"LMA ! Ghiocei de martie-aprilie 2009 *191*"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Floric, pe mine ma doare asa stomacul de la oua fierte. De tratat, ma tratez tot cu no-spa.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Novus, merci de invitatie!!!Iti dai seama ca, daca avem drum prin zona, chiar nu ratam ocazia s-o admiram live pe Alexandra!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ce misto era daca stiam ca te duci la depozit, iti dadeam si noi lista intreaga, ca sa nu apara modificari de model, marime, culoare etc.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

Anaan, pun si poze, dar mai pe seara poate pui si tu, sa mai vedem si noi frumushelu' blondin

sa vedeti cu ce imi fac eu nervi de dimineata:
am pierdut husa de ploaie de la carucior si am sunat la chicco sa intreb daca au, cat costa, etc. si... surpriza!!! nu se poate cumpara separat!!! asta da imbecilitate, sa-ti imaginezi ca un accesoriu banal ca o husa de ploaie nu se poate pierde
o sa iau una universala, dar mi se pare o mare-mare tampenie sa nu poti gasi si separat

pupici!! mai citesc din urma printre 3 rufe intinse si 2 vase spalate

Mami fericita de Iulia-Alexandra (23 martie 2009)
Poze - primul an si 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui doranna
noi ne-am intors cu muci chiar in ultima noapte s-a trezit de 3 ori plangand ca nu putea sa respire; eu nu m-am panicat, dar am avut parte de comentarii de genul "ce-ati facut... ati plimbat prea mult copilul" nu intru in detalii, dar stiti si voi cum sunt soacrele regeret ca n-am avut la noi batistuta, ca atunci chiar am fi avut circ


Hihihi! Am avut noi batistuta si o mai desmuciosheam pe Adelake din cand in cand. Bineinteles ca apareau amandoi (socrii): "ce-i faceti!?". "O skinjuim, ce sa-i facem!" Noroc ca nu-i bagam in seama.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Adevarat a inviat!

La multi ani, Maia!!!

La multi ani! si multi-multi si ghioceilor ce au absolvit zilele trecute: Erin, Ianis, Valentin, Adelake, Andreea si Radu, si mamicilor!

Am admirat o multime de ghiocei , nu mai dau nume ca sunt muuulti (i-am vazut pe toti...mai putin pe Ioana, dati si voi un link, va rog). SI transmitem felicitarile noastre noilor umblareti (Ana, Gazulina, David) , iar bolnaviorilor milioane de pupici...

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Simplyana, admirat Luca ganditoriu si de scari urcatoriu. Oare cand om face si noi trecerea de la patruped la biped?!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

ANAAN, multumim . Sa inteleg ca v-ati saturat de furnici si poftiti la vanat mai de soi? Acusi se ridica Andrei si rapune vreo doua vrabii .

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Hai sa va zic ce-am patit, poate-mi dati un sfat:am o vecina cu un bebe mai mic cu o saptamana decat Andrei, ii mai plimbam impreuna etc.De-o vreme incoace S. (asa-l cheama pe baietel)a prins obiceiul sa le arda niste dragi de scatoalce peste fata tuturor copiilor cu care intra in contact, spre marea incantare a ma-sii care nu mai poate de fericire ca " lui S. ii plac asaaa de mult copiii!". Ba mai mult, il tine ea in brate si il aduce inspre sarmanele victime nevinovate, sa le poata altoi mai bine. Nici gand sa-i faca vreo observatie sau sa incerce sa evite situatiile asteaAndrei si-a primit portia de cateva ori si nu-l mai suporta pe saracu' copil, cand am fost la ei a stat doar langa usa sa plecamEu am incercat sa abordez problema cu mama copilului, dar nici ca-i pasa.In ultimul timp ii evitam, dar, fiind vecini, intalnirile sunt inevitabile...Intr-o zi, ca riposta la atac, Andrei l-a apucat de par(el nefacand de-astea de obicei), iar eu l-am oprit repede si i-am spus ca nu e bine etc.Dupa aceea, judecand mai la rece, mi s-a parut ca ar fi fost mai bine sa las copilu' sa-si faca dreptate...poate se invata minte dusmanu'...Nici nu stiu cum sa mai fac...

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Sper c-am fost cat de cat coerenta ca fac cinci lucruri deodata

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput