Pufuleti (24) HRISTOS A INVIAT!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Ma bucur ca va place. Va dati seama cum ardeam de nerabdare sa vi-l arat?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

noi nu avem (inca) un ritual de culcare. uneori adoarme singur, de multe ori adoarme langa mine cu tzitzi in gura. mi-e cam mila sa il las singur in patut, sta si o ora cu ochii mari pana sa adoarma, dar ma gandesc ca e spre binele lui, sa nu fie conditionat de prezenta mea imediata ca sa poata adormi. bine, daca maraie, il iau la mine la piept. se vede ca e f obosit, dar nu reuseste sa adoarma, vrea sa suga, probabil sa se linisteasca, nu sa manance. cineva imi spunea ca isi mai scotea copilul afara (probabil vara)si adormea instantaneu. o sa incerc si eu treaba asta(pe terasa), dar mai incolo, cand or fi noptile calde, poate merge.
vaaai, ce vremee.....am un somn in mine, daca ati sti.....

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

CRISTIES,



M U L T U M I M!!!

super poze, super texte, super muzica;frumosi copii avem!

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Vreau sa salut si eu aparitia fetelor! Bine ati revenit, cat mai des si cu multe vesti bune va asteptam! Nu mai nominalizez doar pe Carmita vreu s-o avertizez ca n-am stiut cine este in contacte... ca sunt doua Carmen.

Multumim Nik0le de capitol!

Andre_lina, asa frumos povestesti!

Cris.dogarel, sa-ti traiasca Ana! Am vazut pozele... super .



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Good news!!!

Radiografia Mirunei spune ca evolueaza spre bine deci mai raman pe antibiotic deocamdata!


Another good news: my little baby a stat singura azi si a gangurit si zambit singurica pentru prima data! uraaa!!! am avut si eu timp sa dau 3 telefoane si sa intru pe forum fara ea agatzata de mine!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

ooo, minunat, se pare ca a scapat de operatie, nu?....bine ca raspunde la antibiotice.....rugaciunile au si ele efectul lor, serios.


mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:



Adevarat a-nviat!


Am sperat sa recuperez vineri,dar de abia aseara am ajuns la zi,si iata-ma la o alaturi de voi.


pt Miruna

Noi suntem bine,am stabilit botezul in 18,am vb la local,mai trebuie rezolvat tortul si prajiturile+tinutele

Cristies,superb

Eu ii dau sab simplex lui Casian pt colici,dar parca i-ar trebui ceva mai tare,care sunt produsele mai tari?

Mamidepuiuti,din ce localitate din Arad esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Cristies multumim pentru colaj...minunat...chiar a meritat asteptarea celor 40 de saptamani penru a ne cunoaste pufuletii...sa aiba parte de sanatate si binecuvantarea celui de sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Cristies, eu/noi am decis sa luam pe cineva la curatenie ca mi se pare ca fac tot felul de artificii sa o "tzin" pe Ema in timp ce ma chinui sa fac altceva. (m-am taiat, mi-am bagat mana in oala cu supa fierband, incercand sa pun ingredientele si sa ii indrept jucaria lu' ema in acelasi timp,)totul ziua se desf. cu ea atarnata de mine sau in cele 5-10' cat o las in ceva, pana urla. mi se parea ca o chinui si pe ea, iar eu nu mai zic de frustrari si treburi neterminate...daca ar dormi ziua (doarme, dar iepureste, tre sa ma misc/misc caruciorul des, altfel se trezeste) ar fi altfel.
vom vedea cum e, ca nu am avut niciodata..
ce socri "gomoshi" ai. nashpa "prezentarea" la masa.poate credeau ca aduci tu?

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Beatrice, sfat din batrani sa vezi daca esti gravi: mulge niste laptic intr-o lingurita si fierbe-l pe flacara aragazului. Daca se prinde (branzeste) inseamna ca esti.

Asta nu exclude un test de sarcina, e doar de control.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc




serios?????????????
is curioasa.............





by the way...................
am plans cand am vazut colajul.............................
meriti toate florile din lume
esti foarte harnica si ............speciala.............
multumim foarte frumossssss..................
e foarte frumooooossssssssssssssssssssssssss
sa ne traiesti sa mai faci unul, peste un cand vom implini un an..adik dupa primele 365 de zile de viata.................

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

YASMINE, sanatate Marei!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput