FIV in Ungaria 100

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

descultu, multumesc pentru informatii
ce este gel divigel ?

Eu stau la 2 ore distanta de Debrecen , dar tot am zic ca o noapte stau acolo dupa ET, si doar a doua zi vin acasa.

Asteptam rezultatul de maine .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

desclutuu..zine mai excat schme ade tratam ininate si dupa..mai detaliat..si ce probl ai avut de ai facut IV

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

bytzi
in ziua 2 a CM din luna mai incep cu 150 gonal+3 merional(menopur) timp de 3 zile iar pentru urmatoarele 2 zile reduc merionalul la 2 buc.
Nu stiu ce sa zic de lipsa totala a inhibarii , mi-a dat peste cap toate asteptarile aceasta schema.
speranta2008
mami vreau
mai bine trece-ma pe listuta de luna mai.
pamy
daca imi aduc bine aminte ai luat AC Marvelon , eu zic ca o sa-ti vina maine iar vineri va fii ziua 2 in care incepi stimularea.Bafta !!!
tamaryllis
am o mare rugaminte la tine , crezi ca ma poti ajuta sa-mi cumperi merionalul din Ungaria (pt primele 5 zile de tratament desigur) daca iti transfer banii in cont?L-as putea primi de la tine la intoarcere , eu precis nu incep pana atunci.
Fetelor
va rog din suflet ajutati-ma cu o parere , mi-am facut analizele de secretie si culturile de col si am ureaplasma pozitiva , iar pe rezultat scrie ca e rezistenta la doxiciclina.
Am mai avut o data problema asta , am luat doxiciclina 2/zit imp de 10 zile si am scapat de ea.
Acum dr din Romania mi-a recomandat azitromicina care mi se pare foarte scumpa adica 45 lei 3 buc si eu am nevoie de 10 (plus inca 10 tratam pt sot).
PK mi-a recomandat doxiciclina desi am atasat scanat rezultatul analizei.
Ati trecut cumva prin asta si imi puteti da un sfat?
Multumesc.


MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descultu spune:

pai asa a fost
ziua 1 1decapeptil
ziua 2 1/2 decapeptil si 150 gonal f
ziua 3
ziua 4
ziua 5idem plus pastile rutascorbin 3*2,magne b6 2*1,aspirin protect 1*1si vit e 2*1
in ziua 5 am facut analize lh estradiol si prolactina astea in oradea am sunat si am spus rasp si mi-a modificat doza de gonalf de la 150 la 75 pina in ziua 10 cind am facut 2 ovitrrele si apoi in ziua 11 1/2 decapeptil
dupa asta luni 22 martie a fost punctia am scos 10 si s-au fertilizat 6
3 i-am pus si trei ii pastrez
dupa 3 zile i-am pus asa a zis dr ca e mai bine aveau 8 celule
dupa et am luat asa
divigel,crionone gel.urogestan,magne b 6 ,femibion,rutascorbin.vit e,aspirin ,medrol,kalium
cam asta a fost
acum dupa ce am aflat nu mai iau kalium si nici medrol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

luck uite aici http://www.efarma.ro/products.php?id=731

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descultu spune:

si am facut fiv pt ca sotul meu are doar 5 mil de spermatozoizi iar eu nu am nici o pb
fiv 1 cu dr tutunaru si dr matei dar f dezamagita nici nu mai comenez
fiv 2 cu dr bodnar reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

luck fiind doza de 500 in prospect scrie ca se ia decat 3 zile
e destul de tare
sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descultu spune:

timea 30 divigel este un gel cu care m-am dat p burta de 2 ori pe zi cred ca avea estogen nu mai stiu oricum eu tot am luat din ung chiar si aspirina si gonalul tot si am stat in oradea la nasi si am facut naveta sa zic asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui luck
Fetelor
va rog din suflet ajutati-ma cu o parere , mi-am facut analizele de secretie si culturile de col si am ureaplasma pozitiva , iar pe rezultat scrie ca e rezistenta la doxiciclina.
Am mai avut o data problema asta , am luat doxiciclina 2/zit imp de 10 zile si am scapat de ea.
Acum dr din Romania mi-a recomandat azitromicina care mi se pare foarte scumpa adica 45 lei 3 buc si eu am nevoie de 10 (plus inca 10 tratam pt sot).
PK mi-a recomandat doxiciclina desi am atasat scanat rezultatul analizei.
Ati trecut cumva prin asta si imi puteti da un sfat?
Multumesc.

eu zic sa ii mai trimiti un mail lui pk in care sa specifici ca este rezistenta la doxiciclina... eu cred ca nu a vazut!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui descultu

si am facut fiv pt ca sotul meu are doar 5 mil de spermatozoizi iar eu nu am nici o pb
fiv 1 cu dr tutunaru si dr matei dar f dezamagita nici nu mai comenez
fiv 2 cu dr bodnar reusit



felicitari

ai avut mare curaj sa faci fiv cu tutunaru.....dar nu mai conteaza, concentreaza-te acum asupra puiului

Mergi la inceput