Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (69)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Andreea, dar cele 2 mami sunt in cluj nu?

acum o sa o rog pe o prietena sa imi aduca cateva chestii de la mothercare, dar mi-e rusine sa ii zic prea multe...dar macar cateva prosopele, ca mi se par super ale lor...

Bulina 27 fix cu poznas


nu sunt in Cluj si nu le cunosc decat de pe net...imi trimit pachetul acasa cu psota/curierul...daca te intere iti dau detalii...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 27+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


te rog ! mercic...

Bulina 27 fix cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

burtici, am o intrebare mai

voua nu vi s-a marit fundul? scuzati ca va intreb asa ceva, dar ma uitam azi la mine si am pus un colacel care sa sustina burtica, dar si picioarele s-au ingrosat (zice sotul ca nu puteam sustine burta cu 2 bete ) dar si fundul e maaareee......cred ca din cele 10 kg 3 sunt pe fund si inca 3 la picioare

oare o sa ne revenim la greutatea de dinainte? sau macar pe acolo si la formele de dinainte?

nu de alta, dar eu deja ma gandesc ca dupa ce nasc nu am cu ce ma imbraca

Bulina 27 fix cu poznas


eu dupa nastere am purtat hainele din sarcina...ma rog, unele din ele...erau f comode si bune pt iesit afara la plimbare...eu personal mi-am revenit la greutate dupa 6 luni de la nastere (dupa ce n-am mai alaptat)... cu putin masaj si electrostimulare...si un regim usor...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 27+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

racusor, ai PM...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 27+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

mercic Andreea ....incep sa ma documentez

fug sa pap si apoi ies cu sotul la un film

ne vedem mai pe seara....

Bulina 27 fix cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

racusor, unde mergi la pilates si cursuri?

Eu am o stare foarte foarte proasta. Nu mai pot sa muncesc deloc, imi vine sa plang cand ma gandesc la munca. Bani nu am, muncesc doar sa platesc rate si facturi; nu imi permit sa imi cumpar nici macar o haina frumoasa de gravida. In plus sunt cat o vacuta, m-am facut imensa si nu imi dau seama cum reusesc sa iau asa in greutate.


26+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Otilia, ce fete frumoase ai! Adevarate nordice, blonde si cu ochi albastri, ptiu-ptiu!
Ancuto Dragomanco, ce mai faci? Tin pumnii stransi in continuare! Nici n-am cautat inca numele, ca n-am imaginatie, inca caut pe net aplice la ele in camera, cand termin cuibul de pregatit cred ca atunci voi fi pregatita psihologic pt nume!
Tina 10 bodyuri sunt prea multe, ok, trece caca prin unul, bagi la masina de spalat la program redus de juam de ora , se usuca ca-i vara in alta juma de ora, cand le poarta copilul pe toate? Iar daca e un mancau in doua sapt de la nastere ii raman mici! Le dai p'orma de pomana?
Bumbulino, exact bodyuri vei primi cadou de nastere, de n-o sa stii unde sa le mai pui! Macar cumpara-le mai mari 3-6 luni daca te 'manca!
Maya cum fu la ovulatie? XXX?

Eu am nasul infundat de la vantul din wk, am stat cam mult afara, sau e de la maseaua de minte care-miiese taman acu, nici nu stiu, vai de capul meu! Oscilococcinum parca e ok?

Shery 24 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

racusor, unde mergi la pilates si cursuri?

Eu am o stare foarte foarte proasta. Nu mai pot sa muncesc deloc, imi vine sa plang cand ma gandesc la munca. Bani nu am, muncesc doar sa platesc rate si facturi; nu imi permit sa imi cumpar nici macar o haina frumoasa de gravida. In plus sunt cat o vacuta, m-am facut imensa si nu imi dau seama cum reusesc sa iau asa in greutate.


26+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!


adriana draguta, toata starea ta e amplificata de hormonii de sarcina...stai linsitita, nu te stresa cu hainele...o sa vina vremea cand n-o sa mai ai timp si chef sa te gandesti la asta... kilele se dau jos dupa nastere...incet si cu rabdare... hai, uite o pt tine...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 27+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Adriana, eu cand i-am spus doctoritei ca in 4 spt am pus 4 kg mi-a spus sa o raresc cu elevitul, am inceput sa iu 1 la 2 zile. Eu stiu sigur ca m-am ingrasat pt ca am mancat, dar pt moment, vit la 2 zile, asa, pt o luna, dup-aia ma retin eu de la exagerat ca stiu ca n-am nici eu si nici bb niciun beneficiu. Dar, daca dulciuri nu papi si nu exagerezi cu mancaruri greoaie, eu zic sa nu-tri bati capul, dai tu jos dupa

Alina 23+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

racusor, unde mergi la pilates si cursuri?

Eu am o stare foarte foarte proasta. Nu mai pot sa muncesc deloc, imi vine sa plang cand ma gandesc la munca. Bani nu am, muncesc doar sa platesc rate si facturi; nu imi permit sa imi cumpar nici macar o haina frumoasa de gravida. In plus sunt cat o vacuta, m-am facut imensa si nu imi dau seama cum reusesc sa iau asa in greutate.


26+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!


merg la Active Center. mi se pare destul de scump, dar am mers aici ca e aproape de birou si am mai avut si o reducere la abonament, fiind abonata la CMU

din cate stiu cursuri se fac si la Filantropia, la maternitati in general, unde cred ca sunt preturile mai mici, cauta pe net cel mai bine

nu mai fi suparata o sa treaca si perioada asta cu facturi, rate si o sa fie mai bine! sa fim sanatosi, sa avem putere de munca si rabdare pentru copiii nostri!

Bulina 27 fix cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Sheri, e ok oscilo

si paracetamol simplu poti sa iei...iar pentru nas infundat serimar (apa de mare)

cand m-a luat raceala am bagat lamaie cu miere, multa de tot si suc de portocale cu gref si lamaie (jumate de kg pe zi) si paracetamol seara la culcare (la inceput 1, apoi 1/2)

sanatate multa!

Bulina 27 fix cu poznas

Mergi la inceput