Bone filipineze

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olina87 spune:

10 Ron pe ora, e un pret mediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olina87

10 Ron pe ora, e un pret mediu

Calculand dupa aceasta suma, o medie de 8 ore pe zi ar insemna un salariu de 16 milioane. Mi se pare foarte mult. Nu cred ca este suma medie, poate spre maxim. Cel putin pentru o bona autohtona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olina87 spune:

la mine vine o data pe saptamina si atita ii dau; daca e lunar, probabil poti negocia pt mai putin; a mai fost un subiect, prin toamna, daca il cauti, stu ca erau si preturi pe luna acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Nu vreau sa fiu rautacioasa, insa apropos de bani, nu e mai ieftin sa le faceti singure pe toate?
Si gatit si aspirator si suprevegheat copilul?
Bona din Romania pentru un program de 8 ore/zi si menaj usor cere in zona de 900-1000 ron

Vin si va intreb, ce este mai bine:
sa lase copilul in tarc singur sa se joace si sa faca treaba in casa
sau
sa se joace cu copilul si sa il ajute sa creasca frumos si sanatos?

Datul cu aspiratorul in casa este zgomotos, nu poate fi facut in timp ce doarme copilul
Atunci poate gati sau calca pentru copil

recomandarea este sa va ganditi la prioritatile dvs, pentru ca de facut se poate face ori si cum





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Linasobolina, o mama care lucreaza cate 8-10 ore pe zi, este obosita si uneori gaseste resurse pt a incepe trebaluiala prin casa, alteori nu + copilul care are nevoie de toata dragostea si atentia ei + sotul.
Sunt mame care au suficienta energie pt toate, dar alte mame nu sunt atat de energice. Si atunci, apeleaza la ajutorul unei bone.
Ca gasirea unei bone bune este o loterie, e o alta poveste.

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olina87

la mine vine o data pe saptamina si atita ii dau; daca e lunar, probabil poti negocia pt mai putin; a mai fost un subiect, prin toamna, daca il cauti, stu ca erau si preturi pe luna acolo


Mi s-a parut ca raspunsul tau era pentru denisamov, care intreba despre tariful pentru bona cae vine zilnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Daca stiti, va rog PM cu detalii agentie pentru femeie in casa filipineza.
Nu am nimic impotriva romancelor, am avut si doamna la curatenie care lucra impecabil, dar...nu mai suport sa afle toti vecinii ce fac eu in casa la mine si cum imi traiesc viata..si cu inflorituri. Prefer o filipineza care sa NU STIE romaneste decat atat cat sa cumpere paine.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Andries perfect de acord cu tine. Si eu vreau o fata din filipine poate chiar doua pentru gospodarie. Si pe mine ma intereseaza, daca primesti vreo info te rog PM si la mine. Merci.

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Denisamov daca va fi de acor cu salariul acesta esti norocoasa. Din ce stiu eu vor mult mai mult.

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

o sa incerc...dar daca ea nu avanseaza nicio suma...ce sa fac?
ii fac o oferta...si atunci sigur va cera mai mult sau va fi de acord.
oricum vor fi decat 4 zile/saptamana!
voi vedea.

Mergi la inceput