"LMA ! Ghiocei de martie-aprilie 2009 *191*"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

salutare!!!!

ne-am intors si noi aseara, dar mi-au trebuit vreo 2h+ sa despachetez, asa ca n-am putut sa intru
am mult de citit din urma, dar sper sa recuperez azi

noi ne-am intors cu muci chiar in ultima noapte s-a trezit de 3 ori plangand ca nu putea sa respire; eu nu m-am panicat, dar am avut parte de comentarii de genul "ce-ati facut... ati plimbat prea mult copilul" nu intru in detalii, dar stiti si voi cum sunt soacrele regeret ca n-am avut la noi batistuta, ca atunci chiar am fi avut circ




Mami fericita de Iulia-Alexandra (23 martie 2009)
Poze - primul an si 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

se cunoaste ca au crescut mutzuneii.... e mare liniste pe aici; seara ce reusim sa ne mai strangem la o barfa mica; eu bantui pentru ca mutzu deja isi face somnicul de frumusete... normal, ca dupa trezirea la ora 6 si 14 minute.... era deja rupt; a bagat niste titi si sforaie linistit; si mie-mi e soimn de lesin dar m-am ridicat de langa el ca sa iau telefoanele sa le duc in alta camera... si-mi e mila sa ma duc iar, sa nu-l trezesc; asa ca savurez un ness tare (dar cu lapte) si butonez telecomanda; am o stare horror pe mine azi, si sunt cam obosita..... deci nu dati cu rosii dar azi papam legume la borcan... pe cuvant ca se intampla extrem de rar, doar daca nu e gata mancarica... dar azi nu ma simt in stare sa ma apuc acum de gatit ciorbita; sa mai zic ca am uitat sa scot carnea din congelator aseara??? deci cum abia am scos-o acuma... oricum nu se face ciorbita la timp pentru pranz; asa ca o sa o fac dupaamiaza cand vine si surioara acasa si sta cu mutzu ca sa-mi vad eu de treaba prin bucatarie;
fetele azi se poate spala???????? nu prea le am cu sarbatorile din calendar... zile in care nu se spala... chestii din astea..; deci pot sa spal?? ca-mi cade cosul cu haine in cap; si mai am si hainutele lu' mutzimic de spalat; nu v-am zis... am fost in berceni la matusica sa-l vada pe mutzu si am sunat la depozitul de haine sa vad daca sunt acolo; erau, asa ca am dat o fuga.... au strambat ei putin din nas ca venisem fara lista de produse, si le era frica ca nu fac comanda calumea... dar s-au linistit cand am inceput sa ma plimb prin depozit si sa iau cu bratul; al luat si pentru finutul pe care-l botez in mai, am sunat-o si pe nasica care mi-a zis sa-i iau si ei ce-mi place... asa ca am spart 10 milioane fluierand; am incercat eu sa le identific pe site dupa aia, sa vada nasica ce i-am luat... dar cateva nu le-am gasit (adica erau coduriule, dar aveau alte imprimeuri si culori- probabil ca de aici apar incurcaturile la comenzi); oricum, merita cu varf si indesat sa se mearga personal acolo; pentru ca de 10 milioane am luat un sac imens cu haine.... si hai sa fim seriosi, daca te duci intr-un magazin mare cu 10 milioane... nu te alegi cu mare lucru, cad eu pun la un costumas din pantalonas si bluzita pret de 80 ron

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
UN ANISOOOOOOOOOOOR!!!!
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Neata!!!

Eu azi dau o cupa de sampanie in loc de cafea si de ziua printesei mele. sunt extrem de emotionata, de azinoapte de la 12 rememorez clipele minunate de anul trecut de pe vreme asta [olala.]Azi avem un preparty in familie cu tort bineinteles la ora 16 can s-a nascut ea si sambata avem dezmotatul la restaurant.
Gigelica multumim de morcoviorul in avans , acum fug la treaba si o sa in cerc sa intru mai la noapte sa incarc si cateva poze

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:



Maia Andreea, bebe de Saby



dragastoasa de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Bianca, stai un pic. Sa nu crezi ca eu de sarbatori apreciez mancarea altfel decat in alte zile. Chiar nu mananc in zilele astea deoarece, de obicei, tin post si dupa o perioada de abstinenta te saturi imediat dintr-un ou sau alt mizilic. Pentru mine sarbatorile sunt motiv de intalnire, de bucurie si cinstire a zilei(bine ca asta include si mancare), ca Slava Domnului de mancat carnuri si "bunatati" o facem aproape in fiecare zi. In familia mea si pe la rudele mele asa am vazut ca de sarbatori copiii s amearga la parinti. Ei, sa inchei ca nu mi-am propus sa tin prelegeri despre obiceiuri si traditii

In alta ordine de idei...acuz niste dureri in partea de sus a stomacului de ma indoaie. Acum fac legatura cu subiectul "sarbatori", si va spun ca doar m-am uitat prin farfurii cum incercam sa mananc mi se punea de-a curmezisul in stomac. Initial am zis ca o fi de pe la fiere, face talente ca a dat de gust de mancare, dar nu ieri nu am mancat, am baut doar lapte si tot naspa. Sa zic ca azi durerea e mai surda dar tot este. Sa ma gandesc la ceva rau??? la ce ma gandesc eu este ulcer. Si tatal meu a avut pe la varsta asta.
Stiti voi ca eu cand nu am probleme imi fac... dar chiar am motive de ingrijorare, credeti-ma.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Dyana, DA, astazi se spala.
Vineri este sarbatoare, si NU se spala.
Mai e o cutuma care spune ca nu se spala 3 marti si joi (adica 3 sapt) dupa Pasti, pana cand se face Coloianul sau Caloianul. Cititi voi pe goagal despre acest obicei, pierdut evident...ca deh...suntem moderni.
Apropo, sunt Rac, si imi ador traditii si obiceiurile (alea gandite nu scornite la colt de ulitza)

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Buna dimineata!La multi ani sarbatoritilor de azi si multe pt mamici!Ma bucur ca mai sunt bebei matinali... inseamna ca nu suntem defecti.Dyanna, se paote spala azi. vineri mai e sarbatoare.Floric, eu mai am dureri ca cele descrise de tine exact dupa ce beau lapte dulce...luam no-spa...Va las ca Piti mananca bateriile de la telecomana...mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

SALUTARE!
LA MULTI ANI PENTRU SARBATORITII ZILEI!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui doranna

salutare!!!!

ne-am intors si noi aseara, dar mi-au trebuit vreo 2h+ sa despachetez, asa ca n-am putut sa intru
am mult de citit din urma, dar sper sa recuperez azi

noi ne-am intors cu muci chiar in ultima noapte s-a trezit de 3 ori plangand ca nu putea sa respire; eu nu m-am panicat, dar am avut parte de comentarii de genul "ce-ati facut... ati plimbat prea mult copilul" nu intru in detalii, dar stiti si voi cum sunt soacrele regeret ca n-am avut la noi batistuta, ca atunci chiar am fi avut circ




Mami fericita de Iulia-Alexandra (23 martie 2009)
Poze - primul an si 1 an +


Bine ati revenit!
Pupam frumoasa mica sa-i treaca mucii si mama inteleapta care ignora comentariile soacrei!

De-abia asteptam sa vedem si niste poze din calatorie, ca dorul a fost maaare!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27
oricum, merita cu varf si indesat sa se mearga personal acolo; pentru ca de 10 milioane am luat un sac imens cu haine.... si hai sa fim seriosi, daca te duci intr-un magazin mare cu 10 milioane... nu te alegi cu mare lucru, cad eu pun la un costumas din pantalonas si bluzita pret de 80 ron

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
UN ANISOOOOOOOOOOOR!!!!
cum am venit pe lume


Ce mi-ar placea si mie sa dau o tura pe acolo!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput