FIV in Ungaria 100

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ianna2002 spune:

Adipapazi, am pus 2 blasto de ziua a 5-a.
Desi am avut beta asa mare, eu nu simt nimic deosebit, greturi nicidecum, poate obosesc un pic mai repede decat de obicei.
PK zice ca nu se poate corela valoarea beta cu numarul de embrioni implantati.
Ramane sa vedem la prima echografie, pe 19.
Descultu, felicitari, bebe cumintel!
toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianna2002 spune:

Adi, scuze, nu mai stiam ce-ai intrebat!
Ziua 12 de la transfer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

mirela2
multumesc frumos , mie dr mi-a recomandat azitromicina de 500 mg 2*1/zi timp de 5 zile , si el zicea ca tratamentul este de doar 3 zile dar sa facem totusi 5.
mami
i-am trimis un mail lui PK in care i-am spus asta , am primit raspuns la mail dar la intrebarea mea referitoare la doxiciclina NU

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui luck

mami
i-am trimis un mail lui PK in care i-am spus asta , am primit raspuns la mail dar la intrebarea mea referitoare la doxiciclina NU



trimite-i inca un mail!!! oricum stie deja ca romancele sunt stresante! s-a obisnuit deja cu noi!!! scrie-i clar ca ti-a recomandat doxiciclina dar ca pe rezultat scrie ca esti rezistenta la ea... intreaba-l daca e ok in cazul acesta sa urmezi acest tratament!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Tu ce simptome aveai inainte de test? De CM sau de bebe?


Cu mine vorbeai?

Am avut ca de CM... plus niste intepaturi mai ciudate pe mijlocul abdomenului si dureri usoare de sani pe lateral. Atat.
Nu te mai gandi, nu e o regula.
Dar am avut si un feeling.... ca e de bine! Mi-era teama sa si imi fac sperante.
Mult noroc maine!

Irina, +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

[quote]citat din mesajul lui tamaryllis

Multam fetelor! Nu sunt atat de agitata cum sunt eu de obicei...
Corina, tu ce probleme ai de ai ajuns la fiv?

Din pacate pana in prezent nu am descoperit nimik serios. Sotul ok cu o spermograma in limite, eu analize de z3 aprox ok, prolactina putin crescuta PK a zis ca nu e problema, trompa dr ingusta, ovulatie ok, endometru ok, anticoagulant lupin negativ, proteina c si s in limite, antitrombina III ok. Mai am unele de facut cariotip, mutatia fact V Leiden, mutatia genei protrombinei.
Cert e ca de vreo 5 ani de cand am intrerupt AC nu am ramas, asa am hotarat sa mergem la Kaali, insa fara succes pana in prezent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ianna, si te-a pus pk sa refaci beta peste 2-3 zile sau direct eco peste 2 saptamani?
adi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

mami
asa .... cu tupeu !!!!!!
Bine , asa am sa fac , oricum m-a dezamagit putin , in primul rand ca nu a vazut in analiza atasata si in al 2lea rand ca nu a citit tot ce i-am scris cu atentie sau ...

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui luck

mami
asa .... cu tupeu !!!!!!
Bine , asa am sa fac , oricum m-a dezamagit putin , in primul rand ca nu a vazut in analiza atasata si in al 2lea rand ca nu a citit tot ce i-am scris cu atentie sau ...

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita


e in concediu... iarta-l si tu! de-asta e cu capul in nori!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Mairis ma regasesc total in ce povestesti tu...la fel dureri de CM dar mai usoare plus intepaturi si junghiuri prin burta...sani la fel...Stiu ca nu trebuie sa ma gandesc dar nu ma pot abtine!
Cand am zis ca-mi fac maine Beta acu vad ca dureaza 2 zile rezultatul...buna treaba!

Mergi la inceput