Pufuleti (24) HRISTOS A INVIAT!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

tocmai cand ma pregateam sa intreb oare de ce de 2 zile plange ema si se agita dupa ce papa 10-15' (binenteles ca imi incoltzise ideea de .."nu-i mai vine lapte") acum face la fel, a dat drumul la tzatza, dar ii curge singura pe fatza.... deci are altceva.... ce?

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra


asa face si alex ... am "descoperit" ca vrea sa suga,dar nu mai vrea sa pape,iar din tzitzi vine lapte...i-am bagat bibicutza in guritza[adica biberonul ] si totul e ok... la noi functioneaza...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

vreau si eu sa adaug o intrebare la cea a Catalutzei?

Cum ii adormiti?(cu exceptia celor care "se adorm" singurei, pe care ii invidiem maxim)si/sau "Cum ii tzinetzi adormiti"?(Ema tresare/se scoala la primu; zgomot/miscat, de cele mai multe ori...)

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Alexis, Radu, Maria si Lucas

Cristies, de bunatatzi

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

tocmai cand ma pregateam sa intreb oare de ce de 2 zile plange ema si se agita dupa ce papa 10-15' (binenteles ca imi incoltzise ideea de .."nu-i mai vine lapte") acum face la fel, a dat drumul la tzatza, dar ii curge singura pe fatza.... deci are altceva.... ce?

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra






cu intarziere, la multi ani pentru ana!!!!!!!!


oare de ce plange???????????
are si ivan momante cand nu vrea sa suga, mai nou din sanul stang nu suge, numai cand e foame de lup......daca nu nu vrea, ca vine mai greu din el...................

si urla la san..........................apoi ii bag bibe in gura.........si manca ca rupt!!!!!!!

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

buna dimi...ne-am trezit la 9 azi,lucru care nu s-a mai intamplat de foarte mult timp

ati fost tare harnicute,am ceva de recuperat ... ma bag la recuperat ca la ce vreme e afara,sigur va fi activitate azi...e si sarbatoare...nu putem face trb

revin

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

cornelia, biberon cu ce? stiam ca ia suzeta, te invidiam, ca incerc si eu mereu, dar nu e buna, dom'le....

bea, multzam de urari

ma uit pe travel ch. la thailanda....as pleca acu'

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Hristos a inviat!

Bine v-am regasit!
Sper ca ati petrecut frumos de Sarbatori, fug acum sa citesc din urma...La noi a fost oribil Am chinuit-o la greu pe Maia ca sa multumim pe altii...s-o vada toti, comozi sa nu-si paraseasca locuintele, asa ca hai noi si la bunica, si la la nasi, si la ambele seturi de parinti...la sfarsitul zilelor aveam un copil terminat de oboseala, cu programul dereglat, agitat la maxim si plansete cat cuprinde...asa ca am promis ca sunt ultimele Sarbatori petrecute in felul asta...o mai ducem acasa pentru botez peste 2 saptamani si gata...cine vrea s-o vada e asteptat in Bucuresti...ne-am invatat lectia, am calmat copilul si acum intram in normal...

La multi ani pufuletilor de azi

O zi linistita sa avem toate



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Neatza fetele!

Spunem si noi o rugaciune pentru Miruna.

Cristies multumim de tratatie. La multe lunite gargaritzului

Carmita, Sebi papa cate o jumatate de ora cu jumatate de ora pauza, asta in timpul zilei. Nu e el chiar satul dupa masa dar nici flamand nu mai e. Adica isi roade pumnii in continuare dar nu plange, si nici nu mai vrea sa traga la san. Seara in schimb il apuca foamea si papa cam o ora la san apoi baita (10 min) si dupa baita incepe circul. Trege de maxim 3 ori, se enerveaza ca nu mai curge lapticul, se face arc, urla, dar nu mai pune gura pe san. Probabil e obosit dupa baita si cum e invatat si cu bibe prefera sa urle pana ii dau bibe. Asa ca primeste supliment. Dupa ce se satura il mai pun putin la san in loc de suzi. Noaptea ii dau bibe direct ca o trezeste si pe Sara si atunci e chiar o problema ca nu mai adoarme inapoi. Oricum eu sunt fericita ca reusesc sa il alaptez si atat. Papa maxim 180 ml LP in 24 de ore.

Lorena ce face? Cum mai e limbuta, faceti tratament pana la urma?

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

vreau si eu sa adaug o intrebare la cea a Catalutzei?

Cum ii adormiti?(cu exceptia celor care "se adorm" singurei, pe care ii invidiem maxim)si/sau "Cum ii tzinetzi adormiti"?(Ema tresare/se scoala la primu; zgomot/miscat, de cele mai multe ori...)

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra


Sebi adoarme fie la san, fie in carucior cu suzi, facem ture prin casa, fie plimbat in brate. Rar adoarme singurel. Eu il infas noaptea si cumva se simte mai in siguranta. Nu mai tresare si nu se mai sperie.
Cu putina intarziere (putin mai multa) la multi ani Anei.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Fetele, am trimis pe mailurile voastre gasite in contactele pufuletilor colajul.

Pentru cele care nu s-au trecut acolo (sau nu am facut eu legatura in nick si numele real ca sunt dar au pus poza astept PM cu adresa de mail sau un indiciu sa va reperez in lista contactelor.

Enjoy!


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput