Bone filipineze

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns optimista_tm spune:

Pentru soniasuteu:

De unde ai luat-o? Printr-o agentie? Ce ti-a oferit agentia? Doar niste CV-uri?

Ai putut sa vezi persoanele aici, in Ro, si sa alegi dintre ele, sau ai facut-o pe baza unei descrieri?

Multumesc mult pentru tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Sonia da-ne te rog mai multe detalii despre modul in care ai luat-o pe filipineza. Prin agentie? Cam cat a durat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magda_dum spune:

buna,

am vazut ca se discuta mult despre acest subiect si ma gandeam ca v-ar fi mult mai usor daca v-as impartasi si eu din experienta mea cu bonele,respectiv cu bona filipineza.
am un baietel de 3 ani,si am incercat in repetate randuri sa ii gasesc o bona iubitoare,care sa se poarte frumos cu el,si cu noi,insa am gasit numai bone pretentioase,nu iti respecta intimitatea,ba chiar am obsevat ca baietelul meu isi batea jucariile...asa ca,am luat decizia sa fac marele pas si sa imi iau o bona filipineza!!
am gasit o firma care m-a ajutat cu toate demersurile printr-o procura si am platit suma de 3000 de euro,mi am ales-o dintr-o multime(am vazut mai multe cv-uri),iar acum,ii platesc salariul de 400 de dolari,si stau linistita.baietelul meu este foarte atasat de bona lui,vorbeste engleza,cat este el la gradinita ea gateste sau face curat...eu spun ca este extraordinara...se simte asta dupa linistea caminului nostru!
v-o recomand cu multa caldura si sinceritate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anton lacramioara spune:

M-ar interesa si pe mine siteuri cu agentii internationale care aduc bone filipineze daca se poate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaP spune:

Oau! Un mic robotel. Incearca cineva sa le cunoasca valorile? Nu de alta, dar in cultura noastra Occidentala asta se cheama workoholism si e privit aiurea. De ce in cazul lor nu se aplica acest stigmat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihallure spune:

Buna ziua,
As dori sa angajez o bona filipineza dar din pacate agentia la care am recurs imi da numai raspunsuri evazive de vreo 6 luni. Faorte recent mi au spus ca nu reusesc sa mai gaseasca bone ok. Imi spuneti, va rog, cateva nume de agentii despre care ati auzit ca sunt serioase. Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

Citat:
citat din mesajul lui magda_dum

buna,

am vazut ca se discuta mult despre acest subiect si ma gandeam ca v-ar fi mult mai usor daca v-as impartasi si eu din experienta mea cu bonele,respectiv cu bona filipineza.
am un baietel de 3 ani,si am incercat in repetate randuri sa ii gasesc o bona iubitoare,care sa se poarte frumos cu el,si cu noi,insa am gasit numai bone pretentioase,nu iti respecta intimitatea,ba chiar am obsevat ca baietelul meu isi batea jucariile...asa ca,am luat decizia sa fac marele pas si sa imi iau o bona filipineza!!
am gasit o firma care m-a ajutat cu toate demersurile printr-o procura si am platit suma de 3000 de euro,mi am ales-o dintr-o multime(am vazut mai multe cv-uri),iar acum,ii platesc salariul de 400 de dolari,si stau linistita.baietelul meu este foarte atasat de bona lui,vorbeste engleza,cat este el la gradinita ea gateste sau face curat...eu spun ca este extraordinara...se simte asta dupa linistea caminului nostru!
v-o recomand cu multa caldura si sinceritate!


pai daca lucreaza la tine ?

sorry, nu cred ca prinde faza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Citat:
citat din mesajul lui soniasuteu
Ca program, coboara la 7 si abia reusesc sa o trimit sus la ora 10 seara.
Calca, spala, face curat, uda florile, ne face ordine in dulapuri, spala geamuri, si toate astea in timpul in care copiii dorm si dimineata devreme.
D


Cum sa muncesti non stop de la 7-10 ? Pentru 400 de dolari pe luna nu le-am cumparat sa stea la picioarele noastre in orice moment. Mi se pare exagerat, totusi. Romancele sunt pretentioase, hai sa le luam pe fetele astea ca sunt supuse si muncesc ca un sclav, cu alte cuvinte faci ce vrei cu ele ??!! Eu nu as suporta s avad o fata slujindu mi in casa non stop , stiu ca eu nu rezist atat si pana la urma si ea e tot om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Eu muncesc de la 7 la 23 :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Mai are cineva de impartasit impresii sau experienta referitoare la bonele filipineze? Si eu sunt interesata pentru bebe 2 dar vad ca nu s-a mai scris nimic de anul trecut...

Referitor la munca de "sclava", anda141 si celelalte, nu stiu de ce vi se pare ca ele ar munci mai mult decat noi. Unele dintre noi au copii, soti, casa, munca, facultate si alte obligatii si muncim de cand ne sculam si pana ne culcam. Sau asta nu se pune?

Mergi la inceput