Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (69)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Adriana nu esti singura care e speriata de kg si eu sunt in aceiasi situatie, ar trebui sa facem un club

Bun venit, Ana!

saptamana 24 Ducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Shery, sanatate multa! Oscilo e ok, de cand am aflat ca sunt gravida iau cate un oscilo pe zi, profilactic, nu m-a trantit nicio raceala, nu ca n-ar fdi incercat. Oscilo, ceaiuri, lamaie si multa miere!
Nu ma manca deloc, mai ales daca ma uit in portofel, dar eu in lipsa mea de experienta ma gandeam ca asa e bine

Alina 23+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Adriana, te ineci la mal...mai ai un pic si intri in prenatal. Hai ca trec si starile astea nasoale.
Si eu am "inflorit" tare, eu am avut depresie pe tema asta, dar mi-a trecut repede. O sa slabesc eu cu ajutorul puiutului meu( o sa ma stresez tare, invatand sa-l cresc)
In ceea ce priveste rate si banci, nu mai deschide subiectul, ca eu ma fac ca uit pana in ziua in care tb sa mergem la banca.

Paula, 24+ cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Eu nu intru in prenatal; eu lucrez in continuare pana la nastere si dupa. Nu am de ales


26+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Sheri, e ok oscilo

si paracetamol simplu poti sa iei...iar pentru nas infundat serimar (apa de mare)

cand m-a luat raceala am bagat lamaie cu miere, multa de tot si suc de portocale cu gref si lamaie (jumate de kg pe zi) si paracetamol seara la culcare (la inceput 1, apoi 1/2)

sanatate multa!

Bulina 27 fix cu poznas


Sa traiesti!

Shery 24 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

Eu nu intru in prenatal; eu lucrez in continuare pana la nastere si dupa. Nu am de ales


26+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!


Adriana, de ce nu intri in prenatal? E dreptul tau!Nu merita sa te stresezi si sa te consumi atat de mult, dupa nastere urmeaza maternitatea - 2 ani minunati. De ce sa renunti la drepturile tale de dragul firmei la care lucrezi?


Cristina 25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Shery, sanatate multa! Oscilo e ok, de cand am aflat ca sunt gravida iau cate un oscilo pe zi, profilactic, nu m-a trantit nicio raceala, nu ca n-ar fdi incercat. Oscilo, ceaiuri, lamaie si multa miere!
Nu ma manca deloc, mai ales daca ma uit in portofel, dar eu in lipsa mea de experienta ma gandeam ca asa e bine

Alina 23+ cu
gargarita


Las' ca stiu ca vrei sa ai baiatu' mai cucuiat sa se uite fetili dupa el ! Poate faci un flacau voinic de 4 kile care ia intr-o luna doua sa vezi apoi cum poarta pantalonii lui taica-su la 1 an!

Shery 24 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Adriana...asa, ca n-am avut de lucru si am pomenit de prenatal
Atunci hai sa o luam pe alta parte, poate nu mai vezi lumea chiar asa in negru...gandeste pozitiv : ai de lucru...sunt atatia altii care nu au servici, si traiesc doar ei stiu din ce. Nu are acum sa-ti fie usor sa lucrezi asa mult, dar incearca sa mai iei macar cate o zi libera pe luna, in care sa te relaxezi. Si mai gandeste-te ca esti sanatoasa si poti sa lucrezi...incet, incet le scoti tu pe toate la capat.
Nu mai fi suparata, ca o superi pe Rebeca!!!
Sper ca nu o mai dau din nou in bara, dar incerc doar sa-ti ridic moralul un pic

Paula, 24+ cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

Eu nu intru in prenatal; eu lucrez in continuare pana la nastere si dupa. Nu am de ales


26+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!


Adriana, de ce nu intri in prenatal? E dreptul tau!Nu merita sa te stresezi si sa te consumi atat de mult, dupa nastere urmeaza maternitatea - 2 ani minunati. De ce sa renunti la drepturile tale de dragul firmei la care lucrezi?


Cristina 25+ cu


E patroana si nu poate !
Mai usor e totusi cad muncesti la altul, uite exemplul meu, din ianuarie stau acasa !

Shery 24 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Buna fetelor! Am intrat sa vad ce mai faceti. Toata lumea mancata si odihnita, foarte bine
Bun venit noilor burticute.
Maine merg la eco sa vad ce mai face bebele meu, poate poate se indura sa ne arate si ce ascunde intre picioruse ca sa putem incepe si noi cumparaturile. Vad ca voi deja ati inceput.
Apropo de bebel...mai acu o saptamana ma plangeam ca nu-l simt miscand. Vreau sa stiti ca de vreo 3-4 zile il simt din ce in ce mai des si mai intens.. Doamne ce fericita sunt.
Va pup, paaa

20 + . Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput