Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *126*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

buna ziua, buna ziua! ce faceti? cum va simtiti dupa un wk de sarbatoare? eu una, taaaare obosita...in schimb sunt happy ca galusca mea a fost tare cuminte... ieri am fost la socri la Onesti si s-a comportat exemplar...ca sa nu mai vorbeasc de ziua de Paste, cand a fost un cumintel... va pun niste poze, dar maine cred ca nu le am pe laptop momentan...va pupacesc...

alex, eu cred ca pur si simplu ar trebui sa ii spui pediatrei ca vaccinurile le faci la medicul de familie, si nu vad de ce s-ar supara..ea e pe felia ei cu diversificarea , urmarirea printesei, si tot tacamul... si med de fam cu vaccinurile si masurare, cantarire (parca spuneai ca si el e pediatru?, at nu cred ca ar tb sa stie de celalalt...)sper ca m-ai inteles

POZE

Intr-un fel ai dreptate, ca practic vaccinul nu e decat o intepatura, si practic medicul de familie are fisa si tine evidenta, pe cand la peditru ma duc cu probleme importante, ca sa zic asa....probabil ii voi spune ca a trecut medicul de familie pe la noi cu fisa si i-a facut si vaccinul si ma voi duce eu cu cea mica la spital la pediatru, ca sa nu mai vina acasa, sa nu ma complic...cred ca e bine asa, nu, mai ales ca nu prea mai sunt vaccinurile asa dese de acum incolo?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

buna ziua, buna ziua! ce faceti? cum va simtiti dupa un wk de sarbatoare? eu una, taaaare obosita...in schimb sunt happy ca galusca mea a fost tare cuminte... ieri am fost la socri la Onesti si s-a comportat exemplar...ca sa nu mai vorbeasc de ziua de Paste, cand a fost un cumintel... va pun niste poze, dar maine cred ca nu le am pe laptop momentan...va pupacesc...

alex, eu cred ca pur si simplu ar trebui sa ii spui pediatrei ca vaccinurile le faci la medicul de familie, si nu vad de ce s-ar supara..ea e pe felia ei cu diversificarea , urmarirea printesei, si tot tacamul... si med de fam cu vaccinurile si masurare, cantarire (parca spuneai ca si el e pediatru?, at nu cred ca ar tb sa stie de celalalt...)sper ca m-ai inteles

POZE

Intr-un fel ai dreptate, ca practic vaccinul nu e decat o intepatura, si practic medicul de familie are fisa si tine evidenta, pe cand la peditru ma duc cu probleme importante, ca sa zic asa....probabil ii voi spune ca a trecut medicul de familie pe la noi cu fisa si i-a facut si vaccinul si ma voi duce eu cu cea mica la spital la pediatru, ca sa nu mai vina acasa, sa nu ma complic...cred ca e bine asa, nu, mai ales ca nu prea mai sunt vaccinurile asa dese de acum incolo?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



corect...si repet, nu vad de ce s-ar supara pediatru ca i-a facut med de fam vaccinul...poate daca ar fi invers, da...s-ar supara...parerea mea!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

scriu de pe tel-am fost la spital si initial am asteptat la pediatrie dar cand am intrat si au auzit descrierea cazaturii ne-au trimis direct la neuro,unde ne-au bagat imediat,si era o coada imensa..
vbit putin cu doc de acolo-super dragut si cald,explicat si lui ce si cum si ne-a trimis la o x-ray la gatut si un CT scan la capsor.a fost un chin,a plans saracul ingrozitor pt ca pe mine m-au dat afara din incapere si se chinuiau doi adulti sa-l tina,el se zbatea,of
ideea e ca ne-am intors sus la neuro si cam in 3min ne-au chemat sa intramiar.mi-a pus plansele pe un ecran din ala luminat si mi-a aratat toate zonele pe rand-ALL CLEAN,ALL OK!
am rasuflat usurata,dar de iertat n-o sa mi-o iert niciodata,pt ca puteam sa-i pun centurile si gata.
daca va intrebati cat a costat toata tarasenia,ei bine a fost doar 15$.nu prea imi place mie japonia dar sistemul lor de sanatate rocks!
revin mai pe seara,pup si multumesc pentru gandurile bune,tare sufletiste sunteti!


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Vaaaai Mihaela ce ma bucur ca bebe Josh este ok...pfiii, super sistem au acolo, bravo lor.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Neata dragele mele!
Alex , ma bucur ca-ti plac pozele, eu am un Canon 500d, sunt super multumita de el. La astea dslr conteaza mult obiectivul dar eu il am pe cel standard si-s multumita .. Faceam mai demult cu cel al lui fratimio care e mult mai scump si se vede dif, da e ok si asta. Ti-l recomand cu drag, trebuie neaparat imortalizata dulcica Zeina!!


Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Mihaela, ma bucur ca sunteti OK, Joshua sa-i treaca bubita

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

Buna dimineatat

tati a inceput serviciul ..ce pacat..era asa bine toti 3....off

Alex am vazut poze proaspete cu Alessia, o dragalasa si o bulanoasa..ranjita si minunata! fata!
Happy ukaam vazut poze si cu Carina..ma omorati cu marea..vreau si eu.. Carina si ea o dulcica si o frumoasa.. Cu intarcarea...spune-mi si mie cum faci..


Monica sanatate multa!

..revin, acum urla piciul....

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE


Merci :)
Cu intarcarea... Sunt in pom, pomu e in ceata..
Cel mai greu e cu adormitul... Ea numai la san adoarme .. Acum de ex am incercat pe perna , a urlat ca altceva si am pus-o la san... Nush ce m-oi face

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

si Flavius a cazut din pat..si-l inconjurasem de perne...a impins una cu piciorul si a cazut....

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

si Flavius a cazut din pat..si-l inconjurasem de perne...a impins una cu piciorul si a cazut....

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Ooooooof Doamne, sper ca e ok.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

acum sa-l urmaresc, nu?
24h??????
ideea e cva eram in bucatarie si nu l-am auzit tipand decat cand ma apropiam de camera...am intrat si era pe parchet intre perna si pat..cu capul in jos..e putin de tot rosu la frunte...sa-l duc la dr???????

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput