Pufuleti (25) HRISTOS A INVIAT!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

evyme,cris.d multam de cofi ..eu am servit un capucino

neata
adorm micuta si revnin

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Plateea....raspuns de la capitolul trecut....si noi avem NAN in casa...l-am cumparat sa fie...nu stiu daca a baut din el vreo 200 ml...in rest tot cu pompa si noi....pompam, biberon, sterilizam, si iar de la capat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata fetele
multumusc de cafea evyme...

incepusem sa recuperez si am vazut ca plateea sta pe ganduri daca sa-mi faca sau nu o vizita...... se poate asa ceva?sotul tau vrea la baile felix,iar tu nu intrebi "bastinasii" cunoscuti?
ce intalnire de gradul 3 va fi : Alex-bbTO

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata fetele!

Noi suntem cu treburi multe din cauza botezului si nu mai apuc sa scriu.

Merci de cafea Cris.dogarel. Cum mai e Ema cu deranjul de la stomac?

Plateea si Decenuela v-ati facut de cap aseara! VReau si eu retete mai putin cea cu foi (mimoza?) ca d-aia face si mama.

Adina_bulina, nu e poza ta nici acum in albumul comun. Sa nu cumva sa crezi ca am facut-o intentionat. Cine mai doreste sa apara in album poate sa posteze pozele in continuare in album si voi face inca unul cand imi mai revin cu timpul.

Si apropo de asta, Evyme, pls scoate-l de pe youtube. Daca mai doreste cineva sa-l vada (eu l-am trimis tuturor care l-au cerut) se poate trimite prin transfer.ro, fara absolut nici o inregistrare simplu ca buna ziua. Dar postarea lui pe youtube e o incalcare a drepturilor copiilor (ati vazut si la tv ca le blureaza fata) si mai mult, stiti ca zicea Cris.dogarel ca multi nebuni sar gargul...

Si acum despre noi, gaza a dormit iar toata noaptea, a invatat sa se arcuiasca de spate (se infige in picioare si impinge ca si cand ar face podul de jos) si e foarte greu de tinut in brate. Ieri am fost la medicul de familie si nu mi-a dat medical pentru ca nu s-a semnat contractul cu casa de asigurari. Ce ma fac, ca mi-a facut toate actele cu data de 8 de la noi la hr?

La multe lunite sarbatoritilor de azi: Arthur si Carla! Sa cresteti mari si sanatosi si sa va bucurati parintii!

Ma bag la calcat. Sunt cu un ochi pe voi. Beatrice, pls retetele!!!!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

CRISTIES, multam de ?. Ema a avut 3 scaune in 5 ore, luni, cand eram eu cu...indigestie. de atunci ok cu scaunele, dar gaze si regurgitat la greu. ceva a fost..poate drob/miel, k a fost chestia "noua" din alimentatia mea.

subscriu, pls scoateti colajul de pe utube

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

plateea si beatrice felicitari pt aseara...
ati fost in verva

bea ma bucur si eu ca nu e cu oki

cu privire la invartitul bblusului...el vrea doar pe spate si gata......capul si-l intoarce singur,nu-i convine cand intervin[a se citi urla ]

parul lui bb...cred ca la vara il tund,ca e pletos de numa'-numa' de pe acum...

auzi?sa nu mai vb de siecs ,ca fac urat...

la fel fac si cand aud de numaratul caloriilor

ai maaaare noroc ca mi-esti draga si la vara vad pastaiaaaaaaaaaaa
yupiiiiiiiiiiiiiiiiiii

si ma fac ca nu vad ca ai vb de siecs si calorii

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

CRISTIES, multam de ?. Ema a avut 3 scaune in 5 ore, luni, cand eram eu cu...indigestie. de atunci ok cu scaunele, dar gaze si regurgitat la greu. ceva a fost..poate drob/miel, k a fost chestia "noua" din alimentatia mea.

subscriu, pls scoateti colajul de pe utube

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra


cred ca de la drob...asa si la noi...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Neatza
Ii raspund si eu Plateei din capitolul trecut.
-degeaba il intorc eu pe toate paritile ca el se intoarece cum ii place lui
-putulica eu o pun in jos
-traditia spune sa nu tunzi copilul pana la motz. La cat de chel e cred ca o sa respectam traditia ca altfel nu va avea nana ce sa taie.
-eu dorm si acum cu fi-mea in pat...si nu manifesta vreo dorinta de a dormi singura
-siecs de cate ori nu picam lati, dar mergem in alta camera. Sara daca a adormit e lemn cel putin o ora jumate iar bebe doarme in patutul lui prima jumatate de noapte.
- eu dau aptamil
-tzantzari am o gramada ca stau in oras cu iesire la Dunare. Pun aparat de la raid in celalalt dormitor si las usile deschise , ca fi-mea e alergica la ciupituri.
-noi vrem sa mergem prin Maramures anul asta. Parinti denaturati ca e drum de 12 ore dar vom face pauze multe ca nu ne alearga nimeni si eventual ne oprim o noapte undeva pe drum sa ne odihnim.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Stiu ca nu e cu intentie. Dar eram ca un copil mic inainte de a veni Mos Craciun. La 5 dimineata nu stiam cum sa ajung la laptop. Am inteles acum ca trebuia sa le pun in album. Eu am trimis poza pe mailul comun. Nu e nici o suparare.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

arthur
carla
mara
darius


cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput