pot sta prea mult, va pup!


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Este o clinica particulara, au si lab de analize, cauta pe net info,sunt foarte bine dotati.
Noi am inceput div,reglat constipatia, rarit regurgitatiile(aproape deloc) raluk16,vezi vin vremuri bune.cu toate ca ii dau si formula, tot se trezeste la 3 dim, tot zombie sunt si incoerenta cred.
nela m multa sanatate.
va pup, iar.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa

Luto.Ce face Davidelul?L-ai intrebat daca vrea si el o Sarah?

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta




cata vreme sta sub acoperisul meu face ce-i spun eu - citat din tatal meu

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa

Luto.Ce face Davidelul?L-ai intrebat daca vrea si el o Sarah?

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta




cata vreme sta sub acoperisul meu face ce-i spun eu - citat din tatal meu

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

E cea mai tare.De unde le scoti?Mereu vi cu cate una.Parca le ai in buzunar pregatite.Da cat de mare sa fie si buzunaru??O fi sac

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

www.youtube.com/watch?v=DVoucClLdDI&feature=channel" target="_blank">Film cu mitza microbista

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ioana daca iti dau un cadou mare de tot, mi-o dai mie pe nora ta ?
Este incredibil cat a putut sa rada putza la filmuletele Carinoasei. Eu ce sa mai zic ca mi-a tresarit inima usor crezand ca tatal ei nu are underwear

Am mai vazut asa:
pe Paulica fara frica cu ochi frumosi si mi se pare tare lungut.

Si am mai vazut ca iulia0807 ii da ceai copilului ...de fapt mi-a atras atentia masina si apoi am vazut biberonul

iuliapapusa ce bine ca ti-ai luat calc....acum poti scrie mai des

Oare ce o fi cu mada?

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

www.youtube.com/watch?v=DVoucClLdDI&feature=channel" target="_blank">Film cu mitza microbista

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009




super tare, bravo ei!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Ioana daca iti dau un cadou mare de tot, mi-o dai mie pe nora ta ?
Este incredibil cat a putut sa rada putza la filmuletele Carinoasei. Eu ce sa mai zic ca mi-a tresarit inima usor crezand ca tatal ei nu are underwear



aide ma ca are sort !! nu ca e tare? ce-mi place de ei cand fac "aś aś aś " ca pe stadion
ne bucuram ca l-am distrat pe cuceritorul
hmm..acum astept sa vad daca are un pret frumoasa relatie .. oricum, e flatata iubita mea de asa oferta!

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput